Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Aile Danışmanı Nerelerde Çalışır ?

Aile Danışmanı Nerelerde Çalışır ?

Aile danışmanlığı ile ilgili yönetmelik 2012 yılında yürürlüğe girdi. Aile danışmanı nerelerde çalışır ? sınırları çizilmeye çalışıldı. Bu yönetmelikle birlikte aile danışmanlığı tanımı yapılıp, kimlerin aile danışmanı olabileceği, hangi mezunların aile danışmanı olabileceği, aile danışmanın neler yapacağı ve aile danışmanı nerede çalışır ? belirlendi.

Aile Danışmanı Nerelerde Çalışır ?

Aile danışmanlığı , çıkarılan aile yasası kapsamında verilmekte olan danışmanlık hizmetlerinin bütününe denilmektedir. Aile danışmanı nerelerde çalışır ? Aile danışmanı ne iş yapar ? Aile danışmanlığı ya da ilişki uzmanlığı mesleği aile içerisinde yaşanan sorunları gidermek ve sorunsuz bir aile kavramının ortaya çıkarılabilmesi için oluşturulmuştur.

Aile danışmanları ilişkilerinde sorunları bulunan kişilerin evlilik, ayrılık ve boşanma gibi durumları esnasında, çocuklar ve aile ile ilgili kişisel veya kişiler arasındaki sorunların üstesinden daha kolay bir biçimde gelmelerine yardımcı olmaktadırlar. Aile danışmanı nerede çalışır ? Ailenin bütün fertlerini etkileyen ölüm, uyumsuzluk, aldatma, iletişimsizlik, boşanma, ayrılık gibi konularda ailelerin karşılaşabileceği psikolojik sorunlara uzman bir yaklaşım ile önlemeye çalışmaktadırlar. Aile danışmanları aynı zamanda eşler arasında yaşanan sorunların çözümü için de uğraşırlar.

Aile Danışmanlığı sertifikası almak için Gri Danışmanlık – üniversiteler iş birliği ile hazırlanan, Devlet üniversitesi onaylı Aile danışmanlığı sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Aile Danışmanı Nerede Çalışır ?

Aile danışmanı nerelerde çalışır ? diye bir araştırma yaptığımızda, Aile danışmanının çalışabileceği bir çok yerler olduğu gözlendi. Aile danışmanı çalışma alanları genel olarak aşağıdaki gibi bir tabloda toparlanabilir. Aile danışmanları ;

  • Özel aile danışmanlığı merkezi açabilirler
  • Özel aile danışmanlığı merkezinde çalışılabilir
  • Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğünde çalışabilirler
  • (SHÇEK) Bağlı Aile Danışmanlığı Merkezlerinde Çalışabilir
  • Özel kurumlarda aile danışmanı olarak  çalışabilirler
  • Bireysel kliniklerde çalışabilirler.

Aile danışmanlığı iş ilanları ve imkanları yüksektir. aile danışmanlarının iş bulma olanakları yüksektir. Aile danışmanlarının çalışma olanakları yine bakanlık tarafından açıklanmış. Buna göre aile danışmanlığı sertifikası sahip bireyler “kadın ve aile sağlığı merkezlerinde, “aile mahkemelerinde bilirkişi danışman olarak, rehabilitasyon merkezlerinde, mesai saatleri dışında uzmanlık hizmeti sunabilir veya bakanlıkların il merkez müdürlüklerinde yani kamuda da çalışma imkanı yakalayabilirler. Aile danışmanı nerelerde çalışır ? dediğimizde görüldüğü gibi çalışma alanlarının geniş olduğu gözlemlenmektedir.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nereden Alınır ?

Aile danışmanlığı yapabilmeniz için gerekli aile danışmanlığı eğitimi ve sertifikasını Gri Danışmanlık’tan alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, Aile danışmanlığı sertifika programı ile sizde aile danışmanı olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak ve Devlet üniversitesi onaylı aile danışmanlığı sertifika programına katılmak.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp