iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Diksiyon Öğretmeni Nasıl Olunur?

Diksiyon Öğretmeni Nasıl Olunur?

Diksiyon Öğretmeni olmak için Gri Danışmanlık bünyesinde yer alan kurslara katılım sağlayabilirsiniz. Bu sertifika kursu ile siz de çeşitli kurum ve kuruluşlarda Diksiyon eğitmeni olarak görev alabilirsiniz. Profesyoneller tarafından üniversiteler ile işbirliği içinde hazırlanan diksiyon kursunun programı oldukça kapsamlıdır. Program bitiminde sertifika almaya hak kazanan kişilerden biri de siz olabilirsiniz. Nitelikli bir eğitime tâbi tutularak siz de kendi alanınızda başarılı bir eğitmen olarak öne çıkma şansı elde edebilirsiniz.

Diksiyon Öğretmeni Kimler Olabilir?

Diksiyon Eğitmeni olabilmek için bu alana ilgi duymak oldukça önemlidir. Bu alanda kendini geliştirmek ve diksiyon kursunda almış oldukları bilgileri başkalarına aktarmaya gönüllü olan herkes programa dâhil olabilmektedir. Yalnızca eğitmenlik yapmak için değil düzgün bir Türkçe ile etkileyici diyaloglar kurabilmek için de bu kursa katılım sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda farklı bir meslek dalından olan kurumunuzda çalışan personeller ve müşterileriniz ile kuracağınız iletişimlerdeki kaliteyi artırmak için de diksiyon eğitimine dahil olabilirsiniz.

Diksiyon Öğretmeni Ne İş Yapar?

Diksiyon Eğitmeni olmaya hak kazanan kişiler çeşitli kurum ve kuruluşlarda hizmet verebilmektedir. Aynı zamanda birebir olarak da ders verebilen eğitmenler bu alanda bilgi sahibi ve donanımlı kişiler olarak öne çıkmaktadır. Siz de bu sertifika programına dahil olarak özel ve kamu kuruluşlarında istihdam edebilme şansına erişebilirsiniz. Kurs sistemi uzaktan olup sertifikada bu ibare yer almamaktadır. Katılımcılar bu sistem sayesinde ders kayıtlarını sonradan izleyebilmektedir. 30 gün sürmekte olan bir eğitim süresinin mevcut olduğu programın sonunda bir adet başarı ölçme sınavı yapılmaktadır. Yapılan sınavdan minimum 50 puan alan her katılımcı yetki belgesine sahip olabilmektedir. Peki Diksiyon Öğretmeni ne kadar maaş alır inceleyelim.

Diksiyon Eğitmeni Ne Kadar Maaş Alır?

Diksiyon Öğretmeni olmaya hak kazanan kişiler birçok farklı kurumda istihdam edebilmektedir. Bu nedenle kurumdan kuruma maaşlarda da değişiklikler görülmektedir. Diksiyon eğitmeni olduktan sonra başvuru yapıp seçileceğiniz kurumların özel ve kamuya bağlı olması da maaşınızı etkileyebilecek olan faktörlerden bir tanesidir. İsteğe bağlı olarak bir kurumda çalışmak yerine kendi özel hizmetinizi öğrencilerinize sunarak bu alanda daha lokal çalışmalar gerçekleştirebilirsiniz.

Diksiyon Eğitmenliği sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Diksiyon Eğitmenlik Sertifikası Sahibi olabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın