iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Hızlı Okuma Eğitmen Eğitimi Sertifika Programı

Hızlı Okuma Eğitmen Eğitimi Sertifika Programı

Hızlı okuma eğitmen eğitimi sertifika programı, uzaktan eğitim şeklinde üniversite iş birliği ile yapılan eğitim programıdır. Hızlı okuma eğitmenliği kursuna katılarak e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı hızlı okuma eğitmen eğitimi sertifikası alabilirsiniz. Alınan sertifika ile MEB’e bağlı kurumlarda ve özel kurumlarda hızlı okuma eğitmeni olarak çalışabilirsiniz.

Hızlı Okuma Eğitmen Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

Anlayarak hızlı okuma eğitmenliği sertifika programı, hem kendi okuma hızınızı nasıl artıracağınız hem de bunun eğitmenliğini yapabilmeyi öğrenebileceğiniz programdır. Eğitmen olarak kendini geliştirmek, yeni bir mesleğe adım atmak isteyen herkesin, okumaya ve öğrenmeye değer veren, okumanın öneminin farkında olan herkesin katılabileceği bir programdır.

Hızlı okuma eğitmenlik sertifika programına katılarak hem kendi okuma hızınızı arttırabilir, hem de kendi öğrencilerinizin okuma hızını arttırabilirsiniz. Bu okuma hızı arttırma seviyesi bazı kişi ve öğrencilerde 3-4 hatta 5 kata kadar çıkmaktadır.

Bütün bu hızlı okuma hakkındaki bilgileri detaylı olarak inceleyerek hızlı okuma konusunda kapsamlı bir eğitim hazırladık. Ve bütün fırsatlardan yararlanmanızı sağlayarak kendinizi geliştirmenize öncülük ettik. Uzaktan eğitim olarak hazırladığımız eğitimi dilediğiniz yerde dilediğiniz zaman alarak kurslara gitme zahmetinizi ortadan kaldırdık. Hızlı okuma eğitmen eğitimi sonunda da uluslararası geçerliliği olan kamu üniversitesi onaylı sertifika ile eğitiminizi belgeledik.

Öğrencilerinizin sınavlarda zamanı yetiştirememe gibi problemlerini ortadan kaldırabilir, yine kendi öğrencilerinize yaptıracağınız egzersizlerle anlayarak hızlı okumayı öğretebilirsiniz.

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Eğitimi ‘ne Kimler Katılabilir?

Hızlı okuma eğitmenlik sertifika programına, 

– Öğretmenler,

– Yeni mezun öğretmenler,

– Özel ders veren öğretmenler,

– Eğitim sektöründe çalışmak isteyenler,

– Hızlı okumak ve eğitmenliği yapmak isteyenler,

– Okuma hızını arttırmak isteyen herkes katılabilir.

Hızlı Okuma Nedir?

Yavaş okumamızdaki en önemli etken göz kaslarımızın yavaş çalışmasıdır. Zaten hızlı okuma teknikleri kursu kapsamında göz kaslarımızın çalıştırılması hedeflenmiştir. Bilindiği üzere beyin çok hızlı çalışmaktadır. Hızlı okuma teknikleri ile de gözlerimiz ile beynimizin sistemli bir şekilde çalıştırılması amaçlanmaktadır. Bütün bu söylenenlerin gerçekleşmesi için bir eğitime ihtiyaç vardır.  Tabi bu eğitimi veren hızlı okuma eğitmenlerine. Hızlı okutma eğitmenliği kursu ile sınırsız faydası olan hızlı okuma eğitiminin toplumdaki bireylere öğretilmesi amaçlanır.

Hızlı okumanın kişisel gelişime o kadar çok faydası vardır ki bunu sadece eğitmen olmak için değil kişisel gelişimimizi desteklemek için alabiliriz. Gözleri ve beyni sağlıklı olan her birey hızlı okuma yapabilir. Gözleri ve beyni sağlıklı olan bireylerin dakikada 500 kelime okuma kapasitesine vardır. Hızlı okuma ile bireyler kelimeleri hızlı okurlar, okuduğu metni daha iyi ve daha hızlı anlar, daha iyi kavrar, okuduğu bilgiyi hafızasında tutarlar. Hafızasında tuttuğu bilgileri gerektiğinde hızlıca hatırlayıp kullanırlar. Hızlı okuma alışkanlığı kazanan bir bireyin hafızası canlıdır. Anlama düzeyi ve konsantrasyonları yüksektir.

Hızlı Okuma Eğitmeni Nasıl Olunur?

Hızlı okuma öğretmeni nasıl olunur? Hızlı okuma eğitmeni, herhangi bir hızlı okuma kurs veya eğitimden yararlanmış kimsenin üniversite onaylı bir sertifikaya sahip olup belli tecrübe edindikten sonra kazandığı unvandır.

Hızlı okuma eğitmeni olabilmek için öncelikle bu konuda eğitim almalısınız. Eğitimi, üniversite onaylı ya da MEB onaylı sertifika veren kurumlarda kursa katılabilirsiniz. Eğitim sonunda, eğitime katıldığınız kuruma göre MEB onaylı hızlı okuma eğitmenlik sertifikası veya üniversite onaylı hızlı okuma eğitmenlik sertifikası alırsınız. Alacağınız bu sertifikalarla hızlı okuma eğitmeni olarak özel ya da devlet okullarında derse girebilirsiniz.

Hızlı Okuma Eğitmen Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

MEB onaylı hızlı okuma eğitmenlik sertifikası veya üniversite onaylı hızlı okuma eğitmenlik sertifikası almak için öncelikle MEB’e veya üniversiteye bağlı kurumların düzenlediği hızlı okuma eğitmenliği sertifika programlarına katılmalısınız. Eğitimi ve eğitim sonunda yapılacak hızlı okuma eğitmenliği sınav sorularını başarı ile tamamlayarak MEB onaylı hızlı okuma eğitmenlik sertifikası veya üniversite onaylı hızlı okuma eğitmenliği sertifikası sahibi olursunuz. Alınan sertifika ile hızlı okuma öğretmeni olarak çalışabilirsiniz.

Sizlerde evinizden iş yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim yöntemi ile verilen hızlı okuma eğitmenlik eğitimi sertifika programına katılarak hızlı okuma eğitmeni olabilirsiniz. Hızlı okuma eğitmen eğitimi sertifika programı, üniversitesi onaylı olup, uluslararası geçerli sertifika programıdır.

Hızlı Okuma Eğitmen Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır?

Uzmanlar tarafından ve üniversite iş birliği ile hazırlanan ve sonunda üniversite onaylı uluslararası geçerli sertifika alabileceğiniz programlara katılım sağlamalısınız. Kurumumuz tarafından belirtilen şartlara sahip eğitim programları düzenlenmektedir.
Uzaktan eğitim olarak yapılan hızlı okuma eğitmenliği sertifika programına internetin olduğu her yerden katılım sağlayabilirsiniz. Eğitim sonunda üniversite onaylı ve uluslararası hızlı okuma eğitmenliği sertifikası alabilirsiniz.

Hızlı Okuma Eğitmenliğini Kimler Yapabilir?

Hızlı okuma eğitmenliğini hızlı okumak ve eğitmenliğini yapmak isteyen herkes eğitim programlarına katılıp bilgi ve becerisini arttırarak yapabilir. Eğitim sektöründe çalışmak isteyenler ve hızlı okuma eğitmenliği sertifikası almış kimseler yapabilir. Mesleğin gerektirdiği yeterlik ve yetkinliğe sahip olan bireyler hem bireysel olarak hem de kurumlarda eğitmenlik yapabilir.

Hızlı okuma sertifikasını alarak hızlı okuma ile ilgili yeterli düzeye ulaşanlar; Devlet ve özel okullarda, eğitim ve danışmanlık merkezlerinde, koçluk merkezlerinde, etüt merkezlerinde, halk eğitim merkezlerinde hızlı okuma ile ilgili yeterli düzeye ulaşarak çalışabilirsiniz. Alacağınız belge uzaktan eğitim ile üniversite onaylı olup, MEB’de, özel kurumlarda ve halk eğitim merkezlerinde geçerlidir.

Üniversitesi onaylı hızlı okuma eğitmenlik eğitimi sertifikası ile özel okullarda ve devlet okullarında derse girebilir ve özel kurumlarda hızlı okuma eğitmeni olarak çalışabilirsiniz.

Hızlı Okuma Eğitmeni İş İlanları Nasıldır?

Hızlı okuma öğretmeni arayanlar tarafından yayınlanan ilanları sürekli takip edip iş başvurusu yapabilirsiniz. Hızlı okuma öğretmeni iş ilanları internet sitelerinde sürekli güncellenmektedir. Devamlı olarak internette hızlı okuma eğitmeni aranıyor yazılarak arama yaptırılıp ilanların güncelliği kontrol edilmelidir.

Hızlı okuma öğretmeni iş ilanları sürekli takip edilmelidir. Aradığınız işe uygun hızlı okuma öğretmeni iş ilanlarına ister telefonla doğrudan iş başvurusu yapın, ister online iş başvurusu yapın. Hızlı okuma eğitmeni iş ilanları, en çok yayınlanan iş ilanlarıdır.

Hızlı Okuma Eğitmen Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Hızlı Okuma eğitiminden sonra alınan sertifika ile hızlı okuma eğitmeni olarak çalışabilir kendi işinizi kurabilirsiniz. Hızlı okuma eğitmeni olarak geniş iş imkânları bulunmaktadır. Mesleğin yeterliliklerini kazanan bireyler;
– Koçluk merkezlerinde,
– Devlet ve özel okullarda,
– Halk eğitim merkezlerinde,
– Kişisel gelişim merkezlerinde,
– Eğitim ve danışmanlık merkezlerinde çalışabilirler.

Hızlı Okuma Eğitmen Eğitimi Sertifika Eğitim İçeriği Nasıldır?

 • Hızlı Okuma Nedir?
 • Hızlı Okumanın Tarihçesi
 • Hızlı Okumanın Faydaları
 • Hızlı Okuma Hikâye Paylaşımı
 • Göz ve Beyin Arasındaki Bağlantı
 • Okumayı Engelleyen Frenler
 • Klasik ve Hızlı Okuma Arasındaki Fark
 • Kötü Okuyucu İle İyi Okuyucu Arasındaki Fark
 • İleri Okuma Teknikleri Nelerdir?
 • Okuma Önerileri
 • Okumada Yeni Uygulamalar
 • Hızlı Okuma İçin Ortamın Hazırlanması
 • Göz Egzersizleri
 • Kitap Alıştırmaları
 • Göz Çevikliğini Artırma Uygulaması
 • Silinmeden Blok Okuma Uygulaması
 • Silinerek Blok Okuma Uygulaması
 • Odaklı Blok Okuma Uygulaması
 • Grup Okuma Uygulaması
 • Göz Kaslarını Geliştirme Uygulaması
 • Aktif Görme Alanı Genişletme
 • Satır Boyu Görme Uygulaması

Hızlı Okuma Eğitmenliği Sertifika Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Hızlı okuma eğitmen eğitimi sertifika kursu, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 160 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders (A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite onaylı sertifika

Eğitim derslerini kısa sürede tamamlayarak, sınava belirlenen tarihten daha önce girebilirsiniz. Sertifika işlemleriniz de daha kısa sürede tamamlanır.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Hızlı okuma eğitmen eğitimi sertifika kursu hakkında eğitim danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için Whatsapp ve iletişim numaramızdan iletişime geçebilir ya da Hemen Bilgi Al formunu  doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa süre de detaylı bilgi vermek için geri dönüş sağlayacaklardır. Eğitime başlamak ve sertifika almak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın