iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

STEM Öğretmeni Nasıl Olunur?

STEM Öğretmeni Nasıl Olunur?

STEM öğretmeni olmak isteyen kişiler, üniversitelerin lisans bölümü mezunu olması ve stem eğitmenlik eğitimi sertifikasını alması gerekir. STEM eğitmeni sertifikası üniversitelerin uzaktan eğitim kurumlarında online olarak verilmektedir. Kurumumuzda bulunan stem eğitmeni sertifika kurs programlarına kayıt olarak eğitimlerinizi tamamlayabilirsiniz. Eğitimlere kayıt olmak için hemen kayıt ol sekmesine tıklayabilir ve kayıt formunu eksiksiz şekilde tamamlayabilirsiniz. Ardından ödeme işlemini gerçekleştirdiğiniz zaman, danışmanlarımız tarafından en kısa zaman içinde ger dönüş yapılır. Size tanımlanan şifre bilgileriniz ve ders anlatım videolarınız yüklenir. Böylece eğitimlere katılmak için ders anlatım videolarını izlemelisiniz. Ders videolarının sonunda yer alan sertifika sınavından en az 50 puan almalısınız. Böylece ömür boyu geçerliliğe sahip stem eğitmeni sertifikasına sahip olabilirsiniz.

STEM Öğretmeni Kimler Olabilir?

Stem eğitmeni kimler olabilir? Stem öğretmeni olmak için lisans bölümü mezunu olan bireyler alabilir. Bunun dışında stem eğitimini almak isteyenler arasında yer alan kişiler şu şekildedir.

  • Psikologlar ve doktorlar
  • Eğitmenler ve bütün sınıf öğretmenleri
  • Ana sınıfı öğretmeni ile Çocuk gelişim uzmanları
  • Psikolojik danışmanlar ve aile danışmanları stem sertifika eğitimine katılıp stem eğitmeni olabilir.

Stem Öğretmeni Ne İş Yapar?

Stem eğitmeni ne iş yapar? Stem eğitmeni olan kişiler öğrencilerine bazı davranışları kazandırmaya çalışır. Bu duruma göre stem eğitmenlerinin öğrencilerine kazandırmaya çalıştığı davranışları sırasıyla anlatmak gerekirse şu şekildedir:

  • Çocukların çağın ihtiyaçlarına uygun olan gerekliliği olan yetkinliği kazanmasını sağlamaktadır.
  • Problem çözme becerisini geliştirerek, analitik düşünme yetkinliğini kazanmasını sağlar ve öğrencisini yönlendirir.
  • STEM Öğretmeni çocuklarda çözüm odaklı çalışmalar sergilemeleri için yaptıkları işlerinde düşünme becerisini geliştirmektedir.
  • Çocukların kaliteli öğrenme becerisine hakim olması sağlar.
  • Öğrencilerini farklı etkinliklere karşı ilgi duyacak şekilde eğitmektedir.
  • Deney yapma becerisi, model tasarımı ve kodlama gibi beceri yetkinliği kazanması için öğrencilerine yol göstericidir.

STEM Eğitmeni Ne Kadar Maaş Alır?

STEM öğretmeni olarak görev alan kişiler, diğer sınıf öğretmenleri ve rehber öğretmeni olarak görev alan kişilerden farklı değildir. Stem eğitmeni olarak uzun yıllar çalışan eğitmenin alacağı maaş, henüz göreve yeni başlayan stem eğitmeninin alacağı maaştan farklı olacaktır.

Stem Eğitmen Eğitimi sertifika programına katılarak e devletten sorgulanan üniversite onaylı Stem Eğitmenlik sertifikası sahibi olabilirsiniz. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz. Eğitim İçeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın