Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi, Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Oyun Terapisi Eğitimi Sertifika Programı

Oyun Terapisi Eğitimi

Çocuklarda görülen bir çok sorunların çözümünde etkili olan yöntemlerden en önemlilerinden birisidir Oyun Terapisi Eğitimi. Çocuklar oyunlarla davranışlarını aktarırlar. Oyun çocuğun dünyasında çok önemli bir yer tutar. Çocuğun duygusal dünyasına girebilmek ve sorunlarına yardımcı olmak istiyorsak oyun dilini iyi bilmemiz gerekir. Çocuğun terapide oyun oynaması, bir yetişkinin terapide problemlerini konuşarak dışa vurmasına benzer. Çocuklara oyun terapi odasında kendilerini oyunlar yolu ile ifade edebilmeleri için fırsat yaratılır. Oyun Terapisi Eğitimi programı ile oyun terapisi ile çalışacak uzmanlara çocukların dünyalarını daha iyi anlamadaki bilgi ve becerilerini arttırmak amaçlanmaktadır.

Oyun Terapisi Eğitimi alanların ve Oyun Terapisi Mesleğin yeterliliklerini sağlayan bireylerin çalışabileceği yerler; özel eğitim merkezleri, anaokulları ve kreşler, özel danışmanlık merkezleri ve hastaneler vb. yerlerde çalışabilirler.

Oyun Terapisi Sertifikasını kimler alabilir, oyun terapisi eğitimini kimler alabilir diye düşünüyorsak. Bu programa, çocuk ve ergen psikiyatristleri ve asistanları, psikologlar, psikolojik danışmanlar, rehber öğretmenler, sosyal hizmet uzmanları, sosyologlar, çocuk gelişim uzmanları, okul öncesi / anaokulu öğretmenleri, özel eğitim uzmanları, aile danışmanları, tıp ve hemşirelik mezunları ve ve bu branşlarda okuyan öğrenciler, mezunlar ile bu alanda çalışanlar eğitime katılabilirler.

 Eğitimin İçeriği

Oyun Terapisi Eğitimi içeriğinden bazı başlıklar

  •    Oyun nedir?
  •    Çocuk için oyunun önemi ve yeri
  •    Çocukta oyunun gelişim aşamaları
  •    Oyun terapisi nedir?
  •    Oyun odası nasıl hazırlanmalıdır? Oyuncak seçimi nasıl yapılır?
  •    Farklı oyun terapisi yaklaşımları
  •    Non Direktif Oyun Terapisi
  •    Child Centered ( Çocuk Merkezli Oyun Terapisi )
  •    Filial Therapy
  •    Temel Psikoloji Dersleri

Oyun Terapisi Kursu sonucunda katılımcıların, oyun terapisi sertifikası almaya hak kazanabilmesi için eğitim sonunda yapılacak sınavdan en az 50 puan alması gerekir Sertifika sınavı yine internet ortamında uzaktan eğitim sistemi üzerinden yapılır. Sınavda başarı gösteremeyen kursiyerlere ücretsiz 4 sınav hakkı verilmektedir. Kursiyer sınavını 30 gün içerisinde vermelidir. Oyun terapisi Sertifikası programını başarıyla tamamlayanların sertifikası hazırlanıp adresinize kargo ile gönderilir.  Oyun Terapisi Eğitimi sonunda gönderilecek sertifika bir katılım belgesi değil, üniversite onaylı eğitim başarı sertifikasıdır.

Oyun Terapisi Uygulayıcı Sertifika Programına katılarak sizde Devlet üniversitesi onaylı, kamu ve özel kurumlarda geçerli ”Oyun terapisi Sertifikası” alabilirsiniz.

OYUN TERAPİSİ UYGULAYICI Sertifika Programına Başvurmak ve Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat