cuzdan destek1 sunum bilgi gazete nakliye dunya gulenyuz yorum arti urun klasor elmas monitor iletisim telefon bilim anlasma alinti video canta soru sepet foto kalp ampul kampanya destek2 kullanici konum bina istatistik ok mouse kurumsal zar liste ev ceptelefonu sozlesme takvim duyuru yildiz menu saat pdf ayar whatsapp para deney tamir
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Diksiyon Eğitmenliği Kursu ve Sertifikası

Ürün Fiyatı:
1090 TL 790 TL
Kampanya
Diksiyon Eğitmenliği Kursu ve Sertifikası

Diksiyon eğitmenliği eğitimi, diksiyon kursu veren üniversiteler iş birliği ile hazırlanmış eğitim programıdır. Katılacağınız online diksiyon eğitmenliği kursu sonunda alınacak diksiyon eğitmenliği sertifikası ile MEB’e bağlı kurumlarda, özel kurumlarda  diksiyon eğitmeni, diksiyon öğretmeni unvanı ile eğitmenlik yapabilirsiniz. Online diksiyon kursu programına katılıp üniversite onaylı diksiyon sertifikası almak için hemen başvurabilirsiniz.

Diksiyon Eğitmenliği Kursu Nedir?

Diksiyon kursu nedir? Diksiyon, güzel ve etkileyici konuşabilmenin en önemli faktörüdür. Ticari hayatta ve sosyal hayatta sağlıklı iletişim için vazgeçilmezdir. İyi ve sağlıklı iletişim için dilin çok iyi kullanılması gerekmektedir.

Diksiyon sanatını seslerin, sözlerin, ses ve söze yardımcı olan unsurların yerli yerinde kullanılması olarak tarif edebiliriz. Diksiyonda seslerin, sözlerin anlam ve heyecan duraklarını kurallarına uygun olarak söylemek çok önemlidir. Diksiyon alımlı ve anlamlı söz söyleme sanatıdır.

Güzel ve etkili konuşmak için kullanılacak dil malzemelerinin doğru seçilmesi gerekir. Ayrıca bunların konuşmaya yardımcı olan diğer ögelerle (vurgu, tonlama, durak, üslup, jest ve mimikler) uyumlu bir biçimde kullanılabilmesi gerekmektedir.

Diksiyon eğitmeni, diksiyon eğitimi almak isteyen kişilere diksiyon ile ilgili  gerekli olan bilgileri hem teorik hem de uygulamalı olarak öğretebilecek becerilere sahip eğitimli bireylerdir.

Diksiyon eğitmenliği yapacakların iyi bir Türkçe dil bilgisi alt yapısına sahip olmaları gerekir. Diksiyon eğitiminde dil bilgisi olmazsa olmazlardandır.

Diksiyon Eğitmeni Nasıl Olunur?

Diksiyon öğretmeni nasıl olunur? Diksiyon eğitmeni olmak için üniversiteler işbirliği yapılan diksiyon eğitmenlik kurslarına katılabilirsiniz. Alınacak diksiyon eğitmenlik sertifikası ile diksiyon eğitmeni olabilirsiniz. Online diksiyon eğitimi şeklinde yapılacak eğitime internetin olduğu her yerden katılım sağlayabilirsiniz.

Diksiyon Eğitmenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Diksiyon sertifikası nasıl alınır? Üniversite iş birliği ile düzenlenen online diksiyon kursu programlarına katılarak diksiyon sertifikası alabilirsiniz. Diksiyon eğitmenliği kursu sonunda alınacak sertifika ile diksiyon eğitmenliği yapılabilmektedir. Uzaktan eğitim diksiyon kursu sonunda aldığınız sertifikada uzaktan eğitim ibaresi yer almaz.

Diksiyon Eğitmenliği Sertifikasını Kimler Alabilir?

Diksiyon eğitmeni kimler olabilir ? Diksiyon eğitmenliğini ; diksiyon eğitmenliğini meslek edinmek ve profesyonel olarak yapmak isteyen herkes katılabilir. Aynı zamanda diksiyon becerilerini geliştirmek ve işi yaşamında etkili olmak isteyenlerinde katılabileceği programdır.

Diksiyon eğitici eğitimi sertifika eğitimine;

-Diksiyon eğitmenliğini meslek edinmek isteyenler,
-Diksiyon eğitmenliğini profesyonel olarak yapmak isteyenler,
-Diksiyon bilgileri kullanımında etkin ve başarılı olmayı amaçlayanlar,
-Diksiyon becerilerinin uygulanmasındaki başarının artmasını isteyenler,
-Diksiyon konusunda ekibinin daha etkin olmasını amaçlayanlar katılabilir.

Diksiyon Eğitmenliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

Diksiyon ne işe yarar? Eğitmenlik programına katılarak alınacak sertifika ile eğitmenlik yapabilirsiniz. Diksiyon problemleri yaşayan bireylere yardımcı olabilirsiniz. Diksiyon eğitimi ile ilgili kurs programları düzenleyebilirsiniz. Diksiyon eğitmeni iş ilanları sürekli olarak yayınlanmaktadır. Diksiyon eğitmeni ihtiyacı olan kurumlarda çalışabilirsiniz.

Diksiyon Eğitimi Eğitim İçeriği Nasıldır?

– Diksiyon Nedir, Ne Değildir?

– Solunum Egzersizleri

– Dil ve Ses Organları

– Diksiyon Eğitimlerinin Nasıl Yapılacağı

– Toplum Önünde Konuşma

– Hitabet

– Harflerin Çıkışı

– Heceleme

– Kelimeler

– Cümleler

– Metin Okuma

– Ses Eğitim Modülleri

Örnek Dersimizi Buraya Tıklayarak İzleyebilirsiniz.

Eğitim Süresi ve Şekli

Diksiyon eğitmenliği sertifika eğitimi; internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler. Diksiyon eğitmenlik kursu sonunda üniversite onaylı 360 saatlik  sertifika alınmaktadır.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 360 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Sertifika, Kamu Üniversitesi Onaylı

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim? Eğitime Nasıl Katılabilirim?

Diksiyon eğitmenliği kursu hakkında Gri Danışmanlık eğitim danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa sürede sizi arasın. Eğitime hemen başlamak için kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp