Hızlı Okuma Eğitimi Sertifikası

Hızlı Okuma Eğitimi Sertifikası

Hızlı okuma teknikleri ile anlayarak hızlı okuma becerisinin geliştirilmesi mümkündür. Hayatımızın olmazsa olmazlarından olan okuma ve anlama hızı sertifikalı eğitimler sayesinde arttırılabilmektedir. Bu anlamda hızlı okuma teknikleri, anlayarak hızlı okuma, mega hızlı okuma gibi kavramlar ortaya çıkmıştır. Peki hızlı okuma eğitimi sertifikası nedir, ne işe yarar inceleyelim.

Hızlı okuma sertifikalı eğitimleri sayesinde okuduğunuzu kısa sürede anlayarak odaklanmanızı en üst düzeye çıkartıp dikkat dağınıklığınızı ortadan kaldırabileceksiniz. Okuduğunuzu anlama düzeyiniz artarken zihin ve göz arasındaki koordinasyonu üst seviyeye çıkarabileceksiniz. Yapılan egzersizler sayesinde aktif görme alanınız genişleyecektir.

Hızlı Okuma Eğitimi Sertifikası Nedir?

Hızlı okuma, bireyin belirli zaman diliminde daha çok kelime okumasıdır. Hızlı okuma yapılırken okunan metnin hızlı ve doğru anlaşılmasına anlayarak hızlı okuma denir.  Göz ve beynin çalışma hızları birbirinden farklıdır. Zihin daha hızlı algılarken göz daha yavaş kalmaktadır. Hızlı okuma eğitimi çalışmalar ile gözün görme hızı ile zihnin algılama hızı birbirine yaklaştırılır.

Anlayarak hızlı okuma doğuştan gelen bir yetenek değildir. Öğrenilebilir ve geliştirilebilir bir davranıştır. Tamamen okuma disiplini oluşturma ve odaklanma ile alakalıdır. Temel olarak göz kaslarının etkin ve hızlı çalıştırılmasıdır. Yapılacak egzersiz çalışmaları ile göz ile zihin arasındaki koordinasyon arttırılır. Kelime alanı genişletilerek daha çok kelimenin aynı anda taranması sağlanır. Bu çalışmaların yapılması sonucunda odaklanma daha kolay hale gelir. Beynin her iki tarafının da kullanıldığı bu çalışmalarda zihinde geliştirilir.

Hızlı okuma eğitimi sertifika programında, göz ve beynin algılama ve çalışma hızları dengelenerek okuma ve anlama hızının yükseltilmesi çalışmaları yapılır. Gözün nasıl bakması, nasıl görmesi, nasıl okuması ve nasıl anlaması üzerinde sistematik çalışma yapılarak otomatik hale gelmesi sağlanır.

Hızlı okuma eğitimi esnasında öğrenilecek teknikler ile beyin okuduğu kelimeleri algılama hızını da artıracaktır. Hızlı okuma sertifikalı eğitimine katılan bireyler anlayarak hızlı okuma becerisini kazanmış ve bunu aktarabilecek yetkinliğe sahip olurlar. Yapılan egzersizler sayesinde hızlı okuma becerisi şuuraltına yerleşerek, okuma ve anlama hızında artış sağlanır.

Hızlı okuma sertifikalı eğitime öğretmenler, öğrenci koçları, eğitim uzmanları, kişisel gelişim uzmanları, MEB’de egzersiz açmak isteyenler, çocuklarına fayda sağlamak isteyen ebeveynler kariyer planlamasında fayda sağlayacağını düşünen her birey katılabilmektedir. Eğitim sonunda alınacak sertifika ile bir yerde çalışma fırsatı bulunmaktadır.

Anlayarak hızlı okuma kursuna kayıt yaptıran bireyler üniversite onaylı e devletten sorgulanabilen sertifikası ile hızlı okuma eğitmeni olarak çalışabilmektedir. Hızlı okuma eğitimi uzaktan online eğitim şeklinde yapılmakta olup internetin olduğu her yerden katılım sağlayabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın