iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Oyun Terapisi Eğitimi Nereden Alınmalı?

Oyun Terapisi Eğitimi Nereden Alınmalı?

Oyun terapisi eğitimi almak isteyenlerin öncelikle alma nedenlerinin iyi belirlenmesi gerekir. Belirlenen hedefe yönelik eğitimin nereden ve nasıl alınacağına karar vermek daha sağlıklı olacaktır. Oyun terapisi eğitimi nereden alınmalı? sorusunun cevabı farklılık gösterir.

Oyun terapisini meslek olarak yapmak isteyenler, hobi veya kendini geliştirmek için alanların olması nedeni eğitimi alınacak kurumlar farklılık gösterir.

Oyun terapisini meslek olarak yapmak isteyenler üniversiteler ve üniversitelerin iş birliği yaptığı kurumlardan alınabilir. Üniversitelerde eğitimler uzaktan online eğitim şeklinde yapıldığından internetin olduğu her yerden katılım sağlanabilir.

Kendini geliştirmek ve hobi amaçlı oyun terapisi eğitim alarak farkındalık oluşturmak isteyenler online platform ve eğitimleri tercih edebilirler. Burada yapılan eğitimlerde temel ritüeller üzerinde durulduğundan oldukça faydalı sonuçlar elde edilmektedir.

O halde oyun terapisi eğitimi nereden alınmalı? Oyun terapisti olmak isteyenler, üniversitelerin düzenlediği eğitimlere katılması daha sağlıklı olur. Buradan alınan eğitimlerin kapsamı daha geniş olacağından mesleki bilgi açısından yeterli bilgiye ulaşılacaktır. Alanında uzman tecrübeli eğitmenler tarafından düzenlenen bu eğitimler sayesinde kapsamlı ve güvenilir eğitim alma imkânı bulunmaktadır.

Oyun Terapisi Eğitimi Nasıl Alınır?

Oyun terapisi eğitimi almak için aşağıdaki adımları takip edebilirsiniz:

Araştırma yapın: Oyun terapisi eğitimi veren farklı üniversiteler, eğitim kurumları ve mesleki dernekler bulunmaktadır. Bunların hepsinin eğitim programları, ücretleri, eğitim süreleri ve gereksinimleri farklı olabilir. Bu nedenle öncelikle, kendinize en uygun eğitim programını belirlemek için farklı seçenekleri karşılaştırmalısınız.

Başvuru Yapın: Seçtiğiniz eğitim programına başvurun. Başvuru süreci, her eğitim programı için farklılık gösterir. Üniversiteler ve sertifikalı eğitim programları uzaktan online eğitim programları düzenlemektedirler.

Öğrenim ücretini ödeyin: Oyun terapisi eğitimi genellikle ücretlidir. Eğitim ücretleri farklı olabilir, bu nedenle, eğitim kurumunun web sitesindeki bilgilere göre öğrenim ücretini ödemelisiniz.

Eğitim programına katılın: Başvurunuz kabul edildikten sonra, eğitim programına katılabilirsiniz. Eğitim sırasında, oyun terapisi tekniklerini ve araçlarını öğrenirken, klinik uygulama becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Eğitimi Tamamlayın: Seçtiğiniz oyun terapisi eğitim programını tamamlayın. Programın süresi, içeriği ve sunum şekli farklılık gösterebilir, ancak genellikle oyun terapisi teorisi, uygulama yöntemleri, değerlendirme, etik ve mesleki standartlar gibi konuları kapsar.

Sertifika Alın: Oyun terapisi sertifikasyonu, oyun terapisi eğitimi aldığınızda alabileceğiniz bir sonraki adımdır. Sertifikasyon almak için eğitimi tamamlamalı ve eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olunmalıdır.

Üniversite iş birliği ile uzman psikologlar tarafından hazırlanan, eğitim sonunda e devlette sorgulanan üniversite onaylı sertifika alacağınız oyun terapi sertifika programına katılabilirsiniz. Uzaktan eğitim olarak yapılan eğitim programı sonunda alacağınız sertifikada uzaktan eğitim ifadesi yer almaz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın