Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Aile Danışmanı Nasıl Olunur ?

Aile Danışmanı Nasıl Olunur ?

Aile Danışmanı Nasıl Olunur ?

Aile danışmanlığı popülerliği her gün artan bir meslektir. Aile danışmanı olmak isteyenler tarafından aile danışmanı nasıl olunur ? kimler aile danışmanı olur ? soruları çok sık sorulmaktadır..

Aile danışmanlığı ile ilgili yönetmelik 2012 yılından itibaren yürürlüğe girmiştir. Bu yönetmelikle birlikte aile danışmanı olmak için alınması gereken sertifikalar nereden alınacak, nasıl alınacak, kimler aile danışmanı olabilir ? Soruları yerini net cevaplara bıraktı.

Aile Danışmanlığı sertifikası almak için Gri Danışmanlık – üniversiteler iş birliği ile hazırlanan, Devlet üniversitesi onaylı Aile danışmanlığı sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Hangi Bölüm Mezunları Aile danışmanı Olabilir ?

Nasıl aile danışmanı olunur ? Sorusunu öncelikle hangi bölüm mezunlarının aile danışmanı olabileceği belirterek devam edelim. Yönetmelikle birlikte hangi bölüm mezunlarının aile danışmanı olabileceği belirlenmiştir. Yönetmeliğin 14. Maddesinde ‘’ çocuk gelişimi , sosyal hizmet , psikoloji , sosyoloji , psikolojik danışmanlık ve rehberlik , hemşirelik ve tıp alanlarının birinden en az 4 yıllık lisans programlarından mezun olanlar ‘’ aile danışmanı olabilirler.

Bu bölümlerden mezun olanlar ; Milli Eğitim Bakanlığı, Yüksek öğretim kurulu yada üniversitelerden biri tarafından uygun görülen en az üç yüz saati teorik ve en az 30 saati süpervizyon eşliğinde olmak üzere yüz elli saati uygulamalı toplam dört yüz elli saatlik aile danışmanlığı alanında bir eğitim programını başarı ile tamamladıktan sonra sertifika alanlar aile danışmanı unvanı alabilirler.

Aile danışmanı nasıl olunur ?  Sorusuna yanıt vermeye devam edelim. ‘’ çocuk gelişimi , sosyal hizmet , psikoloji , sosyoloji , psikolojik danışmanlık ve rehberlik , hemşirelik ve tıp alanlarının birinden en az 4 yıllık lisans programını tamamladıktan sonra bu alanlardan birinden yüksek lisans veya doktora eğitimini tamamlayanlar meslek elmanı sayılır. Ayrıca sertifika almalarına gerek yoktur çalışacağı kurumlarda sertifika istenmez.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nereden Alınır ?

Aile danışmanlığı yapabilmeniz için gerekli aile danışmanlığı eğitimi ve sertifikasını Gri Danışmanlık’tan alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, Aile danışmanlığı sertifika programı ile sizde aile danışmanı olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak ve Devlet üniversitesi onaylı aile danışmanlığı sertifika programına katılmak.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp İletişim