Pilates Eğitmeni Nasıl Olunur?

Pilates Eğitmeni Nasıl Olunur?

Pilates eğitmeni olmak isteyen bireylerin uzaktan eğitim kurs programlarına katılması gerekmektedir. Üniversite iş birliğiyle hazırlanan pilates eğitmenliği sertifikası, kurumuzda uzaktan eğitim sistemi üzerinden verilmektedir. Kurumumuzun eğitimlerine katılıp belge almak isteyen bireyler, kayıt ol seçeneğini tıkladıktan sonra kayıt formunu doldurması gerekir. Ardından danışmanlarımız en kısa zaman içinde size geri dönüş yaparak eğitimler ve süreçleri hakkında bilgilendirme yapmaktadır. Eğitim sürecinde internetin olduğu her yerden dilediğiniz saatte eğitimlere katılabilirsiniz. Eğitimlerimizin sonunda sertifika sınavına girmelisiniz ve en az 50 geçer not almalısınız. Böylece üniversite onaylı, pilates eğitmenliği belgesine sahip olabilirsiniz. Üstelik pilates eğitmenliği belgenizi e devlet üzerinden dilediğiniz zaman sorgulatabilirsiniz.

Pilates Eğitmeni Kimler Olabilir?

Pilates öğretmeni kimler olabilir? Pilates eğitmeni olmak için en az lise mezunu olmak yeterlidir. Bunun dışında ön lisans mezunları, lisans mezunları ve üniversite öğrencileri pilates eğitmenliği sertifikasına katılabilir ve pilates öğretmeni olabilir. Pilates öğretmeni olabilmeniz için sertifika kurslarına katılım şarttır. Bu nedenle eğitimlere katılıp başarılı şekilde tamamlamalısınız.

Pilates eğitmeni olmak isteyen ön lisans mezunu olanlar, Lisans mezunları, Lise mezunlar ve üniversitelerin ilgili bölümlerinde öğrenci olan kişiler ile antrenörler, Sertifika eğitimlerine katılıp belge aldıkları taktirde pilates öğretmeni olabilmektedir.

Pilates Öğretmeni Nasıl Olunur?

Pilates eğitmeni olmak isteyen bireyler kurumumuz üzerinden eğitimlere kayıt olabilmektedir. İnternet sitesine giriş yaparak kayıt formunu doldurmalı ve ödeme işlemlerinizi gerçekleştirmelisiniz. Ardından eğitim videolarını izleyip ders sonunda yer alan sertifika sınavına girerek geçerli notu almalısınız. Böylece ömür boyu geçerli olan pilates eğitmenliği sertifikasına sahip olabilir ve pilates öğretmeni olabilirsiniz.

Pilates Eğitmeni Ne İş yapar?

Pilates öğretmeni, kişilere topluluk halinde ya da bireysel olarak pilates öğretmenliği yapmaktadır. Bunun için kişilerin yaş ve sağlık durumlarına bakarak pilates eğitimini yapması uygun olur. Bunun için gerekli ekipmanları tedarik ederek, kişilere faydalı olacak aktiviteleri seçer. Böylece fiziksel yönden daha sağlıklı bedene sahip olmalarına yardım eder.

Pilates Eğitmeni Ne Kadar Maaş Alır?

Pilates öğretmeni olarak göreve yeni başlayan bireyler ile daha önce pilates öğretmeni olan kişilerin alacağı maaş farklı olacaktır. Pilates eğitmeninin aldığı maaşın değişkenlik göstermesinin nedeni, eğitmenlikteki deneyime bağlıdır. Dolayısıyla uzun yıllar boyunca pilates öğretmeni olan kişiler daha yüksek maaş alacaktır.

Sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı eğitmenlik sertifikası sahibi olabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın