iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası Kursu

Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası Kursu

Özel öğrenci barınma hizmetleri yönetici sertifikası eğitimi, üniversite işbirliği ile hazırlanmıştır. Uzaktan eğitim şeklinde yapılan özel öğrenci barınma hizmetleri yönetici sertifikası kursu sonunda e devletten sorgulanabilen üniversite onaylı özel barınma hizmetleri yönetici sertifikası alabilirsiniz. Yurt yöneticiliği sertifikası almak için yurt müdürlüğü kursu programına hemen başvuru yapabilirsiniz.

Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası Eğitimi Nedir?

Özel barınma hizmetleri yöneticiliği kurs programı, Milli Eğitim Bakanlığına (MEB’ e) bağlı faaliyette bulunan barınma merkezleri yönetici adayları için hazırlanmıştır. MEB’ de de geçerli yurt müdürlüğü sertifikası alınacak programda yönetici adaylarının barınma hizmetleriyle ilgili; mevzuat, yönetim, beslenme ve barınma hizmetleri, güvenlik, çocuk, ergen, genç ve aile, protokol ve yazışma kuralları, e-yurt modülü, mesleki gelişim, adap ve etik kuralları konularına ilişkin bilgi. Beceri ve tutum geliştirilmesi hedeflenmiştir.

Öğrenci barınma hizmetleri yönetici sertifikası eğitimi; 17.11.2017 tarihinde 35235946-410.08-E19551631 Sayılı Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğretim Kurumları tarafından Konu: Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası başlıklı yazısı ile üniversitelere de eğitimi verme hakkı veren yazı kapsamında  anlaşmalı olduğumuz üniversiteler tarafından verilmektedir.

Gri danışmanlık üniversite iş birliği ile düzenlenen yurt müdürlüğü kursu sonunda alınan yurt müdürlüğü yönetici sertifikası Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) ve Gençlik ve Spor Bakanlığına bağlı yurtlarında yönetici olarak çalışmanız gereklidir.

E devlette sorgulanabilen üniversite onaylı MEB’de geçerli Barınma hizmetleri yönetici sertifikası almak için hemen başvuru yapabilirsiniz.

Özel Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası Kimler Alabilir?

Yurt yöneticiliği kursuna en az lisans mezunu bireyler katılabilirler ve yurt müdürlüğü sertifikası alabilirler.

Öğrenci Barınma Hizmetleri Yöneticiliği Sertifikası Kursu Yönetmeliği Nasıldır?

Öğrenci barınma hizmetleri yöneticiliği eğitimi; 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu, Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 14/08/2015 gün ve 72 sayılı Özel Çeşitli Kurslar Çerçeve Programına dayanılarak hazırlanmıştır. Yönetmeliğin tamamına buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası Nereden Alınır?

Öğrenci barınma hizmetleri sertifikası nereden alınır? Üniversite işbirliği ile hazırlanan özel barınma hizmetleri yönetici sertifikası programı düzenleyen kurumumuzdan alabilirsiniz. Alınan Yurt müdürü yönetici sertifikası ile yurt müdürlüğü yapabilirsiniz.

Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası Nasıl Alınır?

Yurt müdürlüğü sertifikası nasıl alınır? Gri Danışmanlık üniversite iş birliği ile Özel barınma hizmetleri yönetici sertifikası programı düzenlemektedir. Uzaktan eğitim şeklinde yapılmakta olan öğrenci barınma hizmetleri yöneticiliği kursu programına tüm Türkiye ‘ den katılım sağlayabileceğiniz programdır. Alınacak sertifika üniversite onaylı olup sertifika üzerinde uzaktan eğitim ibaresi yer almaz.

Öğrenci Barınma Hizmetleri Yönetici Sertifikası Ne İşe Yarar?

Özel barınma hizmetleri yönetici sertifikası kamu ve özel yurtlarda yurt müdürü olarak çalışılması için gerekli bir sertifikadır. Mesleğin gerektirdiği yeterliği sahip olanlar yurt müdürü olarak çalışabilirler.

Yurt Yöneticiliği Sertifikası Eğitim İçeriği Nasıldır?

Öğrenci barınma hizmetleri yönetici sertifikası kursu eğitim içeriği;

Modül A: Mevzuat Bilgisi (20 Saat)
– Özel Öğretim Kurumlan Genel Müdürlüğü Mevzuatı
– İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatı
– Yangın Mevzuatı
– Konaklama Pansiyon Mevzuatı

Modül B: Yurt Yönetimi (30 Saat)
– Yönetici Yetkinlikleri
– İnsan İlişkileri, İletişim ve Proaktif Davranış
– Yöneticilik ve Motivasyon
– Kriz ve Risk Yönetimi
– Zaman Yönetimi (Önemli işlere öncelik)
– Yöneticilik ve Planlama
– Reklam ve İlan
– Medyayla İlişkiler
– Halkla İlişkiler

Modül C: Barınma ve Beslenme Hizmetleri (20 Saat)
– Özel öğrenci barınma hizmetleri yönetici sertifikası modül c;
– Barınma Hizmeti
– Sağlıklı Beslenme Hizmeti
– Temizlik ve Hijyen
– Kişisel Bakım

Modül D: Güvenlik (15 Saat)
– İş Sağlığı ve Güvenliği
– Kurum İçi ve Çevre Güvenliği
– Yangın ve Deprem Güvenliği
– Sigorta İşlemleri

Modül E: Çocuk, Ergen, Genç ve Aile (20 Saat)
– Çocuk, Ergen ve Genç Psikolojisi
– Çocuk, Ergen ve Gençle İletişim
– Aile ile İletişim
– Aile ile İşbirliği
– Çocuk, Ergen ve Genç Rehberlik Hizmetleri
– Eğitim Ortamlarının Düzenlenmesi

Modül F: Protokol ve Yazışma Kuralları (10 Saat)
– Protokol Kuralları
– Yazışma Kuralları

Modül G: E-yurt Modülü (5 Saat)

Modül H: Mesleki Gelişim, Adap ve Etik (10 Saat)
– Adabı muaşeret Kuralları
– Mesleki Etik
– Mesleki Gelişim

Yurt Müdürlüğü Sertifikası Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Özel öğrenci barınma hizmetleri yönetici sertifikası eğitimi, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 130 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders ( A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite onaylı sertifika

Eğitim derslerini kısa sürede tamamlayarak, sınava belirlenen tarihten daha önce girebilirsiniz. Sertifika işlemleriniz de daha kısa sürede tamamlanır.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Özel öğrenci barınma hizmetleri yönetici sertifikası eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilir ya da  Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgi vermek için en kısa sürede sizlere dönüş yapacaklardır. Yurt müdürlüğü sertifikası almak ve kursa başvurmak için kayıt formunu doldurmanız yeterlidir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın