Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Oyun Terapisi Eğitimi Nereden Alınmalı?

Oyun Terapisi Eğitimi Nereden Alınmalı?

Çocuklar kendilerini en iyi oyunlarla ifade ederler. Çocuklar oyunlar sayesinde dünyayı öğrenir ve kendilerini doğal olarak iade ederler. Oyun teknikleri kullanılarak yapılan eğitimlerde çocuklar hem bireysel hem de sosyal konularda en ideal öğrenmeyi yaparlar. Ezber yolu ile değil de eğlenerek yapılan bir öğrenmeler daha kalcı olur. Peki oyun terapisi eğitimi nereden alınmalı?

Oyun yolu ile çocuklardaki bazı rahatsızlıkların giderilmesi amacı yapılan çalışmalara oyun terapisi denir. Çocuk tarafından ifade edilemeyen sıkıntıların, huzursuzlukların karmaşık duyguların ortaya çıkarılmasında önemli rol oynar.

2-12 yaş aralığında çocukların yaşadığı sorunların giderilmesinde etkili bir terapi türüdür. Oyun terapisi yaş dönmelerine değişen teknikleri bulunmaktadır. Bu durum kullanılan materyallerde geçerlidir.

Oyun terapisi alanında uzmanlaşmak ve bilgi sahibi olmak isteyenler oyun terapisi eğitimi programlarında katılmaları gerekir. Bu eğitimler yüz yüze yapıldığı gibi online uzaktan eğitim şeklinde de yapılmaktadır. Üniversiteler tarafından düzenlenen oyun terapisi eğitimleri sonunda e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı sertifikalar alınmaktadır.

Kimler Oyun Terapisi Eğitimi Alabilir?

Oyun terapisi eğitimi, her geçen gün popülerliği artan eğitimler arasındadır. Oyun terapisti olmak isteyenler ve bunu meslek olarak seçmek isteyenlerin eğitim almaları gerekir. Oyun terapistliği bir uzmanlık dalıdır. Oyun terapisti olacak bireylerin oyun terapisi eğitimi almadan önce akademik bilgilerin bulunduğu bölümlerden mezun olmaları gerekir. Eğitimlere katılabilmek için bazı bölümlerden mezun olma şartı bulunmaktadır.

Mezun olma şartı aranan bölümleri şu şekilde sıralayabiliriz.

– Çocuk Gelişimi

– Okul Öncesi Öğretmenliği

– Özel Eğitim 

– Psikiyatri 

– Psikoloji 

– Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

– Sosyal Hizmet 

Oyun terapisi eğitimi, üniversitelerde, üniversitelere bağlı kurumlarda, eğitim kurumlarında, online platformlarda ve özel danışmanlık kurumlarında verilmektedir. Oyun terapisi eğitimi uzaktan online eğitim ve örgün eğitim şeklinde verilmektedir.

Uzaktan online eğitim olarak Gri Danışmanlık bünyesinde oyun terapisi eğitimi verilmektedir. Oyun terapisi uygulayıcı eğitimi üniversite iş birliği ile verilmekte ve eğitim sonunda üniversite onaylı e devletten sorgulanabilen sertifika verilmektedir.

Üniversite iş birliği ile hazırladığımız oyun terapisi uygulayıcı eğitimini en kapsamlı şekilde kaliteli ve güvenilir bir şekilde almak ve eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

Oyun Terapisti Eğitimi Nereden Alınmalıdır?

Oyun terapisi eğitimi almak isteyenlerin öncelikle alma nedenlerinin iyi belirlenmesi gerekir. Belirlenen hedefe yönelik eğitimin nereden ve nasıl alınacağına karar vermek daha sağlıklı olacaktır.

Oyun terapisini meslek olarak yapmak isteyenler, hobi veya kendini geliştirmek için alanların olması nedeni eğitimi alınacak kurumlar farklılık gösterir. Oyun terapisi eğitimi nereden alınır? sorusunun cevabı farklılık gösterir.

Oyun terapisini meslek olarak yapmak isteyenler üniversiteler ve üniversitelerin iş birliği yaptığı kurumlardan alınabilir. Üniversitelerde eğitimler uzaktan online eğitim şeklinde yapıldığından internetin olduğu her yerden katılım sağlanabilir.

Kendini geliştirmek ve hobi amaçlı oyun terapisi eğitim alarak farkındalık oluşturmak isteyenler online platform ve eğitimleri tercih edebilirler. Burada yapılan eğitimlerde temel ritüeller üzerinde durulduğundan oldukça faydalı sonuçlar elde edilmektedir.

O halde oyun terapisi eğitimi nereden alınmalı? Oyun terapisti olmak isteyenler, üniversitelerin düzenlediği eğitimlere katılması daha sağlıklı olur. Buradan alınan eğitimlerin kapsamı daha geniş olacağından mesleki bilgi açısından yeterli bilgiye ulaşılacaktır. Alanında uzman tecrübeli eğitmenler tarafından düzenlenen bu eğitimler sayesinde kapsamlı ve güvenilir eğitim alma imkânı bulacaksınız.

Üniversite İş birliği ile hazırlanan oyun terapisi uygulayıcı eğitimi sertifika programına uzaktan online eğitim şeklinde katılabilirsiniz. Eğitim sonunda e devletten sorgulanabilen üniversite onaylı oyun terapisi uygulayıcı sertifikası alabilirsiniz. Eğitime katılmak için hemen kayıt formunu doldurabilirsiniz. Bilgi almak için whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilir detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın