iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programı

Ürün Fiyatı:
840 TL 540 TL
Kampanya
Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Programı

Hızlı okuma eğitmenliği sertifika programı, uzaktan eğitim şeklinde yapılan üniversite iş birliği ile yapılan eğitim programıdır. Hızlı okuma kursuna katılarak üniversite onaylı hızlı okuma eğitmenliği sertifikası alabilirsiniz. Alınan sertifika ile MEB’e bağlı kurumlarda ve özel kurumlarda hızlı okuma eğitmeni olarak çalışabilirsiniz. Sertifika üniversite onaylı olup uluslararası geçerlidir. Hızlı okuma eğitmenliği kursuna hemen katılarak hızlı okuma eğitmenliği sertifikası sahibi olabilirsiniz.

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Eğitimi Nedir?

Anlayarak hızlı okuma eğitmenliği sertifika programı, hem kendi okuma hızınızı nasıl artıracağınız hem de bunun eğitmenliğini yapabilmeyi öğrenebileceğiniz programdır. Eğitmen olarak kendini geliştirmek, yeni bir mesleğe adım atmak isteyen herkesin, okumaya ve öğrenmeye değer veren, okumanın öneminin farkında olan herkesin katılabileceği bir programdır.

Hızlı okuma eğitmenlik sertifika programına katılarak hem kendi okuma hızınızı arttırabilir, hem de kendi öğrencilerinizin okuma hızını arttırabilirsiniz. Bu okuma hızı arttırma seviyesi bazı kişi ve öğrencilerde 3-4 hatta 5 kata kadar çıkmaktadır.

Bütün bu hızlı okuma hakkındaki bilgileri detaylı olarak inceleyerek hızlı okuma konusunda kapsamlı bir eğitim hazırladık. Ve bütün fırsatlardan yararlanmanızı sağlayarak kendinizi geliştirmenize öncülük ettik. Uzaktan eğitim olarak hazırladığımız eğitimi dilediğiniz yerde dilediğiniz zaman alarak kurslara gitme zahmetinizi ortadan kaldırdık. Eğitim sonunda da uluslararası geçerliliği olan kamu üniversitesi onaylı sertifika ile eğitiminizi belgeledik.

Öğrencilerinizin sınavlarda zamanı yetiştirememe gibi problemlerini ortadan kaldırabilir, yine kendi öğrencilerinize yaptıracağınız egzersizlerle anlayarak hızlı okumayı öğretebilirsiniz.

Hızlı Okuma Nedir?

Yavaş okumamızdaki en önemli etken göz kaslarımızın yavaş çalışmasıdır. Zaten hızlı okuma teknikleri kursu kapsamında göz kaslarımızın çalıştırılması hedeflenmiştir. Bilindiği üzere beyin çok hızlı çalışmaktadır. Hızlı okuma teknikleri ile de gözlerimiz ile beynimizin sistemli bir şekilde çalıştırılması amaçlanmaktadır. Bütün bu söylenenlerin gerçekleşmesi için bir eğitime ihtiyaç vardır.  Tabi bu eğitimi veren hızlı okuma eğitmenlerine. Hızlı okutma eğitmenliği kursu ile sınırsız faydası olan hızlı okuma eğitiminin toplumdaki bireylere öğretilmesi amaçlanır.

Hızlı okumanın kişisel gelişime o kadar çok faydası vardır ki bunu sadece eğitmen olmak için değil kişisel gelişimimizi desteklemek için alabiliriz. Gözleri ve beyni sağlıklı olan her birey hızlı okuma yapabilir. Gözleri ve beyni sağlıklı olan bireylerin dakikada 500 kelime okuma kapasitesine vardır. Hızlı okuma ile bireyler kelimeleri hızlı okurlar, okuduğu metni daha iyi ve daha hızlı anlar, daha iyi kavrar, okuduğu bilgiyi hafızasında tutarlar. Hafızasında tuttuğu bilgileri gerektiğinde hızlıca hatırlayıp kullanırlar. Hızlı okuma alışkanlığı kazanan bir bireyin hafızası canlıdır. Anlama düzeyi ve konsantrasyonları yüksektir.

Hızlı Okuma Eğitmeni Nasıl Olunur?

Hızlı okuma öğretmeni nasıl olunur? Hızlı okuma eğitmeni, herhangi bir hızlı okuma kurs veya eğitimden yararlanmış kimsenin üniversite onaylı bir sertifikaya sahip olup belli tecrübe edindikten sonra kazandığı unvandır.

Hızlı okuma eğitmeni olabilmek için öncelikle bu konuda eğitim almalısınız. Eğitimi, üniversite onaylı ya da MEB onaylı sertifika veren kurumlarda kursa katılarak sertifikanızı alabilirsiniz. Alacağınız bu sertifikalarla hızlı okuma eğitmeni olarak özel ya da devlet okullarında olarak derse girebilirsiniz.

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Hızlı okuma eğitmenliği sertifikası almak için öncelikle hızlı okuma eğitmenliği sertifika programlarına katılmalısınız. Eğitimi ve eğitim sonunda yapılacak hızlı okuma eğitmenliği sınav sorularını başarı ile tamamlayarak üniversite onaylı hızlı okuma eğitmenliği sertifikası sahibi olursunuz. Alınan sertifika ile hızlı okuma öğretmeni olarak çalışabilirsiniz.

Sizlerde evinizden iş yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim yöntemi ile verilen hızlı okuma eğitmenlik eğitimi sertifika programına katılarak hızlı okuma eğitmeni olabilirsiniz. Hızlı okuma eğitmen eğitimi sertifika programı, üniversitesi onaylı olup, uluslararası geçerli sertifika programıdır.

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası Nereden Alınır?

Uzmanlar tarafından ve üniversite iş birliği ile hazırlanan ve sonunda üniversite onaylı uluslararası geçerli sertifika alabileceğiniz programlara katılım sağlamalısınız. Kurumumuz tarafından belirtilen şartlara sahip eğitim programları düzenlenmektedir. Uzakta eğitim olarak yapılan hızlı okuma eğitmenliği sertifika programına internetin olduğu her yerden katılım sağlayabilirsiniz. Eğitim sonunda üniversite onaylı ve uluslararası hızlı okuma eğitmenliği sertifikası alabilirsiniz.

Hızlı Okuma Eğitmenliğini Kimler Yapabilir?

Hızlı okuma eğitmenliğini hızlı okumak ve eğitmenliğini yapmak isteyen herkes eğitim programlarına katılıp bilgi ve becerisini arttırarak yapabilir. Eğitim sektöründe çalışmak isteyenler ve hızlı okuma eğitmenliği sertifikası almış kimseler yapabilir. Mesleğin gerektirdiği yeterlik ve yetkinliğe sahip olan bireyler hem bireysel olarak hem de kurumlarda eğitmenlik yapabilir.

Hızlı okuma sertifikasını alarak hızlı okuma ile ilgili yeterli düzeye ulaşanlar; Devlet ve özel okullarda, eğitim ve danışmanlık merkezlerinde, koçluk merkezlerinde, etüt merkezlerinde, halk eğitim merkezlerinde hızlı okuma ile ilgili yeterli düzeye ulaşarak çalışabilirsiniz. Alacağınız belge uzaktan eğitim ile üniversite onaylı olup, MEB’de, özel kurumlarda ve halk eğitim merkezlerinde geçerlidir.

Üniversitesi onaylı hızlı okuma eğitmenlik eğitimi sertifikası ile özel okullarda ve devlet okullarında derse girebilir ve özel kurumlarda hızlı okuma eğitmeni olarak çalışabilirsiniz.

Hızlı Okuma Eğitmeni İş İlanları

Hızlı okuma öğretmeni arayanlar tarafından yayınlanan ilanları sürekli takip edip iş başvurusu yapabilirsiniz. Hızlı okuma öğretmeni iş ilanları internet sitelerinde sürekli güncellenmektedir. Devamlı olarak internette hızlı okuma eğitmeni aranıyor yazılarak arama yaptırılıp ilanların güncelliği kontrol edilmelidir.

Hızlı okuma öğretmeni iş ilanları sürekli takip edilmelidir. Aradığınız işe uygun hızlı okuma öğretmeni iş ilanlarına ister telefonla doğrudan iş başvurusu yapın, ister online iş başvurusu yapın. Hızlı okuma eğitmeni iş ilanları, en çok yayınlanan iş ilanlarıdır.

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikasını Kimler Alabilir?

Hızlı okuma eğitmenlik sertifika programına, 

– Öğretmenler,

– Yeni mezun öğretmenler,

– Özel ders veren öğretmenler,

– Eğitim sektöründe çalışmak isteyenler,

– Hızlı okumak ve eğitmenliği yapmak isteyenler,

– Okuma hızını arttırmak isteyen herkes katılabilir.

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

Hızlı Okuma eğitiminden sonra alınan sertifika ile hızlı okuma eğitmeni olarak çalışabilir kendi işinizi kurabilirsiniz. Hızlı okuma eğitmeni olarak geniş iş imkânları bulunmaktadır. Mesleğin yeterliliklerini kazanan bireyler;

– Koçluk merkezlerinde,

– Devlet ve özel okullarda,

– Halk eğitim merkezlerinde,

– Kişisel gelişim merkezlerinde,

– Eğitim ve danışmanlık merkezlerinde çalışabilirler.

Hızlı Okuma Eğitmen Eğitimi Eğitim İçeriği

– Hızlı okumak nedir?

– Mevcut okuma hızının değerlendirilmesi

– Okuma, göz ve beyin ilişkisi

– Hızlı okumanın teknikleri

– Okuma ve anlama için algı sistemleri

– Anlayarak hızlı okumanın basamakları

– Okuma teknikleri

Örnek Dersimizi Buraya Tıklayarak İzleyebilirsiniz.

Eğitim Süresi ve Şekli

Hızlı okuma eğitmen eğitimi sertifika programı, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 160 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders ( A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum  50 puan

Belgelendirme: Kamu üniversitesi onaylı sertifika

Eğitime Nasıl Katılabilirim?

Hızlı okuma eğitmenliği eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için whatsapp ve iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz yada aşağıdaki hemen bilgi al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa sürede sizi arasın. Eğitim programına hemen başvurmak için kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp