Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi, Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Öğrenci Koçluğu Nasıl Yapılır, Eğitim Koçluğu Nasıl Yapılır

Öğrenci Koçluğu Nasıl Yapılır, Eğitim Koçluğu Nasıl Yapılır

Öğrenci koçluğu nasıl yapılır, eğitim koçluğu nasıl yapılır, eğitim danışmanlığı nasıl yapılır, nasıl karşılıklı güven oluşturulur ve seansa başlamadan önce koçların zihinleri nasıl temizlenir. Bu sorular koçluğun esasını oluşturan sorulardır. Başarılı koçluk yapabilmek için tamamen dertlerin dışarıda kaldığı duru bir zihinle ve neyin nasıl ve hangi sıra ile yapılması bilinci ile yapılan koçluktur.

Öğrenci Koçluğu Nasıl Yapılır. Birisine tam olarak güvenmeniz için onu çok iyi tanımanız ve size kendisini kanıtlamış olması gerekir, Değil mi ? Bunun için de epey bir zaman ihtiyacımız var. Peki koçluk ilişkisinde bu kadar zamanı nereden bulacaksınız ? Yoksa sadece sezgilerinize mi inanacaksınız ?. Eğitim Koçluğu Nasıl Yapılır. Öncelikle güven alanımızı belirleyelim. Koçluk yaparken iki tarafın da birbirine sadece üzerinde çalıştıkları konularda güvenmeleri yeterlidir. Bunun için de onu her yönüyle tanımanız gerekmez. Size güvenmesini sağlayacak unsurlardan birisi profesyonel yaklaşımınız olacaktır. Verdiğiniz sözleri mutlaka tutun. Eğitim danışmanlığı nasıl yapılır?

Öğrenci Koçluğu Nasıl Yapılır. Öğrencinin güveni kazanmak zor ancak kaybetmek çok kolaydır.  Kendi zaaflarınızı ya da deneyimlerinizi paylaşabilirsiniz. Öğrencinin kendisini açıkça ifade edebilmesi için, sizin onun yanında olduğunuzu, onu her açıdan desteklediğinizi bilmelidir. Samimi davranışlarınız çok önemlidir.

Öğrenci Koçluğu Nasıl Yapılır, Nelere Dikkat Edilmelidir

Öğrenci Koçluğu yaparken en önemli noktalardan birisi seansa başlamadan önce koçların zihinsel olarak temiz olmalıdır. Seans Başladıktan sonra dertlerini kapı dışında bırakmalıdır. Kendi içinde yaşadığı telaşlar ile koçluk seansı yapamaz

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Nasıl Yapılır. Bunu ona göstermenin en basit yolu ona tüm dikkatinizi vererek, tüm dikkatinizle dinlemenizdir. Dinlemek, koçlukta kullanacağınız en önemli becerilerden birisi olacaktır. Dinlemenin yanı sıra, koçun da dürüst ve açık davranması ve danışanın ona sorduklarını saklamadan paylaşması ilişkideki içtenlik ilkesini destekleyecektir.

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Nasıl Yapılır. İki tarafında birbirinin sözlerine önem vererek dinledikleri ve kendilerini tam anlamıyla özgürce ifade edebildikleri bir iletişimin neticelerini hayal edebiliyor musunuz ? İşte koçluk ilişkisinin gücü burada yatar.

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Nasıl Yapılır. Öğrenci Koçluğu Eğitimi artık Türkiye’nin her yerinde. Online olarak hazırlanmış bu eğitimimiz sayesinde Türkiye’nin her yerinden katılabilirsiniz.

Kamu Üniversitesi onaylı Uluslararası geçerli Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifikası Almak İster misiniz? Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Programına hemen başvurup, Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı sertifikanızı alabilirsiniz.Eğitimlerimiz uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir.

Eğitimimiz Türkiye’nin En Kapsamlı Öğrenci Koçluğu ve Eğitim Danışmanlığı Sertifika Programıdır

ÖĞRENCİ KOÇLUĞU VE EĞİTİM DANIŞMANLIĞI Sertifika Programına Katılmak İster misiniz? Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat