iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Stem Eğitmen Eğitimi Sertifika Programı

Ürün Fiyatı:
1490 TL 990 TL
Kampanya
Stem Eğitmen Eğitimi Sertifika Programı

Stem eğitmen eğitimi sertifika programı, üniversiteler işbirliği ile hazırlanan eğitim programıdır. Stem Öğretmen Eğitimi programına katılarak stem öğretmeni sertifikası alabilirsiniz. Alınacak stem eğitmen eğitimi sertifika ile MEB’e bağlı kurumlarda ve özel kurumlarda stem eğitimini uygulama konusunda yetkinlik kazanarak stem öğretmeni olarak çalışabilirsiniz. Stem öğretmen eğitimi uzaktan eğitim şeklinde yapılan ve Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz programıdır. Stem eğitici eğitimi sertifikası üniversite onaylı olup ıslak imza ve mühürlü şekilde sizlere ulaştırılmaktadır. Stem eğitici eğitimi programına hemen başvurarak stem eğitmen eğitimi sertifikası alabilirsiniz.

Stem eğitimi nedir ? stem eğitici eğitimi sertifikası nasıl alınır ? stem eğitici eğitimi kursuna kimler katılabilir ? stem öğretmen eğitimi sertifikası nereden alınır ? stem eğitici eğitimi sertifikası ne işe yarar ? stem eğitici eğitimi kursu fiyatları nedir ? stem sertifikası uzaktan eğitim nasıl ? stem eğitimi sertifikası ile MEB’de egzersiz açabilir miyim ? sorularının yanıt Gri Danışmanlık‘ta

Stem Eğitmen Eğitimi Nedir ?

Stem eğitici eğitimi ile bireyler stem odaklı proje-tabanlı öğrenmenin ne olduğunu ve stem eğitimini nasıl desteklediğini öğreneceklerdir. Stem eğitmen eğitimi ile farklı disiplinlerdeki eğitmenlerin deneyimleriyle birlikte öğrenilecek ve eğitim sonrasında da bir öğrenme topluluğunun içinde olunacaktır. Stem öğretmen eğitimi programı ile öğretmenlere, yenilenen Milli Eğitim Bakanlığı müfredatına uygun olarak okullarında stem eğitimini uygulama konusunda yetkinlik kazandırılması amaçlanmıştır.

STEM eğitiminin temel amaçlarının ilki, bu alanlarda üretici olarak profesyonel yaşama adım atmak isteyen üniversitelilerin sayısını artırmak; diğeri ise öğrencilerin fen, teknoloji, mühendislik ve matematik gibi disiplinlerdeki temel bilgi düzeylerini artırarak, günlük yaşamlarında yaratıcı çözümler uygulamalarını sağlamak. Stem Eğitimi, öğrencilere erken yaşta eleştirel düşünme, yaratıcılık ve problem çözme yetileri aktararak, toplumun üretkenlik ve sorumluluk becerilerini artırmayı hedeflemektedir.

Stem Nedir?

Stem ; disiplinler arası bir öğrenim yaklaşımıdır. Science-Fen, Technology-Teknoloji, Engineering-Mühendislik ve Mathematics-Matematik alanlarının baş harflerinden oluşmakta ve bu alanların birbirine entegre edilmesinde ortaya çıkan bir kavramdır. Üreten, dünya ile rekabet edebilen ve yaratıcı bir toplum olmanın anahtarı fen ve matematik eğitiminin teknoloji ve mühendislik ile entegre edilmesidir.

Stem Eğitmen Eğitimine Kimler Katılabilir ?

Katılım için herhangi bir ön koşul yoktur. Stem eğitici eğitimi programına ;

– Fen bilimleri öğretmenleri ve öğrencileri ( Fen ve Teknoloji, Biyoloji, Kimya, Fizik ),

– Sınıf öğretmenleri ve öğrencileri ,

– Matematik öğretmenleri ve öğrencileri,

– Okul öncesi öğretmenleri ve öğrencileri,

– Her bölümden üniversite öğrencileri,

– Anne-babalar ve STEM eğitimine ilgi duyanlar

– Bilgisayar öğretim teknolojileri branşlarından ortaokul ve lise öğretmenleri katılabilir.

Stem Eğitmen Eğitimi Sertifika Programı Kazanımları Nelerdir?

Stem öğretmen eğitimi programına katılanlar ;

– Stem yaklaşımıyla planlanmış eğitimler verir.

– Araştırma, çözüm üretme, kritik düşünme süreçlerini derslerine ekler,

– Derslerinde teknolojiyi ve mühendislik süreçlerini etkili olarak kullanır,

– Derslerini diğer disiplinlerden kazanımlarla zenginleştirir

Stem Eğitmen Eğitimi İçeriği

Stem öğretmen eğitimi 2021 eğitim içeriği ;

-STEM yaklaşımı nedir ?
-Bilimsel araştırma tasarımı
-İnovasyon ve Yaratıcılık
-Proje ve problem tabanlı stem aktivite uygulamaları
-Mühendislik tasarım
-Stem ders planı hazırlama, uygulama ve değerlendirme

Örnek Dersimizi Buraya Tıklayarak İzleyebilirsiniz.

Eğitim Süresi ve Şekli

Stem öğretmen eğitimi sertifika programı , İnternet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 100 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli : Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders ( A-Senkron)

Katılımcı Sayısı : 15 kişi

Sınav Tarihi : Sınav tarihi eğitimin görüleceği uzaktan eğitim sistemi üzerinden duyurulacaktır.

Sınav Şekli ve Türü : Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sınav Soru Sayısı : 10

Sertifika Sınav Hakkı: 4

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme : Kamu üniversitesi onaylı sertifika

Uzaktan Eğitim Nasıl Alınacak ?

– Kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyere kullanıcı adı ve şifreleri sms ve mail yoluyla gönderilir.
– Kullanıcı adı ve şifreniz ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.
– Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
– Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz.
– Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olursunuz.

Stem Eğitmen Eğitimi Sertifika Programı Özetle

Stem Eğitmen Eğitimi, stem eğitimi sertifikası ile stem öğretmeni olabilirsiniz. Stem eğitici eğitimi kursu Devlet üniversitesi işbirliği ile uzaktan eğitim olarak yapılmaktadır. Stem Öğretmeni sertifikası üniversite onaylı olup ıslak imza ve mühürlü bir şekilde size ulaşacaktır. Stem Öğretmen Eğitimi kurs programı hakkında bilgi almak için eğitim bilgi formunu doldurabilirsiniz. Stem eğitmen eğitimi sertifikası almak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Stem öğretmeni sertifika programına internetin olduğu her yerden katılabilirsiniz. Stem eğitici eğitimi kursu 100 saatlik sertifika programı olup eğitim sonunda ” Stem Öğretmeni Sertifikası ” almış olacaksınız. Stem eğitici eğitimi sertifika programı 30 Gün sürmektedir. Stem eğitmen eğitimi sertifikası uzaktan eğitim kurs programı sonunda aldığınız sertifikada Uzaktan Eğitim ibaresi yer almaz.

Bu Eğitim Programı Hakkında Detaylı Bilgi Almak İster misiniz? Hemen Bilgi Al Formunu Doldurun. Eğitim Danışmanlarımız En Kısa Sürede Sizi Arasın.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp