Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Aile Danışmanı Nasıl Olunur? Şartları Nelerdir?

Aile Danışmanı Nasıl Olunur? Şartları Nelerdir?

Aile danışmanlığı popülerliği her gün artan bir meslektir. Aile danışmanı olmak ve bu mesleği yapmak isteyenler en çok aile danışmanı nasıl olunur? Kimler aile danışmanı olur? Sorularını sormaktadır.

Aile danışmanlığı yönetmeliği ilk defa 2012’ de yayınlandı. Aile danışmanı yönetmeliği, kimlerin aile danışmanı olur, aile danışmanlığı sertifikası nasıl alınır? Nereden alınır? Sorularına net cevaplar sundu.

Aile Danışmanı Nasıl Olunur?

aile danışmanı nasıl olunur? Şartları nelerdir?

Aile danışmanı olmak için belirli bölümlerin birinin 4 yıllık lisans mezunu olmak ilk şart, ama son değil. Bu bölümlerden mezun olanlar; Milli Eğitim Bakanlığı, Yükseköğretim kurulu ya da üniversitelerin düzenledikleri programa katılmaları gerekmektedir. Bu kurumlar tarafından yapılan en az üç yüz saati teorik ve en az 30 saati süpervizyon eşliğinde olmak üzere yüz elli saati uygulamalı toplam dört yüz elli saatlik aile danışmanlığı eğitimi programına katılmalıdır. Bu programı başarı ile tamamlayıp aile danışmanı sertifikası alanlar “ aile danışmanı ” unvanı alırlar.

Kimler Aile Danışmanı Olabilir?

Kimler Aile Danışmanı Olabilir?

Aile danışmanı olmak için hangi bölüm okunmalı? Yönetmelikte hangi bölüm mezunlarının aile danışmanı olabileceği açıkça belirtilmiştir. Yönetmeliğin 14. Maddesinde “çocuk gelişimi, sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, hemşirelik ve tıp alanlarının birinden en az 4 yıllık lisans programlarından mezun olanlar “ aile danışmanı olabilir olarak belirtilmiştir. Aile danışmanı nasıl olunur sorusunun ilk şartı bu şekilde belirtilmiştir.

Aile danışmanı olmak için hangi bölüm okunmalı? Sorusu cevabını buldu. Sertifika almadan aile danışmanlığı nasıl olunur? Sorusuna yanıtta yönetmelikte belirtilmektedir. Çocuk gelişimi, sosyal hizmet, psikoloji, sosyoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, hemşirelik ve tıp alanlarının birinden en az 4 yıllık lisans programını tamamladıktan sonra aile danışmanlığı yüksek lisans veya doktora eğitimini tamamlayanlar meslek elmanı sayılır. Bu kişilerin ayrıca sertifika almazlar. Çalıştıkları kurumlar sertifika istemez.

Aile Danışmanı Nasıl Olunur? Sertifikası Nasıl Alınır?

Aile Danışmanı Nasıl Olunur? Sertifikası Nasıl Alınır?

Gri Danışmanlık üniversite iş birliği ile yapılan aile danışmanlığı sertifika programı düzenlemektedir. Bu sertifika programlarına katılarak üniversite onaylı aile danışmanlığı sertifikası alabilirsiniz.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nereden Alınır?

Aile danışmanı olmak için gerekli olan aile danışmanlığı eğitimi ve sertifikasını Gri Danışmanlık’tan alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz aile danışmanlığı sertifika programı uzaktan eğitim ile yapılmaktadır.

Aile danışmanlığı sertifika programına bu bağlantıyı tıklayarak katılabilir, eğitimin içeriğini inceleyebilir, detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp