Yurt Müdürlüğü Sertifikası Nasıl Alınır?

Yurt Müdürlüğü Sertifikası Nasıl Alınır?

Yurt müdürlüğü sertifikası dileyen herkesin katılım sağlayabildiği bir program sonunda alınan belgedir.. Aranan tek şart kişilerin lisans mezuniyetlerinin olmasıdır. Bu program sonunda kişiler yurtlarda müdürlük ve yöneticilik yapmaya hak kazanabilmektedir. Süreç oldukça kolay ve keyifli işlemektedir. Siz de bu alanda istihdam etmek istiyorsanız rahatlık ile başvuru yaparak bu alanda kendinizi geliştirme fırsatı elde edebilirsiniz. 30 gün boyunca süren yurt müdürlüğü kursu bitiminde bir adet çoktan seçmeli başarı sınavı uygulanmaktadır. Sınavdan geçerli bir not alındığı takdirde katılımcılar üniversite onaylı e devlette sorgulanan 130 saatlik yurt yönetici sertifikası almaya hak kazanabilmektedir.

Yurt Müdürlüğü Sertifikası Kimler Alabilir?

Yurt müdürlüğü sertifikası almak için öncelikli olarak 30 gün boyunca devam eden, uzaktan eğitim sisteminin benimsendiği bu kurs programına dahil olması beklenmektedir. Programa katılan lisans mezunu kişiler geçerli bir not aldıkları takdirde sertifika sahibi olabilmektedir.

Kendinizi bu alanda geliştirmek, yöneticilik kabiliyetlerinizi artırmak ve yurt sistemini kavrayabilmek için bu programa siz de dahil olabilirsiniz. Kapsamlı ve nitelikli bir eğitimin sunulduğu bu program, alanında profesyonel kişiler tarafından birkaç farklı modülde ele alınmaktadır. Bu sayede istihdam edeceğiniz alanda yetkin bir bilgi birikimine sahip olarak yöneticilik yapabilirsiniz. 

MEB Yurt Yönetici Sertifikası Ne İşe Yarar?

Yurt müdürlüğü sertifikası sahibi olmak yurtta yöneticilik ve yurt müdürlüğü yapabilmek için gerekli bir belgedir. Bu belge ile barınma alanlarının yönetimi sizin elinizde olabilmektedir. Alanında uzman kişiler tarafından hazırlanan bir kurs mevcuttur. Kurs programı boyunca yurtlardaki asayişi sağlamak, temizlik ve yönetim gibi birçok farklı kategoride kendinizi geliştirmek için gerekli bilgiler aktarılmaktadır. Peki MEB yurt yönetici sertifikası nereden alınır inceleyelim

MEB Yurt Yöneticiliği Kursu Nereden Alınır?

Yurt müdürlüğü sertifikası Gri Danışmanlık üniversite iş birliği ile düzenlenen sertifika programına katılarak alınmaktadır. Kursa katılım sağladıktan ve çoktan seçmeli sınavdan minimum 50 puan aldıktan sonra tüm katılımcılar bu sertifikayı alabilmektedir. Uzaktan eğitim sisteminin hâkim olduğu bu program, uzaktan bir eğitim sistemini kullanmaktadır. Müsaitlik durumunuza göre dersleri sonradan da izleyebilirsiniz. Bu süreçte aranan tek kriter kişilerin lisans mezunu olması ve kursun başarı sınavından minimum 50 puan almasıdır. İlerleyen aşamalarda tüm adaylar sertifika sahibi olarak istedikleri kurum ve kuruluşlarda istihdam edebilmektedir.

Yurt yöneticiliği Sertifika eğitimine katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı e devlette sorgulanan yurt yönetici sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın