Pilates Eğitmenliği Sertifika Programı

Pilates Eğitmenliği Sertifika Programı

Pilates eğitmenliği eğitimi, kişilere pilates egzersizlerini doğru bir şekilde öğretme ve yönlendirme becerilerini kazandırmayı amaçlayan bir eğitim programıdır. Pilates eğitmenliği kursu online uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Eğitim sonunda e devletten sorgulanan pilates eğitmenliği sertifikası alınmaktadır.

Pilates Eğitmenliği Eğitimi Nedir?

Pilates eğitmenliği eğitimi, bireylere pilatesin prensiplerini, tekniklerini ve uygulama yöntemlerini öğreterek, onları sertifikalı pilates eğitmenleri haline getirmeyi amaçlayan bir eğitim sürecidir. Pilates, Joseph Pilates tarafından geliştirilen bir egzersiz sistemidir ve vücut bilincini artırmayı, güç ve esnekliği artırmayı hedefler. Pilates egzersizleri genellikle karın, sırt, kalça ve pelvis kaslarını güçlendirmeye odaklanır.

Pilates, vücudu güçlendirmeye, esnekliği artırmaya ve beden farkındalığını geliştirmeye yönelik bir egzersiz sistemidir. Pilates egzersizlerinin doğru bir şekilde yapılabilmesi için uygun form ve teknik gereklidir. Pilates eğitmenlik eğitimi, katılımcılara bu formu ve teknikleri doğru bir şekilde öğretme ve gösterme becerisi kazandırmayı hedefler.

En iyi pilates eğitmenliği kursu ile pilates prensiplerini öğrenerek, egzersizleri sağlıklı ve güvenli bir şekilde uygulatabilirsiniz. Postür tiplerini öğrenir postür analizi yapabilirsiniz. Kişinin ihtiyaçlarına göre kapsamlı ve güvenli pilates programları oluşturabilirsiniz. Bireyin ihtiyaçları ve amaçlarına göre egzersizlerde değişiklik yapabilir, pilates egzersizlerini, anatomik ve biyomekanik prensipler çerçevesinde analiz edebilirsiniz.

Pilates Nedir?

Pilates; Josebh Huberts tarafından bulunan omurga ve vücudun düzgünlüğünü sağlayarak tüm kas gruplarını kuvvetlendiren egzersiz sistemidir. Pilates aynı zamanda zihin ve beden bütünlüğünü ele alarak, koordinasyon ve denge, nefes ve hareket sistemlerinin, eklem ve kemikleri hayat boyu korumak için kasları güçlendirip, esnetmeye ve karın kaslarının kuvvetlendirilmesine yardımcı olan bir egzersiz sistemi olarak da tarif edebiliriz.

Pilates Eğitmenliği Eğitimi Kimler Alabilir?

Pilates eğitmenlik eğitimine katılabilmek için belirli bir ön koşul bulunmamaktadır. En az lise mezunu olan pilates eğitmeni olmak ve bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkes bu eğitime katılabilir.

Üniversitelerin spor bölümü mezunları ile diğer bölümden mezun olan kişiler ve ön lisans bölümü mezunu olan kişiler Pilates eğitmeni olmak için Pilates eğitim kurslarına kayıt olabilmektedir.

Pilates Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Bu alanda en çok sorulan sorulardan birisi de pilates eğitmeni belgesi nasıl alınır sorusudur. Pilates eğitmenliği sertifikası almak istiyorsanız, bir eğitim kurumunun sunmuş olduğu pilates eğitmen eğitim programına kaydolmanız gerekmektedir. Kayıt işlemlerinden sonra size tanımlanan dersleri başarı ile tamamlamanız gerekir. Eğitim programının sonunda yapılacak sınavda başarılı olmanız sertifika almanız için gereklidir.  

Eğitim ve sınavı başarı ile tamamladığınızda üniversite onaylı pilates eğitmenliği sertifikası alırsınız. Alınan pilates eğitmenlik sertifikası e devlet sorgusu yapılan ve pilates hocalığı yapabilmeniz için gerekli sertifikadır.

Pilates Eğitmenliği Sertifikası Nereden Alınır?

Pilates eğitmenliği sertifikası üniversite iş birliğiyle hazırlan online uzaktan eğitim kurs programları arasında yer almaktadır. Üniversitelerde online olarak uzaktan eğitim modeliyle verilen pilates eğitmenlik kursuna katılmak isteyen herkes internet üzerinden başvuru yapabilmektedir. Pilates eğitmenliği sertifikası nereden alınmalı sorusu ile devam edelim.

Üniversite onaylı sertifika eğitimlerine katılıp pilates eğitmeni olmak isteyen kişilerin kurumumuzdaki kurs eğitim programlarına kayıt yaptırması yeterli olacaktır. Pilates eğitmeni olmak için katılmayı düşündüğünüz kurs programlarına hemen kayıt seçeneğini tıklayarak anında kayıt işlemlerinizi yapabilirsiniz.

Pilates Eğitmenliği Sertifikası Fiyatları

Pilates eğitmenliği kursu fiyatları ve ödeme seçenekleri hakkında detaylı bilgilere eğitim danışmanlarımızdan ulaşabilirsiniz. İletişim bilgileri üzerinden ulaşım sağlayacağınız eğitim danışmanlarımız pilates eğitmenlik eğitimi ücretleri hakkında sizlere detaylı bilgilendirme yapacaklardır.

Pilates Eğitmenliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

Pilates eğitmenliği sertifikası, aldığınız taktirde gençlik spor merkezleri başta olmak üzere pilates stüdyolarında pilates eğitmenliği yapabilirsiniz. Pilates eğitmenlik sertifikasına sahip olan kişiler, bireysel eğitimler verebilmektedir.

Kendi iş yerinizi açabilir ve özel sektörde çalışma fırsatını yakalayabilirsiniz. Spor tesislerinde ve akademilerde pilates öğretmenliği yapma fırsatını yakalayabilirsiniz. Pilates Eğitmen Eğitimi sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı pilates eğitmenlik sertifikası sahibi olabilirsiniz.

Eğitim İçeriği Nasıldır?

Pilates Nedir?
Joseph Pilatesin Hayatı ve Pilatesin Tarihçesi
Pilatesin Amaçları
Pilatesin Faydaları
Pilatesin 6 Anahtar Prensibi
Konsantrasyon ve Farkındalık
Merkezlemenin Pilatesteki Yeri
Core Bölgesi Nedir? Pilateste Neden Önemlidir?
Core Stabilizasyonu
Tam Kontrol, Kesinlik
Doğal Hareket Akışı
Doğru Nefes Tekniği
Temel Uygulama Prensipleri Pelvis-Kafes Bağlantısı
Pilates Zayıflatır mı? Pilates Boy Uzatır mı?
Pilates ile Bölgesel İncelme Mümkün müdür?
Pilates Anatomisi
Omurga Anatomisi
Omurga Yapısı ve İşlevleri
Omurga Rahatsızlıkları
Artmış Lordoz
Artmış Kifoz
Skolyoz Nedir?
Hipolordoz Nedir?
Postür Nedir?
Düzgün Postür Nasıl Olmalıdır?
Postür Analizi
Postür Analizinde Referans Noktaları
Vücutta Görülebilecek Postüral Bozukluklar
Kifoz İçin Pilates
Lordoz İçin Pilates
Skolyoz İçin Pilates Pilates Eğitmenliği
Solunum Sistemi Anatomisi
Pilates Egzersizleri Esnasında Solunum
Pilateste Kullanılan Malzemeler
Hareket Terimleri
Pilateste Egzersizleri Esnasında Dikkat Edilmesi Gerekenler
Kişiye Özel Egzersizi Planlaması
Pilateste Ders Akışı Nasıl Olmalıdır?
Grup Dersi mi, Bireysel Eğitim mi?
Grup Ders Yönetimi
Bireysel Ders Yönetimi
Egzersiz Uygulamalarında Temel Hareketler
Mat Egzersizleri
Omurga Esnetme (Spine Stretch)
(Yüz) Hundred
Sırtüstünde Omurga Döndürme (Spine Twist Supine)
Yukarı Yuvarlanma (Roll-Up)
Boyun Çekme (Neck Pull)
Testere (Saw) Pilates Eğitmenliği
Top Gibi Yere Yuvarlanma (Rolling Like A Ball)
Tek Bacak Esnetme (Single -Leg Stretch)
Çift Bacak Esnetme (Double-Leg Stretch)
Bacaklar Baş Üstü (Rollover)
Tirbuşon (Corkscrew)
Mum Duruşu (Bıçak Sırtı) (Jackknife)
Makas (Scissors)
Denge Kontrolü (Control Balance)
Omuz Köprüsü (Shoulder Bridge)
Öne Yan Tekme (Side Kick)
Şakacı ve Zorlayıcı (Teaser)
Bacak Daireleri (Hip Twist With Stretched Arms)
Açık Bacak Salınımı (Open-Leg Rocker)
Boomerang (Tirbüşön)
Fok (Seal)
Yengeç (Crab)
Tek Bacak Daire (One Leg Circle)
Kedi İnek (Cat Cow)
Öne Bakarak Bacak Çekme (Leg Pull Front)
Yana Bükülme (Side Bend)
Tek Bacak Tekme (One-Leg Kick)
Çift Bacak Tekme (Double-Leg Kick)
Diz Üstü Yan Tekme (Side Kick Kneeling)
Yüzme (Swimming)
Sepet Salınımı (Rocking)
Kuğu Dalışı (Swan Dive)
Şınav( Push Up)

Eğitimi Süresi ve Şekli Nasıldır?

Pilates eğitmenliği eğitimi sertifika kursu, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Pilates eğitmenliği kursu ne kadar sürer diye merak edebilirsiniz. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 120 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders (A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite onaylı sertifika

Eğitim derslerini kısa sürede tamamlayarak, sınava belirlenen tarihten daha önce girebilirsiniz. Sertifika işlemleriniz de daha kısa sürede tamamlanır.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Pilates eğitmenlik eğitimi sertifika kursu hakkında eğitim danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için Whatsapp ve iletişim numaramızdan iletişime geçebilir ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa süre de detaylı bilgi vermek için geri dönüş sağlayacaklardır. Eğitime başlamak ve sertifika almak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın