Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Oyun Terapisi Eğitimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Oyun Terapisi Eğitimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Oyun terapisi eğitimi nedir? Oyun terapisi sertifikası nerelerden nasıl alınır? Kimler oyun terapisi eğitimi alabilir? oyun terapisi hakkında bilinmesi gerekenler.

Oyun Terapisi Eğitimi Nedir?

Çocuklar kendi iç dünyalarını oyunlarla ifade ederler. Çocukları daha iyi anlamak ve onlarla daha iyi iletişim kurabilmek adına oyun terapisi eğitim programı düzenlenmektedir. Bu eğitim programını başarı ile tamamlayan katılımcılar, eğitim sonunda oyun terapisi sertifikası almaktadır. Eğitimler online – uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Eğitim esnasında online derslerle birlikte bol doküman desteği sunulmaktadır.

Bu eğitim ve sertifika programına katılmak için bazı kriterlere sahip olmak gerekir. Bu sertifika için mesleğin gerektiği yeterliğe sahip olanlar ve ihtiyaç duyulan kriterlere sahip olanlar katılması gerekir.

Oyun Terapisi Sertifikası Nerelerden Nasıl Alınır?

Bu eğitimleri alırken bir uzman yada klinik psikologlar tarafından verildiğinden ve yetkin özel bir kurumu işbirliği ile hazırlanmasından emin olmalısınız. Eğitim sonunda alınacak sertifika da bir üniversite tarafından onaylanmalı ve uluslararası geçerli olmalıdır. Gri Danışmanlık oyun terapisi uygulayıcı eğitimi bu önemli kriterlere uygun olarak yapılmaktadır.

Çocuklarla iletişim kurabilmek için onların ortak yönlerini bulmak ve bilmek gerekir. Çocukların ortak dili oyunlar ve oyuncaklardır. Oyun terapi eğitim alan kişiler çocukların dünyalarını anlayacak bir dile sahip olurlar. İç dünyalarını oyunlarla ifade eden çocukların sorunlarına daha etkin bir şekilde eğilme imkanı sağlanır.

Kimler Oyun Terapisi Eğitimi Alabilir?

En çok merak edilen konular arasında kimler oyun terapisi eğitimine katılabilir sorusu gelmektedir. Oyun terapisi çocuklar üzerinde uygulanan en etkili ve önemli yöntemlerden birisidir. Çocukları iç dünyalarında yaşadıkları problemleri ve sorunları çocukların dilinden anlamak sureti ile yaklaşım fırsatları sunmaktadır. Çocuğun yaşadığı pek çok psikolojik sorununa karşı uygulanan etkin bir uygulamadır. Bu eğitime katılmak için beli başlı kriterlere sahip olmak gerekmektedir

– Rehberlik ve psikolojik danışmanlık (PDR)

– Psikoloji,

– Aile danışmanları,

– Çocuk psikiyatrları,

– Çocuk gelişimi okul öncesi mezunları ve öğrencileri,

– Psikiyatri hemşireleri ile çocuk doktorları,

Oyun terapisi uygulayıcı eğitimi alarak bu doğrultuda sertifika sahibi olabilmek için böylesi donanıma sahip olan kişiler eğitime katılım gösterebilir.

Çocuklarını daha iyi anlamak ve onlarla güçlü iletişim kurmak isteyen anne ve babalarda bu eğitme katılabilirler. Çocukları ile ortak paydada buluşmak isteyen ebeveynler bu eğitimlere katılarak çocukları ile iletişimde farkındalık oluşturabilirler. Çocuklarının yaptıkları davranışlarını daha iyi anlamak suretiyle daha mutlu ve huzurlu bir aile ortamı oluşturabilirler.

Çocuklar büyükler gibi yaşadıkları sorunları tam olarak ifade edemezler ve içlerine atarlar. Oyun terapisi eğitimi ile birlikte alınacak olan bilgiler doğrultusunda çocuklara daha etkin bir yaklaşım yapılabilmektedir. Çocuklarla daha etkin yaklaşım sağlamak ve onların yaşadığı sorunlara daha etkin çözümler bulmak için uzaktan eğitim şeklinde yapılan oyun terapisi uygulayıcı sertifika programına bulunduğunuz her yerden katılım sağlayabilirsiniz.

Oyun Terapisi Sertifika Programı Detaylarını Buraya Tıklayarak İnceleyin.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp İletişim