iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Diksiyon Eğitmenliği Sertifika Programı

Diksiyon Eğitmenliği Sertifika Programı

Diksiyon eğitmenliği eğitimi, diksiyon kursu veren üniversiteler iş birliği ile hazırlanmış uzaktan eğitim şeklinde yapılan eğitim programıdır. Katılacağınız online diksiyon eğitmenliği kursu sonunda alınacak e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı diksiyon eğitmenliği sertifikası ile MEB’e bağlı kurumlarda, özel kurumlarda  diksiyon eğitmeni, diksiyon öğretmeni unvanı ile eğitmenlik yapabilirsiniz. Online diksiyon kursu programına katılıp üniversite onaylı diksiyon sertifikası almak için hemen başvurabilirsiniz.

Diksiyon Eğitmenliği Kursu Sertifika Eğitimi Nedir?

Diksiyon kursu nedir? Diksiyon, güzel ve etkileyici konuşabilmenin en önemli faktörüdür. Ticari hayatta ve sosyal hayatta sağlıklı iletişim için vazgeçilmezdir. İyi ve sağlıklı iletişim için dilin çok iyi kullanılması gerekmektedir.

Diksiyon sanatını seslerin, sözlerin, ses ve söze yardımcı olan unsurların yerli yerinde kullanılması olarak tarif edebiliriz. Diksiyonda seslerin, sözlerin anlam ve heyecan duraklarını kurallarına uygun olarak söylemek çok önemlidir. Diksiyon alımlı ve anlamlı söz söyleme sanatıdır.

Güzel ve etkili konuşmak için kullanılacak dil malzemelerinin doğru seçilmesi gerekir. Ayrıca bunların konuşmaya yardımcı olan diğer ögelerle (vurgu, tonlama, durak, üslup, jest ve mimikler) uyumlu bir biçimde kullanılabilmesi gerekmektedir.

Diksiyon eğitmeni, diksiyon eğitimi almak isteyen kişilere diksiyon ile ilgili  gerekli olan bilgileri hem teorik hem de uygulamalı olarak öğretebilecek becerilere sahip eğitimli bireylerdir.

Diksiyon eğitmenliği yapacakların iyi bir Türkçe dil bilgisi alt yapısına sahip olmaları gerekir. Diksiyon eğitiminde dil bilgisi olmazsa olmazlardandır.

Diksiyon Eğitmenliği Sertifika Eğitimi ‘ne Kimler Katılabilir?

Diksiyon eğitmeni kimler olabilir? Diksiyon eğitmenliğini meslek edinmek ve profesyonel olarak yapmak isteyen herkes katılabilir. Aynı zamanda diksiyon becerilerini geliştirmek ve işi yaşamında etkili olmak isteyenlerinde katılabileceği programdır. Diksiyon eğitici eğitimi sertifika eğitimine;

-Diksiyon eğitmenliğini meslek edinmek isteyenler,
-Diksiyon eğitmenliğini profesyonel olarak yapmak isteyenler,
-Diksiyon bilgileri kullanımında etkin ve başarılı olmayı amaçlayanlar,
-Diksiyon becerilerinin uygulanmasındaki başarının artmasını isteyenler,
-Diksiyon konusunda ekibinin daha etkin olmasını amaçlayanlar katılabilir.

Diksiyon Eğitmeni Nasıl Olunur?

Diksiyon öğretmeni nasıl olunur? Diksiyon eğitmeni olmak için üniversiteler işbirliği yapılan diksiyon eğitmenlik kurslarına katılabilirsiniz. Alınacak diksiyon eğitmenlik sertifikası ile diksiyon eğitmeni olabilirsiniz. Online diksiyon eğitimi şeklinde yapılacak eğitime internetin olduğu her yerden katılım sağlayabilirsiniz.

Diksiyon Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Diksiyon sertifikası nasıl alınır? Üniversite iş birliği ile düzenlenen online diksiyon kursu programlarına katılarak diksiyon sertifikası alabilirsiniz. Diksiyon eğitmenliği kursu sonunda alınacak sertifika ile diksiyon eğitmenliği yapılabilmektedir. Uzaktan eğitim diksiyon kursu sonunda aldığınız sertifikada uzaktan eğitim ibaresi yer almaz.

Diksiyon Eğitmenliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

Diksiyon ne işe yarar? Eğitmenlik programına katılarak alınacak sertifika ile eğitmenlik yapabilirsiniz. Diksiyon problemleri yaşayan bireylere yardımcı olabilirsiniz. Diksiyon eğitimi ile ilgili kurs programları düzenleyebilirsiniz. Diksiyon eğitmeni iş ilanları sürekli olarak yayınlanmaktadır. Diksiyon eğitmeni ihtiyacı olan kurumlarda çalışabilirsiniz.

Diksiyon Eğitmenliği Sertifika Eğitim İçeriği Nasıldır?

– Diksiyon Nedir, Ne Değildir?
– Solunum Egzersizleri
– Dil ve Ses Organları
– Diksiyon Eğitimlerinin Nasıl Yapılacağı
– Toplum Önünde Konuşma
– Hitabet
– Harflerin Çıkışı
– Heceleme
– Kelimeler
– Cümleler
– Metin Okuma
– Ses Eğitim Modülleri

Diksiyon Eğitmenliği Sertifika Eğitimi Uzaktan Eğitim Nasıl Alınacak?

– Kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlere kullanıcı adı ve şifreleri sms ve mail yoluyla gönderilir.
– Kullanıcı adı ve şifreniz ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.
– Ders videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
– Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz.
– Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olursunuz.

Örnek Dersimizi Buradan İzleyebilirsiniz.

Diksiyon Eğitmenlik Sertifika Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Diksiyon eğitmenliği kursu sertifika eğitimi; internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler. Diksiyon eğitmenlik kursu sonunda üniversite onaylı 360 saatlik sertifika alınmaktadır.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 360 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders (A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite onaylı sertifika

Eğitim derslerini kısa sürede tamamlayarak, sınava belirlenen tarihten daha önce girebilirsiniz. Sertifika işlemleriniz de daha kısa sürede tamamlanır.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Diksiyon eğitmenliği eğitimi sertifika kursu hakkında eğitim danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için Whatsapp ve iletişim numaramızdan iletişime geçebilir ya da Hemen Bilgi Al formunu  doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa süre de detaylı bilgi vermek için geri dönüş sağlayacaklardır. Eğitime başlamak ve sertifika almak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın