iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası

Öğrenci koçluğu eğitimi  ve eğitim danışmanlığı sertifika programı, eğitim koçluğu sertifikası veren üniversiteler iş birliği ile yapılan programdır. Uzaktan eğitimle katılacağınız öğrenci koçluğu eğitimi sonunda e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı eğitim koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası alınacaktır. Alınan öğrenci koçluğu sertifikası sizlere özel eğitim kurumlarında, MEB’e bağlı kurumlarda eğitim koçu, öğrenci koçu, eğitim danışmanı unvanları ile çalışma fırsatları sunar.

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Kursu Sertifika Eğitimi Nedir?

Öğrenci koçluğu eğitimi ve eğitim danışmanlığı eğitimi sonunda bir eğitim koçu olarak öğrencilerin sosyal ve kişisel gelişim süreçlerinde destek olacaksınız. Onlara küçük yaşlarından itibaren okul yaşamlarında, aile, öğretmen ve arkadaş ilişkilerinde farkındalık kazandıracaksınız.

Eğitim koçluğu eğitimi alan öğrenci koçu, çalıştığı öğrencilerin yeteneklerini çok erken erken yaşta fark edebiliri bunları ortaya çıkarabilir. Öğrencilerin farkındalıklarını arttırarak başarılı olacakları yolda yatkınlıklarını kendilerinin keşfetmesini sağlayabilir. Eğitim koçluğu sertifika programına katılan katılımcılar, öğrencilerin çalışmalarına daha yoğunlaşmasına, hedeflerine daha net yönlenmesine yardımcı olabilirsiniz. Hazırlandıkları sınav süreçlerinde zihinsel olarak rahatlaması ile birlikte daha başarılı hazırlanmalarını sağlayabilirsiniz.

Bu eğitimini alan kişilerin, öğrencinin hedeflerine ulaşmanın pratik çözüm yollarını öğretebilmesi; öğrenciyi etkin bir öğrenici olarak şekillendirebilmesi; sınavlara stressiz girebilmesini sağlayabilmesi; öğrencinin okul hayatı ve özel hayatı arasındaki dengeyi kurabilmesine yardımcı olması, öğrencinin potansiyelini keşfetmesini ve zihinsel performansını mükemmele ulaştırabilmesini sağlayabilmektir.

Eğitim koçluğu sertifikası ile eğitim koçluğu yaparak, ek kazanç elde imkânı oluşturabilirsiniz. Eğitim danışmanlığı eğitimi sonunda alınacak eğitim danışmanlığı sertifikası sizlere eğitim danışmanlığı yaparak yeni iş fikirleri oluşturabilirsiniz. Sahip olacağınız eğitim koçluğu sertifikası, öğrenci koçluğu sertifikası, eğitim danışmanlığı sertifikası sizlere eğitim koçluğu, öğrenci koçluğu eğitimi  ve eğitim danışmanlığı yapabilme ve ek gelir elde edebilmek için yeni iş fırsatları sunmaktadır.

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Eğitimine Kimler Katılabilir?

Eğitim koçluğu sertifikasını kimler alabilir? Eğitim danışmanlığı eğitimine kimler katılabilir?

– Öğrenci koçluğu sertifikası ile takım koçluğu kurumsal koçluk yapmak isteyenler,

– Okullarda eğitim ve öğrenci koçluğu yapmak isteyenler

– Koçluk hizmeti vermek isteyenler

– Öğrenci koçluğu sertifikası ile bireylere ve çocuklara hedeflerinde yardımcı olmak isteyenler

– MEB öğretmenleri,

– Eğitim koçluğu sertifikası ile özel öğretim kurumlarında çalışanlar

– Öğrencilerle iletişimini güçlendirmek isteyenler

– Eğitim koçluğu sertifikası ile öğrencilere yol haritası belirlemede destek olmak ve fayda sağlamak isteyenler

– Herhangi bir eğitim kurumunda çalışanlar

– Eğitim koçluğu sertifikası ile koçluk hizmeti vermek isteyenler

– Bireylere hedefleri için yardımcı olmak isteyenler

– Eğitim koçluğu sertifikası ile öğrencileri hedef belirleme ve başarıya ulaşma gibi kavramlarla tanıştırmak isteyenler

– Öğrencilere yol haritası belirlemede destek olmak ve fayda sağlamak isteyenler

– Eğitim koçluğu sertifikası ile öğrencilerle çalışan ve çalışmak isteyenler

– Öğrenciler ile iletişimini güçlendirmek isteyenler katılabilir

Eğitim Koçluğu Eğitimi Nedir?

Öğrenci koçluğu eğitimi nedir? Eğitim Danışmanlığı eğitimi nedir? Eğitim koçluğu; eğitim ortamlarında öğretmen ve öğrenci arasında en etkili başarı ve yönlendirmeyi sağlayan ilişkidir. Eğitim ortamlarında öğretmen ile öğrenci arasında karşılıklı güven ve gönüllülük üzerine inşa edilen planlı bir gelişim ilişkisi ve bir iş birliği modelidir.

Eğitim koçluğu yapılırken, bireyin farkındalıkları konusunda bilinç oluşturulurken anlama ve algı düzeyleri esas alınarak akademik bir planlama oluşturulur. Bireyin tanınması, ilgi alanlarının tespit edilmesi, çalışma şeklinin kavranması planlama yapmada önemli yer tutar. Koçluk sürecinde bireyin özgüveni desteklenirken, aile ile birey arasındaki anlaşma sürecinde yol bulucu davranma çok önemlidir.

Koçluk Meslek Tanımı (MYK Meslek Tanımı) Nasıldır?

Koç, kalite normları, hizmet prosedürleri ve yasal süreçler çerçevesinde; koçluğa ait süreçlerin iş organizasyonları ve süreçleri başlatma faaliyetlerini gerçekleştiren, koçluk sürecini yürüten ve bireysel mesleki gelişimini sağlayan nitelikli kişidir. Koç, müşterilerinin profesyonel ve kişisel potansiyellerini gerçekleştirmeye yönelik farkındalık, gelişim ve çözüm seçeneklerini artırıcı ve bu yönde destekleyici çalışmaları yürütür.

29/6/2013 tarih ve sayılı 28692 resmi gazetede duyurulmuştur; Koç ulusal meslek standardı (standart kodu: 13UMS0318-6), sektördeki ilgili kurum ve kuruluşların görüşleri alınarak değerlendirilmiş, MYK İş ve Yönetim Sektör Komitesi tarafından incelendikten sonra MYK Yönetim Kurulunca onaylanmıştır.

Eğitim Koçu Nasıl Olunur?

Öğrenci koçu nasıl olunur? Üniversiteler işbirliği ile yapılan öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifika programına katılarak alacağınız üniversite onaylı eğitim koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası ile eğitim koçu ve öğrenci koçu olabilirsiniz.

Kendi çocukları ile iletişim becerilerini geliştirmek isteyen ebeveynler, öğrencilerin okul, aile ve özel yaşamındaki başarı yolculuğuna profesyonel olarak koçluk yapmak isteyen eğitimciler, danışmanlar, uzmanlar ve kişisel gelişim profesyonelleri için düzenlenmiş bir programdır. Öğrencilerle çalışmaktan keyif alıyor, geleceğimizin temsilcilerine, kendilerini keşfederek yaşamlarındaki maksimum performansı yakalamaları konusunda profesyonel olarak koçluk yapmak istiyorsanız, eğitim koçluğu programımız ile günümüzün mesleğine adım atabilirsiniz.

Eğitim ve öğrenci koçluğu kursu üniversite iş birliği ile uzaktan eğitim olarak yapılmaktadır. Kurs programı sonunda aldığınız sertifikada uzaktan eğitim ibaresi yer almaz.

Eğitim Koçluğu Sertifikası Nasıl Alınır?

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifikası nasıl alınır? Öncelikle üniversite iş birliği ile hazırlanan eğitim koçluğu sertifika programına katılmalısınız. Eğitim koçluğu sertifikası veren üniversiteler uzaktan eğitim şeklinde programı düzenlemektedirler.

Uzaktan eğitim şeklinde yapılan eğitimi başarı ile tamamlayıp sınavı da başarı ile geçtikten sonra üniversite tarafından hazırlanan eğitim koçluğu sertifikası ve eğitim danışmanlığı sertifikasına sahip olabilirsiniz. Öğrenci koçluğu sertifikası nasıl alınır ? diye düşünmeyin sizler için hazırladığımız programa hemen katılabilirsiniz.

Öğrenci Koçluğu Sertifikası Nereden Alınır?

Eğitim koçluğu sertifikası nereden alınır? Öğrenci koçluğu yapabilmek için mutlaka eğitim koçluğu eğitimi ve sertifikası alınmalıdır. Eğitim koçluğu eğitimi ve sertifikası üniversiteden ya da üniversite ile çalışan kurumlardan alınmaktadır. Bu amaçla kurumumuzun – üniversiteler iş birliği ile hazırlanan eğitim koçluğu ve eğitim danışmanlığı sertifika programına katılabilirsiniz. Eğitimi ve sınavı başarı ile tamamlayarak sertifikanızı alabilirsiniz.

Eğitim Koçluğu Sertifikası Ne Kadar sürede Alınır?

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimi sertifika kursu, uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. İnternetin olduğu her yerden katılım sağlayabilirsiniz. Eğitim süresi 30 gündür.

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

  • Birebir eğitim koçluğu ve eğitim danışmanlığı yapabilirsiniz.
  • Online eğitim koçluğu sertifikası ile devlet ve özel okullarda çalışabilirsiniz
  • Danışmanlık merkezlerinde çalışabilirsiniz.
  • Kendi özel ofislerinde çalışabilirler.
  • Online öğrenci koçluğu sertifikası ile etüt merkezlerinde çalışabilirsiniz.
  • Online eğitim danışmanlığı sertifikası ile özel öğretim merkezlerinde çalışabilirsiniz.
  • Online eğitim koçluğu sertifikası ile koçluk merkezlerinde çalışabilirsiniz.
  • Online eğitim koçluğu sertifikası ile koçluk eğitimi vermek isteyen kurumlarda çalışabilirler.
  • Online eğitim danışmanlığı sertifikası ile koçluk merkezi açabilir ve kendi merkezlerinde koçluk yapabilirler.

Eğitim Danışmanlığı ve Eğitim Koçluğu Eğitiminin Kazanımları Nelerdir?

– Öğrencilerin kendilerine uygun ve heyecan veren hedefler belirlemesi ve içsel kaynaklarına ulaşmaları sağlanır, kısa vadede uygulanır hale getirir
– Öğrencilerin kendi kararlarını verebilmeleri, kendi yaşamlarının liderleri olmaları için desteklenirler.
– Öğrenci koçluğu uzaktan eğitim ile öğrencilerde görülen disiplin problemleri büyük ölçüde azalır.
– Öğrencilerin bedensel, duygusal, zihinsel ve ruhsal, çok yönlü gelişimleri desteklenir.
– Sorumluluk duygusu, iç disiplin ve özgüven geliştirirler.
– Eğitim koçluğu uzaktan eğitim motivasyonları artar.
– Öğrenci koçluğu uzaktan eğitim ile öğrenme kolaylaşır, öğrenciler öğrenmeyi severler.
– Amaç ve proje geliştirme, strateji belirleme ve sonuçlandırma becerisi kazanırlar.
– Eğitim koçluğu uzaktan eğitim ile çözüm üretme, problem çözme yetenekleri gelişir.
– Zorluklar karsısında gücünü koruyabilecek şekilde hazırlanırlar.
– Öğrenci nasıl öğrenmesi gerektiğini öğrenir.
– Eğitim koçluğu uzaktan eğitim öğrenci öz disiplin kazanır.
– Öğrenci sınav kaygısını kontrol altına almayı öğrenir.
– Eğitim danışmanlığı uzaktan eğitim öğrenci düzenli ders çalışma disiplinini kazanır.
– Öğrenci yeteneklerini ve geliştirmesi gereken yönlerini keşfeder.
– Öğrenci erteleme alışkanlığından kurtulur.
– Eğitim danışmanlığı uzaktan eğitim ile tüm derslerde öğrenme performansını artırır.
– Planlı, sistemli ve ilkeli çalışma alışkanlığı kazandırır.

Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Eğitim İçeriği Nasıldır?

Eğitim koçluğu ve eğitim danışmanlığı kursu program içeriği;
– Öğrenci Koçluğu Sistemi
– Eğitim Sistemi
– Sınav Sistemi
– Kişilik Yapısı ve Türleri
– Aile İle Etkili İletişim.
– Ergenlik Özellikleri ve Gelişim Süreci
– Ergenle Etkili İletişim
– Çoklu Zeka Kuramı
– Kariyer Planlaması ve Hedef Belirleme
– Stresle Başa Çıkma
– Çatışma Çözme Becerisi
– Dikkat Konsantrasyon
– Sorumluluk Bilinci
– Motivasyon
– Ders Çalışmaya Hazırlık Süreci ve Çalışma Ortamı
– Planlı ve Programlı Çalışma Teknikleri
– Etkin Okuma-Dinleme ve Not Tutma
– Sınava Hazırlık Sürecinde Öğrenci Takibi
– Zaman Yönetimi
– Sınav Teknikleri
– Öğrenciyi Tanımak-Keşfetmek
– Öğrencinin Kendini Keşfetmesini Yardım Etmek
– Pozitif Yaşam Becerileri
– Kendini İfade Edebilmenin Önündeki Engeller
– Atılganlık Eğitimi
– Akran Baskısı-Hayır Diyebilme becerisi
– Analitik Düşünme ve Analiz Edebilme Yeteneğinin Geliştirilmesi
– Problem Çözebilme Yeteneğinin Geliştirilmesi
– Öğrenicinin Doğru Karar Verme Yeteneklerinin Geliştirilebilmesi
– Diksiyon

Eğitimi Uzaktan Eğitim Olarak Nasıl Alınacak?

– Kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyere kullanıcı adı ve şifreleri sms ve mail yoluyla gönderilir.
– Kullanıcı adı ve şifreniz ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.
– Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
– Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz.
– Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olursunuz.

Eğitim Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimi sertifika kursu, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve öğrenci koçluğu dokümanları pdf olarak uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 120 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders (A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite onaylı sertifika

Eğitim derslerini kısa sürede tamamlayarak, sınava belirlenen tarihten daha önce girebilirsiniz. Sertifika işlemleriniz de daha kısa sürede tamamlanır.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Öğrenci koçluğu ve eğitim danışmanlığı eğitimi sertifika kursu kurs programı hakkında bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgi vermek için en kısa sürede sizlere dönüş yapacaklardır. Eğitime katılmak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın