cuzdan destek1 sunum bilgi gazete nakliye dunya gulenyuz yorum arti urun klasor elmas monitor iletisim telefon bilim anlasma alinti video canta soru sepet foto kalp ampul kampanya destek2 kullanici konum bina istatistik ok mouse kurumsal zar liste ev ceptelefonu sozlesme takvim duyuru yildiz menu saat pdf ayar whatsapp para deney tamir
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Oyun Terapisi Nasıl Yapılır ?

Oyun Terapisi Nasıl Yapılır ?

Oyun terapisi nasıl yapılır ? oyun terapisi nasıl uygulanır ? oyun terapisi yapılırken nelere ihtiyaç duyulur ? Oyun terapisi evde nasıl yapılır ? Filial oyun terapisi nasıl yapılır ? Filial oyun terapisi evde nasıl yapılır ? sorularına en iyi cevapları oyun terapisi eğitimi almak isteyenler için düzenlenen oyun terapisi kursu programında bulabilirsiniz. Bu Eğitimde oyunun çocuk için öneminin farkında olarak çocuklara çeşitli oyun etkinlikleri yaptırabilmesi amaçlanmaktadır.

Oyun Terapisi Nasıl Yapılır ?

Oyun terapisi kursu sonucu alınan oyun terapisi sertifikası ile oyun terapisi nasıl yapılır,  oyun terapisi eğitimi nasıl uygulanır. Oyun terapisi ile çocuklar kelimeleri kullanmak yerine oyun ve oyuncaklar aracılığıyla, kendini ifade edebilmeyi, günlük yaşamında baş edemediği problemleri çözebilmeyi ve olumsuz davranışlarını değiştirebilmeyi öğrenir. Oyun terapisinin amacı çocuğun kendini duygusal olarak iyi hissetmesini sağlamaktır. Çocuğun normal gelişimini etkileyen duygusal, davranışsal ve psikolojik problemleri ortadan kaldırmak ve problemin büyümesini önlemektir.

Çocukların evrensel dili oyundur. Çocuklar oyun aracılığıyla kendilerini ve dünyayı keşfetmeyi öğrenirler. Oyun çocuğun birçok yaşamsal deneyimleri kazanabildiği etkin bir öğrenme aracıdır. Sadece fiziksel dünyayı algılamada değil, mantıksal bilginin oluşmasında da doğal bir kaynaktır.

Oyun terapisi, birey seçeceği ve uygulayacağı oyun yöntem ve teknikleri konusunda yeterli bilgi ve beceriye sahip olmalıdır. Bu donanımla çocuklar için önemli ve etkili öğrenme fırsatı yaratarak gelişimlerine katkı sağlar. Bu nedenle uygun yöntem ve teknikler tüm bu gereklilikler ve bireylerin ilgi / ihtiyaçları da göz önünde bulundurularak Oyun Terapisi Eğitimi Uygulayıcı Sertifika Programı hazırlanmıştır. Oyun terapisi eğitimi içeriğine buraya tıklayarak bakabilirsiniz

Çocuk oyun terapisi ile neler kazanır

Çocuklar oyun terapisi ile özgüvenlerini kazanmayı, işbirliği yapmayı, başkalarına saygı durmayı, sorumluluk almayı ve sorumluluklarını yerine getirmeyi, kendini korumayı, dikkatini toplamayı, problemlerine çözüm yolu bulmayı, öfkesini doğru yönlendirmeyi, kendini doğru ifade edebilmeyi, sosyal ilişkilerini güçlendirmeyi, korkularını yenmeyi, konuşma bozukluklarını düzeltmeyi öğrenirler.

Oyun Odasında Neler Vardır

Oyun materyali olarak oyuncak mobilyalı ev, oyuncak ev aletleri, oyuncak aile, okul, oyuncak hayvanlar, telefon, birtakım kostüm ve aksesuarlar, ayna, su, kum havuzu, araba, uçak gibi oyuncaklar ve parmak boyası, oyun hamuru, her çeşit boya kalemi, kartonlar, çizim kâğıdı, etiketler gibi sanatsal malzemeler bulunur. Bütün oyuncakların ve materyallerin kullanımı kolay, taşınabilir, güvenilir, dayanıklı ve çocuğun sürekli erişebileceği yüksekliktedir.

Çocuğa oyun terapisine gelirken nasıl bir açıklama yapılmalıdır?

Çocuğa doktora gittiğini söylemek yerine, oyun terapisi  anlatılmalı ve ayrıca “Oyun terapisi, sen resim veya benzeri sanatsal bir faaliyet yaparken, hikaye anlatırken ya da herhangi bir oyuncak ile oynarken duygularını anlamana ve onlar hakkında konuşmana yardımcı olacak, çünkü onları içinde tutarsan ve ne hissettiğini fark etmezsen mutsuz hissedebilirsin. Oyun terapisti sana hiçbir zaman yapmak istemediğin bir şeyi yaptırmayacak, söylemek ve yapmak istediklerine kendin karar vereceksin” gibi bir ifade kullanmak çocuğun kendini güvende hissetmesine yardımcı olur.

Uzaktan Eğitim İle Katılabileceğiniz Üniversite Onaylı Oyun Terapisi Uygulayıcı Eğitimine Başvurmak İçin Tıklayınız

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp