Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi, Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Öğrenci Koçluğu Sertifikası, Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Öğrenci Koçluğu Sertifikası, Öğrenci Koçluğu Eğitimi

Öğrenci koçluğu sertifikası, öğrenci koçluğu yapabilmek ve öğrenci koçu olarak çalışabilmek için alınması gerekli olan belgedir. Eğitim programına katılan öğrenci koçları, öğrencilerin, okul, sınav, gelecek hedefleri, hayat başarısı vb. kavramlara akılcı yaklaşarak, eğitim sistemine koçluk bakış açısıyla yapıcı çözümler sunmayı öğrenir.

öğrenci Koçluğu Sertifikası

Öğrenci koçluğu sertifikası uzaktan eğitim veren kurumlardan alınabileceği gibi örgün eğitim veren kurumlardan da alınabilir. Uzaktan eğitim olarak alınan eğitim çok rahatlıkla öğrenilebilecek ve uygulanabilirliği olan akıcı üslupla yapılan eğitimlerdir. Öğrenci koçluğu eğitimi uzaktan eğitim olarak alınsa, sertifika üzerinde uzaktan eğitim ifadesi yer alır mı sorusu aklınıza takılabilir. Öğrenci koçluğu sertifikasını uzaktan eğitim olarak alsanız ya da örgün olarak alsanız fark etmez. Sertifika üzerinde ”uzaktan eğitim” ifadesi yer almaz. Devlet üniversitesi onaylı Eğitim koçluğu (öğrenci koçluğu) ve eğitim danışmanlığı sertifikası almış olursunuz.

Öğrenci koçu sertifikası programına Türkiye’nin her yerinden katılabilirsiniz. Eğitimler uzaktan eğitim olarak gerçekleşmektedir. Öğrenci koçluğu sertifikası, Ankara, İzmir, İstanbul ve Bursa gibi birçok şehirlerden katılarak alabileceğiniz eğitim programıdır.

Öğrenci koçluğu sertifikası meb onaylı kurumlardan alınabileceği gibi üniversite onaylı kurumlardan da alınabilir. Almış olacağınız sertifikanın, geçerlilik ve kullanım olarak aralarında hiç fark olmaz. Her halükarda öğrenci koçu olarak çalışabilir, öğrenci koçluğu yapabilirsiniz. Öğrenci koçluğu meb ve özel kurumlarda öğrenci koçu olarak çalışabileceğiniz eğitim programıdır.

Öğrenci koçluğu sertifikası veren üniversiteler Ankara, İstanbul, İzmir gibi birçok ilimizde bulunmaktadır. Eğitim koçluğu eğitimi veren devlet üniversiteleri ve özel üniversiteler bulunmaktadır.

Öğrenci koçluğu sertifikası ne işe yarar?

Öğrenci koçluğu eğitimi ne işe yarar?. Öğrenci koçluğu eğitimi programına katılarak alınacak eğitim koçluğu sertifikası ile MEB’e bağlı kurumlarda, halk eğitim merkezlerinde, kamu ve özel kurumlarda Öğrenci koçluğu yapabilirsiniz. Öğrenci koçu olarak çalışabilirsiniz. MEB’e bağlı okullarda ve özel okullarda öğrenci koçu olarak çalışabilirsiniz. Ayrıca etüt merkezlerinde, koçluk ve eğitim merkezlerinde çalışabileceğiniz gibi, kendi iş yerinizi açabilir, birebir öğrenci koçluğu yapabilirsiniz.

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifika programı uzaktan eğitim ile verilen devlet üniversitesi onaylı uluslararası geçerli eğitim programıdır. Eğitim koçluğu eğitimi programına hemen başvurarak öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası alabilirsiniz.

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU VE EĞİTİM DANIŞMANLIĞI Sertifika programına Katılmak İster misiniz?. Detaylı Bilgi Almak ve Başvurmak için TIKLAYINIZ

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat