Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi

Ürün Fiyatı:
680 TL480 TL
Kampanya
Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifika programı, eğitim koçluğu sertifikası veren üniversiteler iş birliği ile yapılan programdır. Uzaktan eğitimle katılacağınız öğrenci koçluğu eğitimi sonunda üniversite onaylı eğitim koçluğu sertifikası ve eğitim danışmanlığı sertifikası alınacaktır. Alınan öğrenci koçluğu sertifikası sizlere özel eğitim kurumlarında, MEB’e bağlı kurumlarda eğitim koçu, öğrenci koçu, eğitim danışmanı unvanları ile çalışma fırsatları sunar.  Öğrenci koçluğu sertifika programına hemen başvurarak eğitim koçu sertifikası, öğrenci koçu sertifikası alabilirsiniz.

SON BAŞVURU 30 OCAK 2021 CUMARTESİ SAAT 23:59

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Eğitimi

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimi sonunda bir eğitim koçu olarak öğrencilerin sosyal ve kişisel gelişim süreçlerinde destek olacaksınız. Onlara küçük yaşlarından itibaren okul yaşamlarında, aile, öğretmen ve arkadaş ilişkilerinde farkındalık kazandıracaksınız.

Eğitim koçluğu eğitimi alan öğrenci koçu, çalıştığı öğrencilerin yeteneklerini çok erken erken yaşta fark edebiliri bunları ortaya çıkarabilir. Öğrencilerin farkındalıklarını arttırarak başarılı olacakları yolda yatkınlıklarını kendilerinin keşfetmesini sağlayabilir. Eğitim koçluğu sertifika programına katılan katılımcılar, öğrencilerin çalışmalarına daha yoğunlaşmasına, hedeflerine daha net yönlenmesine yardımcı olabilirsiniz. Hazırlandıkları sınav süreçlerinde zihinsel olarak rahatlaması ile birlikte daha başarılı hazırlanmalarını sağlayabilirsiniz.

Bu eğitimini alan kişilerin, öğrencinin hedeflerine ulaşmanın pratik çözüm yollarını öğretebilmesi; öğrenciyi etkin bir öğrenici olarak şekillendirebilmesi; sınavlara stressiz girebilmesini sağlayabilmesi; öğrencinin okul hayatı ve özel hayatı arasındaki dengeyi kurabilmesine yardımcı olması, öğrencinin potansiyelini keşfetmesini ve zihinsel performansını mükemmele ulaştırabilmesini sağlayabilmektir.

Eğitim koçluğu sertifikası ile eğitim koçluğu yaparak, ek kazanç elde imkânı oluşturabilirsiniz. Eğitim danışmanlığı eğitimi sonunda alınacak eğitim danışmanlığı sertifikası sizlere eğitim danışmanlığı yaparak yeni iş fikirleri oluşturabilirsiniz. Sahip olacağınız eğitim koçluğu sertifikası, öğrenci koçluğu sertifikası, eğitim danışmanlığı sertifikası sizlere eğitim koçluğu, öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı yapabilme ve ek gelir elde edebilmek için yeni iş fırsatları sunmaktadır.

Eğitim Koçluğu Nedir?

Öğrenci koçluğu nedir? Eğitim Danışmanlığı nedir? Eğitim koçluğu; eğitim ortamlarında öğretmen ve öğrenci arasında en etkili başarı ve yönlendirmeyi sağlayan ilişkidir. Eğitim ortamlarında öğretmen ile öğrenci arasında karşılıklı güven ve gönüllülük üzerine inşa edilen planlı bir gelişim ilişkisi ve bir iş birliği modelidir.

Öğrenci koçluğu yapılırken, bireyin farkındalıkları konusunda bilinç oluşturulurken anlama ve algı düzeyleri esas alınarak akademik bir planlama oluşturulur. Bireyin tanınması, ilgi alanlarının tespit edilmesi, çalışma şeklinin kavranması planlama yapmada önemli yer tutar. Koçluk sürecinde bireyin özgüveni desteklenirken, aile ile birey arasındaki anlaşma sürecinde yol bulucu davranma çok önemlidir.

Koçluk Meslek Tanımı (MYK Meslek Tanımı)

Koç, kalite normları, hizmet prosedürleri ve yasal süreçler çerçevesinde; koçluğa ait süreçlerin iş organizasyonları ve süreçleri başlatma faaliyetlerini gerçekleştiren, koçluk sürecini yürüten ve bireysel mesleki gelişimini sağlayan nitelikli kişidir. Koç, müşterilerinin profesyonel ve kişisel potansiyellerini gerçekleştirmeye yönelik farkındalık, gelişim ve çözüm seçeneklerini artırıcı ve bu yönde destekleyici çalışmaları yürütür.

29/6/2013 tarih ve sayılı 28692 resmi gazetede duyurulmuştur; Koç ulusal meslek standardı (standart kodu: 13UMS0318-6), sektördeki ilgili kurum ve kuruluşların görüşleri alınarak değerlendirilmiş, MYK İş ve Yönetim Sektör Komitesi tarafından incelendikten sonra MYK Yönetim Kurulunca onaylanmıştır.

Eğitim Koçu Nasıl Olunur?

Öğrenci koçu nasıl olunur? Üniversiteler işbirliği ile yapılan öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifika programına katılarak alacağınız üniversite onaylı eğitim koçluğu sertifikası ile eğitim koçu ve öğrenci koçu olabilirsiniz.

Eğitim ve öğrenci koçluğu kursu üniversite iş birliği ile uzaktan eğitim olarak yapılmaktadır. Kurs programı sonunda aldığınız sertifikada uzaktan eğitim ibaresi yer almaz.

Eğitim Koçluğu Sertifikası Nasıl Alınır?

Eğitim danışmanlığı sertifikası nasıl alınır? Öncelikle üniversite iş birliği ile hazırlanan öğrenci koçluğu sertifika programına katılmalısınız. Eğitim koçluğu sertifikası veren üniversiteler uzaktan eğitim şeklinde programı düzenlemektedirler. Uzaktan eğitim şeklinde yapılan eğitimi başarı ile tamamlayıp sınavı da başarı ile geçtikten sonra üniversite tarafından hazırlanan eğitim koçluğu sertifikası ve eğitim danışmanlığı sertifikasına sahip olabilirsiniz.

Öğrenci Koçluğu Eğitimine Kimler Katılabilir?

Eğitim koçluğu sertifikasını kimler alabilir? Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimine kimler katılabilir?

 • Eğitimciler,
 • Öğretmenler,
 • Öğrencilerle çalışanlar,
 • Öğrenciler ile iletişimini güçlendirmek isteyenler,
 • Bireylere hedefleri için yardımcı olmak isteyenler,
 • Eğitim Koçluğu / Danışmanlığı hizmeti vermek isteyenler katılabilir.

Öğrenci Koçluğu Sertifikası Ne İşe Yarar?

Alınacak eğitim koçluğu sertifikası ne işe yarar? Eğitim koçu nerelerde çalışır? Öncelikle bu eğitimini alan kişiler, eğitim sonunda aldıkları Üniversiteden onaylı sertifika ile, okullarda, etüt merkezlerinde, özel merkezlerde ve kendi iş yerlerinde eğitim ve öğrenci koçluğu mesleğini yapabilirler. Buralarda çalışarak öğrencilerin daha başarılı bir eğitim hayatı geçirmelerine yardımcı olabilirsiniz.

Eğitim koçluğu sertifikası alanlar ve mesleğin gerektirdiği yeterliliği sağlayanlar;

 • Birebir eğitim danışmanlığı yapabilirsiniz.
 • Kendi iş yerinizi açabilirsiniz.
 • Okullarda proje başlatabilirsiniz.
 • Projelerde öğrenci koçu olarak yer alabilirsiniz.
 • Devlet ve Özel Okullarda çalışabilirsiniz.
 • Koçluk ve Eğitim Merkezlerinde çalışabilirsiniz.
 • Danışmanlık Merkezlerinde çalışabilirsiniz.
 • Etüt Merkezlerinde çalışabilirsiniz.
Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Eğitim İçeriği Nasıldır?

Eğitim koçluğu kursu programı içeriği;

- Öğrenci Koçluğu Sistemi

- Eğitim Sistemi

- Sınav Sistemi

- Kişilik Yapısı ve Türleri

- Aile İle Etkili İletişim.

- Ergenlik Özellikleri ve Gelişim Süreci

- Ergenle Etkili İletişim

- Çoklu Zeka Kuramı

- Kariyer Planlaması ve Hedef Belirleme

- Stresle Başa Çıkma

- Çatışma Çözme Becerisi

- Dikkat Konsantrasyon

- Sorumluluk Bilinci

- Motivasyon

- Ders Çalışmaya Hazırlık Süreci ve Çalışma Ortamı

- Planlı ve Programlı Çalışma Teknikleri

- Etkin Okuma-Dinleme ve Not Tutma

- Sınava Hazırlık Sürecinde Öğrenci Takibi

- Zaman Yönetimi

- Sınav Teknikleri

- Öğrenciyi Tanımak-Keşfetmek

- Öğrencinin Kendini Keşfetmesini Yardım Etmek

- Pozitif Yaşam Becerileri

- Kendini İfade Edebilmenin Önündeki Engeller

- Atılganlık Eğitimi

- Akran Baskısı-Hayır Diyebilme becerisi

- Analitik Düşünme ve Analiz Edebilme Yeteneğinin Geliştirilmesi

- Problem Çözebilme Yeteneğinin Geliştirilmesi

- Öğrenicinin Doğru Karar Verme Yeteneklerinin Geliştirilebilmesi

- Diksiyon

Örnek Dersimizi Buraya Tıklayarak İzleyebilirsiniz.

Eğitim Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Eğitim Süresi ve Şekli

Öğrenci koçluğu eğitimi; İnternet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve öğrenci koçluğu dokümanları pdf olarak uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler. Eğitim koçluğu sertifika eğitimi ve sınavını başarı ile tamamlayan katılımcılar eğitim sonunda üniversite onaylı 120 saatlik sertifika almaktadır.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 120 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sertifika Sınav Hakkı: 4

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Sertifika, Kamu Üniversitesi Onaylı

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim? Eğitime Nasıl Katılabilirim?

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifika programı hakkında eğitim danışmanlarından detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim hatlarından ulaşabilirsiniz yada aşağıdaki ” Hemen Bilgi Al “ formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa sürede detaylı bilgi vermek üzere sizlere dönüş sağlayacaklardır. Eğitim programına kayıt formunu doldurarak başvuru yapabilirsiniz.

Hemen Bilgi Al

  Bilgi Almak İstediğiniz Kursu Seçin

  Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
  × Whatsapp