Bağlarbaşı Mahallesi, Atatürk Caddesi, Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Aile Danışmanı Nerelerde Çalışır

Aile Danışmanı Nerelerde Çalışır

Aile Danışmanı Nerelerde Çalışır. Aile Danışmanlığı ile ilgili yönetmelik 2012 yılında yürürlüğe girdi. Bu yönetmelikle birlikte aile danışmanlığı tanımı yapılıp, kilerin aile danışmanı olabileceği, hangi mezunların aile danışmanı olabileceği ve aile danışmanın neler yapacağı belirlendi. Aile Danışmanı nerelerde çalışır sınırları çizilmeye çalışıldı

Aile danışmanı ne iş yapar. Aile danışmanlığı, çıkarılan aile yasası kapsamında verilmekte olan danışmanlık hizmetlerinin bütününe denilmektedir. Aile danışmanlığı ya da ilişki uzmanlığı mesleği aile içerisinde yaşanan sorunları gidermek ve sorunsuz bir aile kavramının ortaya çıkarılabilmesi için oluşturulmuştur. Aile danışmanları ilişkilerinde sorunları bulunan kişilerin evlilik, ayrılık ve boşanma gibi durumları esnasında, çocuklar ve aile ile ilgili kişisel veya kişiler arasındaki sorunların üstesinden daha kolay bir biçimde gelmelerine yardımcı olmaktadırlar.  Ailenin bütün fertlerini etkileyen ölüm, uyumsuzluk, aldatma, iletişimsizlik, boşanma, ayrılık gibi konularda ailelerin karşılaşabileceği psikolojik sorunlara uzman bir yaklaşım ile önlemeye çalışmaktadırlar. Aile danışmanları aynı zamanda eşler arasında yaşanan sorunların çözümü için de uğraşırlar.

Aile Danışmanı Nerelerde Çalışır diye bir araştırma yaptığımızda, Aile Danışmanının çalışabileceği bir çok yerler olduğu gözlendi. Aile danışmanı çalışma alanları genel olarak aşağıdaki gibi bir tabloda toparlanabilir.

  • Özel Aile Danışmanlığı Merkezi Açalabilir
  • Özel Aile Danışmanlığı Merkezinde Çalışılabilir
  • Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Genel Müdürlüğünde Çalışabilir
  • (SHÇEK) Bağlı Aile Danışmanlığı Merkezlerinde Çalışabilir
  • Özel Kurumlarda Aile Danışmanı Olarak  Çalışabilir
  • Bireysel Kliniklerde Çalışılabilir

Aile Danışmanlarının iş Bulma Olanakları yüksektir. Aile danışmanlarının çalışma olanakları yine bakanlık tarafından açıklanmış. Buna göre aile danışmanlığı sertifikası sahip bireyler “kadın ve aile sağlığı merkezlerinde, “aile mahkemelerinde bilirkişi danışman olarak, rehabilitasyon merkezlerinde, mesai saatleri dışında uzmanlık hizmeti sunabilir veya bakanlıkların il merkez müdürlüklerinde yani kamuda da çalışma imkanı yakalayabilirler. Bu yazımızda merak edilen “aile danışmanı ne iş yapar“, “aile danışmanı nerelerde çalışır” soruları hakkında detaylı bilgiler sunduk.

Aile Danışmanı olmak ve sizde ek gelir elde etmek ister misiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz Aile Danışmanlığı sertifika programı ile sizde Aile danışmanı olabilirsiniz.

AİLE DANIŞMANLIĞI Sertifika Programına Katılmak ve Detaylı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat