Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

İzmir Aile Danışmanlığı Eğitimi ve Sertifikası

İzmir Aile Danışmanlığı Eğitimi ve Sertifikası

İzmir aile danışmanlığı eğitimi sertifika programı, uzaktan eğitim şeklinde üniversite iş birliğinde ve gözetiminde yapılmaktadır. Aile danışmanlığı kursu İzmir programı ile e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası alabilirsiniz.

İzmir Aile Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

İzmir aile danışmanlığı sertifika programı, aile içi ve aile fertlerinin çevresi ile ilgili ilişkilerinde daha sağlıklı olması adına çözümler üreten, aile yapısını koruyan ve bunları uygulayan profesyonel olma imkânı sunar. Aile içinde yer alan fertler ve anne ve baba arasındaki ilişkileri güçlendirmek adına çalışmalar yapan, özel teknik ve strateji uygulayan aile danışmanı olma fırsatı yakalayabilirsiniz.

Aile danışmanlığı sertifikası İzmir programı katılımcıları, ailenin önemini bilir, aileyi meydan getiren bireylerin sağlıklı, huzurlu ve mutlu olması için çalışmalar yapar. Karşılaşılan problemlerin temeline iner, bilimsel, kültürel ve psikolojik yönlerini araştırır ve ortadan kaldırılmasını sağlar.

İzmir aile danışmanlığı eğitimi, ailenin yaşadığı sorunlara çözümler üretirken, aile bireyleri arasında empatik davranış becerileri kazandıran aile danışmanı olmanızı sağlar. Aile danışmanı olarak bireylerin iletişimlerini güçlendirecek, sınırlarını koruyacak çalışmalar yapar. Ailedeki sorunların bireysel olmadığını bilir, önereceği çözüm yollarında ailenin tamamının belirleyici rolü olduğunu bilir.

İzmir aile danışmanlığı sertifika programı uzaktan eğitim şeklinde yapılmakta olup günlük rutin işlerinize engel oluşturmadan eğitimlerini tamamladıkları bir eğitim modelidir. Aile danışmanlığı kursu İzmir programına katılarak aile yasası çerçevesinde ailelerin ve aile fertlerinin sorunlarını çözmelerinde destek olan aile danışmanı olabilirsiniz. Alınacak aile danışmanlığı sertifikası sizlere kamu ve özel kurumlarda aile danışmanı olarak çalışma imkânı sunar.

İzmir aile danışmanlığı kursu programına katılan ve aile danışmanlığı sertifikası alan bireyler, aile içinde yaşanan kişiler arası sorunlara ve tüm aileyi etkileyen sorunlarda aile bireylerinin üstesinden gelmelerinde profesyonel destek sağlar.

Aile danışmanlığı eğitim içeriğini buraya tıklayarak inceleyebilirsiniz.

İzmir Aile Danışmanlığı Sertifika Programına Kimler Katılabilir?

Aile danışmanlığı eğitimi İzmir programına aşağıdaki bölümlerin birinden en az 4 yıllık lisans programını tamamlayıp mezun olanlar katılabilir. Aile danışmanlığı kursu İzmir programına;

– Uzman, Asistan ve Pratisyen Hekimler

– Aile danışmanlığı eğitimi İzmir programına Psikologlar

– Aile danışmanlığı sertifikası İzmir programına Sosyologlar

– PDR (psikolojik danışmanlık ve rehberlik) mezunları

– Aile danışmanlığı kursu İzmir programına sosyal hizmet uzmanları

– Hemşireler

– Çocuk Gelişim Uzmanları katılabilir.

İzmir Aile Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Aile danışmanlığı sertifikası İzmir sertifikası alan ve mesleki yeterliliği sağlayan katılımcılar aile danışmanı olarak;

– İzmir’de Özel Aile Danışmanlığı Merkezi Açılabilir

– İzmir’de Özel Aile Danışmanlığı Merkezinde Çalışılabilir

– İzmir’de Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğünde Çalışabilir

– İzmir’de Özel Kurumlarda Aile Danışmanı Olarak Çalışabilir

– Aile Danışmanlığı Eğitimi İzmir’de Bireysel Kliniklerde Çalışılabilir

– İzmir’de Belediyeleri Aile ile ilgili kısımlarında Aile Danışmanı olarak çalışabilirsiniz.

– İzmir’de Halk eğitim merkezlerinde ya da özel kolej okul vb. kurumlarda Aile Danışmanı olarak çalışabilirsiniz.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim? Eğitime Nasıl Katılabilirim?

İzmir aile danışmanlığı sertifika programı hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilirsiniz. Hemen Bilgi Al formunu doldurarak eğitim danışmanlarımızın size en kısa sürede ulaşmasını sağlayabilirsiniz. Eğitime başlamak için kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın