Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Zeka ve Akıl Oyunları Nelerdir ?

72.674
Zeka ve Akıl Oyunları Nelerdir ?

Zeka ve Akıl Oyunları Nelerdir ? 

Zeka ve akıl oyunları nelerdir ? Zeka Oyunları İsimleri Nedir ? Akıl zeka oyunları nedir ? kaça ayrılır ? Meb akıl zeka oyunları ünitesi , akıl zeka oyunları dokümanları , akıl zeka Meb oyunları , akıl zeka oyunları oyna , zeka oyunları nelerdir ? akıl oyunları nelerdir ? sorularının yanıtı yazımızda.

Akıl ve zeka oyunları ; zihni açan, aklı çalıştıran, öğrenmeyi kolaylaştıran, çocukların zeka gelişimine katkıda bulunan oyunlar olarak tarif edebiliriz. Çocuklar akıl zeka oyunları eğlenirken öğrenir, akıl yürütme, hızlı düşünme becerileri gelişir. Zeka oyunlarında başarı hızlı ve doğru şekilde akıl yürütmeye bağlıdır.

Zeka oyunları nelerdir ? akıl zeka oyunları nelerdir ? soruları MEB tarafından belirlenmiştir. Meb talim terbiye kurulu başkanlığı onayından geçen zeka oyunları isimleri ve zeka oyunları isimleri listesi ortaokullar için yayınlamıştır.

Zeka ve akıl oyunları farklı kuramlara ve uygulamalara göre çeşitli kategorilere ayrılabilir. Akıl ve zeka oyunları nelerdir ?

Akıl zeka oyunları etkinlikleri , akıl zeka oyunları ve akıl zeka oyunları örnekleri verilen akıl zeka oyunları eğitmen eğitimi sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Zeka Oyunları İsimleri Nedir ?

Meb zeka oyunları dersi , zeka ve akıl oyunlarını 6 bölüme ayırarak ünitelendirmiştir. Ortaokullar için hazırlanıp Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının onayından geçmiş olan bu dersin kapsamına giren 6 ünite / kategori ve zeka ve akıl oyunları  şöyledir :

1. Akıl Oyunları

Zeka ve akıl oyunları – Akıl Oyunları

–  Sudoku
– Bölgesel Sudoku
– Sihirli Piramit
– ABC Bağlamaca
– Patika
– Apartmanlar
– Çit

–Montessori Mat 1 Oyunu
–Meta Formül Oyunu
–Kelime Oyunu
–Mesafe Oyunu
–Matematik İşlem Oyunu
–Renkli Tangram Oyunu
–Renkli Küpler Oyunu
–Reversi Oyunu
–Block Me(Koridor) Oyunu
–Kule Oyunu
–Dağ Evi Oyunu
–Yıldız Çin Daması
–Blook Zeka Oyunu
–Redcity Ahşap Bloklar Oyunu
–Beş Nokta Oyunu
–Atla Topla Oyunu
–Hedef Beş Oyunu
–Altıgen Oyunu
–Pratik Zeka Oyunu
–Haydi Anlat Oyunu
–Abbalone(sumo)Oyunu
–Pratik Zeka 1 Oyunu
–Hanoi Kuleleri Oyunu
–Hacivat ve Karagöz Oyunu
–Eğlenceli Şekiller Oyunu
–Farkı Bul Oyunu
–Denge Çubukları Oyunu
–Dedektif Oyunu
–Kızma Birader Oyunu
–Plastik Reversi Oyunu
–Pramit Oyunu
–Parsel Oyunu
–Akıllı Kalem Oyunu

2. İşlem Oyunları

Zeka ve akıl oyunları nelerdir – işlem oyunları

–  Kendoku (Tek işlem) (4 İşlem)
– İşlem Karalama
– İşlem Karesi
– Çarpmaca
– Kapsül
– Kakuro
– Sütun İşlem

3. Strateji Oyunları

Zeka ve akıl oyunları- strateji oyunları

–  Nim
– Tactix
– 4 x 4 Dama
– Tic Tac Toe
– Üç Taş
– Dokuz Taş
– Sayı Bulmaca
– Hex
– Tavşan ve Tazılar
– Mankala (Mangala) Türleri
– Türk Daması
– Amerika Daması
– Çin Daması

4. Karma Zeka Oyunları

Zeka ve akıl oyunları nelerdir – karma zeka oyunları

– Kap Aktarma Oyunları
– Kibrit Oyunları
– Nehir Geçme Oyunları
– Şapka Soruları
– Satranç – Go Problemleri

5. Sözcük – Mantık Oyunları

Zeka ve akıl oyunları- sözcük – mantık oyunları

– Anagramlar
– Sözcük Merdiveni
– Şifreler
– Kare Bulmacalar
– Üç Değişkenli Mantık Oyunları
– Dört Değişkenli Mantık Oyunları
– Mantık Karesi
– Yalancı Doğrucu Mantık Oyunları

6. Mekanik Oyunlar

Zeka ve akıl oyunları – mekanik oyunları

–Tangram
–T Puzzle ( T Tangram )
–Tetromino
–Pentomino
-Üç Boyutlu Küp Sayma ve Şekil Oluşturma Oyunları

MEB Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığı Zeka Oyunları Dersi Öğretim Programından derlenmiştir.

Bu yazımızda zeka ve akıl oyunları nelerdir ? kaç kategoride incelenebilir ? sorularına yanıt verdik.

Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmen Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır ?

Akıl zeka oyunları öğretmenliği yapabilmeniz için gerekli akıl zeka oyunları eğitmen eğitimi ve sertifikasını Gri Danışmanlık’tan alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, akıl ve zeka oyunları eğitmen eğitimi sertifika programı ile sizde akıl zeka oyunları eğitmeni olabilirsiniz. Hem ek gelir elde edersiniz hem de geleceğimizin teminatı olan çocukların gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey buraya tıklamak ve akıl ve zeka oyunları eğitmenlik sertifika programına katılmak.

en çok oynanan oyunlar, isim sırasına göre zeka oyunları, zeka oyunları isimleri, zeka oyunu isimleri, zeka oyunları çeşitleri, en çok oynanan oyunlar, akıl ve zeka oyunları çeşitleri ve fiyatları, akıl ve zeka oyunları ürünleri, ahşap zeka oyunları, zeka oyunları çeşitleri nelerdir, dünyada yaygın olan akıl oyunları nelerdir, işlem oyunları nelerdir, karma zeka oyunları nedir, zeka oyunları nelerdir nasıl oynanır, zeka oyunları nelerdir örnekler, zeka oyunları çeşitleri vikipedi, zeka oyunları isimleri nelerdir, zeka oyunları tanımı, zeka oyunu kavramı, zeka oyunları nelerdir listesi, zeka oyunları çeşitleri nelerdir, zeka oyunları nelerdir örnekler, zeka oyunu çeşitleri, zeka oyunu çeşitleri nelerdir, dünyada yaygın olan akıl oyunları nelerdir, işlem oyunları nelerdir, kap aktarma oyunu, karma zeka oyunları kap aktarma, karma zeka oyunları ne demektir, karma zeka oyunlarında temel kurallar, karma zeka oyunlarının kuralları, karma zeka oyunları nedir, zeka oyunları nelerdir listesi, zeka oyunları nelerdir nasıl oynanır, zeka oyunları nelerdir örnekler, zeka oyunları türleri nelerdir, zeka oyunları çeşitleri vikipedi, zeka oyunları nelerdir listesi, zeka oyunları tanımı, zeka oyunları nelerdir nasıl oynanır, zeka oyunu çeşitleri, zeka oyunu çeşitleri nelerdir, zeka oyunu kavramı, zeka oyunları tanımı, zeka oyunu kavramı, karma zeka oyunları, kap aktarma oyunu, 7 ve 8 yaş çocuklar için zeka ve dikkat oyunları, 9 ve 10 yaş çocuklar için zeka ve dikkat oyunları, evde kağıtla oynanan oyunlar, işlem oyunları nelerdir, zeka oyunları nedir, zeka oyunlarına örnekler, karma zeka oyunları nelerdir, karma zekâ oyunları, kutu oyunları nelerdir, tactix zeka oyunu nasıl oynanır, go oyunu nedir nasıl oynanır, kağıtla oynanan oyunlar nasıl yapılır, zeka oyunları dersi çit oyunu nasıl oynanır, zeka ve strateji oyunları nelerdir nasıl öğrenilir, zeka oyunu kakuro nedir nasıl oynanır, kap aktarma oyunu nasıl oynanır kuralları nedir, kap aktarma oyunu örnekleri, kap aktarma zeka oyunları, kap aktarma oyunu oyna, kap aktarma oyunu soruları, kibrit oyunları nasıl oynanır, nehir geçme oyunu nasıl oynanır, karma zeka oyunları kap aktarma, reversi akıl ve zeka oyunu nasıl oynanır
Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp İletişim