iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Yaşam Koçluğu Eğitimi & Sertifikası

Yaşam Koçluğu Eğitimi & Sertifikası

Yaşam koçluğu eğitimi, bireylere hayatlarını daha etkili bir şekilde yönetme, hedeflerini belirleme ve başarma, potansiyellerini ortaya çıkarma ve yaşamlarında daha mutlu, tatmin edici bir deneyim elde etme konusunda yardımcı olmak amacıyla hazırlanan eğitim programıdır. Yaşam koçluğu sertifika programı, yaşam koçluğu eğitimi veren üniversiteler iş birliği uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Uzaktan online eğitim yaşam koçu eğitimi sonunda e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı yaşam koçluğu sertifikası alınmaktadır. 

Yaşam Koçluğu Eğitimi Nedir?

Yaşam koçluk eğitimi; kişinin başarılı ve mutlu bir yaşam sürebilmesi için yaşama becerisini ve farkındalığını arttırmaya, iç kaynaklarına ulaşma ve bunları hedef ve istekleri doğrultusunda kullanmasına destek sağlayan özel bir süreçtir. Yaşam koçları öğrendiği koçluk becerileri ile aile ve fertlerinin yanında olup, aile ve fertlerinin sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın tasarlanmasında yardımcı olur.

Yaşam koçları, bireylerin içsel motivasyonlarını artırarak, hayatlarında daha fazla denge, mutluluk ve tatmin elde etmelerine yardımcı olur. Bu eğitim, kişisel farkındalığın artırılması, hedeflerin belirlenmesi, zaman yönetimi, problem çözme, karar verme, iletişim ve ilişki yönetimi gibi konularda destek sağlar.

Yaşam koçları, bireylerin kendilerini tanımalarına, hedeflerini belirlemelerine ve bu hedeflere ulaşmak için adımlar atmalarına yardımcı olur. Eğitimde öğretilen teknikler, kişisel ve mesleki hayatta daha iyi bir denge sağlamak, stresle başa çıkmak, daha iyi bir iletişim kurmak, zaman yönetimi ve öncelikleri belirlemek, özgüveni artırmak, kariyer planlaması yapmak gibi konularda faydalı olur.

Yaşam Koçluğu Nedir?

Yaşam koçluğu, kişilerin hayatlarında daha iyi bir denge ve yön bulmalarına yardımcı olan bir danışmanlıktır. Bir yaşam koçu, bireylere hayatlarında daha fazla odaklanmaları, kendilerine ve hedeflerine daha iyi bir anlayış geliştirmeleri ve daha iyi bir yaşam sürdürmeleri için rehberlik eder.

Yaşam koçluğu, genellikle kişilerin iş, aile, ilişkiler, sağlık, kişisel gelişim ve mutluluk gibi hayatlarının farklı alanlarına odaklanır. Bir yaşam koçu, bireyin hedeflerini belirlemesine, potansiyellerini keşfetmesine, zorlukları aşmasına ve daha iyi bir hayat sürdürmesine yardımcı olacak stratejileri geliştirmesine yardımcı olur.

Yaşam koçluğu, kişisel bir yolculuk olarak görülebilir ve bir yaşam koçu ile çalışan kişiler, kendi hayatlarını ve kendilerini daha iyi anlama, geliştirme ve geliştirme fırsatı bulurlar. Yaşam koçu, bireylerin kendi hayatlarının sorumluluğunu almalarını ve kendilerini olumlu bir şekilde yönlendirmelerini teşvik eder. Yaşam koçluğu, kişilerin daha fazla özgüven, motivasyon ve memnuniyet ile yaşamalarına yardımcı olur.

Yaşam Koçu Nedir?

Yaşam koçu, bireylerin kişisel ve profesyonel hedeflerini belirlemelerine, motivasyonlarını artırmalarına, potansiyellerini keşfetmelerine ve hayatlarında istedikleri değişiklikleri yapmalarına yardımcı olan bir profesyonel koçtur.

Yaşam koçu, danışanları ile birlikte çalışarak, danışanlarının daha iyi bir yaşam deneyimi elde etmeleri için stratejiler geliştirir. Bu stratejiler, danışanın kişisel hedeflerini ve değerlerini yansıtacak şekilde tasarlanır ve danışanın potansiyelini ortaya çıkarır. Yaşam koçu, danışanın hayatını geliştirmek için çalışırken, onların özgüvenlerini artırmaya ve kendi kendilerine yeterli hale gelmelerine yardımcı olur.

Yaşam Koçluğu Eğitimi Kimler Alabilir?

Yaşam koçluğu eğitimi herkes tarafından alınabilir. Koçluk mesleği ile ilgilenenler, kariyerlerinde yeni bir yöne gitmek isteyenler veya kişisel gelişimlerine yatırım yapmak isteyen herkes katılım sağlayabilir.

Eğitim programı, psikoloji, sosyal hizmetler, işletme, yönetim, pedagoji, eğitim, sağlık, spor, turizm gibi farklı alanlarda lisans veya yüksek lisans derecesi olan kişiler katılabilir. Ayrıca, bireysel gelişim ve kişisel farkındalık konularına ilgi duyan kişiler de yaşam koçu eğitimi alabilirler.

İstihdam Alanları Nelerdir?

Yaşam koçluğu eğitimi, bireylerin hayatlarını daha iyi yönetmelerine yardımcı olan bir hizmettir. Yaşam koçluğu, kişisel ve profesyonel gelişim konularında yardımcı olabilir ve danışanlarının hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olur. Yaşam koçları, bireylerin potansiyellerini maksimize etmelerine, stresle başa çıkmalarına, iş hayatlarında başarılı olmalarına, kişisel ilişkilerinde mutlu ve tatmin edici olmalarına yardımcı olurlar.

Yaşam koçluğu sertifikası alan kişiler, birçok farklı istihdam alanında çalışabilirler. Bunlardan bazıları şunlardır:

 • Birçok yaşam koçu, kendi işlerini kurarak bağımsız olarak çalışırlar. Bu şekilde çalışan koçlar, kendilerine danışanlar bulabilirler ve daha fazla özgürlük ve esneklik sahibi olabilirler.
 • İnsan kaynakları departmanları, çalışanların performansını ve memnuniyetini artırmak için yaşam koçluğu hizmetleri sağlayabilirler.
 • Eğitim kurumları, öğrencilerin hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için yaşam koçluğu hizmetleri sağlayabilirler.
 • Şirketler, çalışanlarının potansiyellerini maksimize etmek için yaşam koçluğu hizmetleri sağlayabilirler.
 • Sporcuların performansını artırmak ve hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak için spor kulüpleri, yaşam koçluğu hizmetleri sağlayabilirler.
 • Sağlık kurumları, hastaların sağlıklarını korumalarına ve geliştirmelerine yardımcı olmak için yaşam koçluğu hizmetleri sağlayabilirler.

Yaşam koçluğu eğitimi, birçok farklı sektörde istihdam olanakları sunar. Yaşam koçluğu sertifikası alan kişiler, kendi işlerini kurabilir veya farklı sektörlerde çalışabilirler.

Eğitim İçeriği Nasıldır?

 • Koçluk/Mentörlük Nedir? Benzerlikleri–Farklılıkları Nelerdir?
 • Koçlukta Etik Değerler – Prensipler–Sınırlar Nelerdir?
 • Mentörlük/ Koçluk Kimlere Uygulanabilir?
 • Koçun İlişki Kurması Güven ve Uyum İnşası
 • Bütünsel Dinleme ve Empati Kurma
 • Etkili Soru Sorma Sanatı
 • Ailede Paylaşılmış Koçluk ve Değerler Sistemi
 • Aile Modelleri
 • Aile Sistemi, Temel Yapı Taşları, Bilinç Dışı Süreçler ve Dinamikler
 • Etkili Anne-Baba Nasıl Olmalı
 • Aile ile İletişim Çatışmalarının Yönetimi
 • Çocuklarda Düşünce Sistemi İnşası–Yaratıcılık Geliştirme
 • Çocuk ve Ergenlerde Uygulanan Koçluk Modelleri
 • Yaşam Koçluğu Eğitimi Çözüm Odaklı Yaklaşım
 • Kişiye Kendini Tanıtma ve Potansiyeline Yönelik Farkındalık Oluşturma
 • Amaç ve Hedeflerin Belirlenmesi, Karar Verilmesi, Kariyer Planlama
 • Zaman Yönetimi, Planlaması
 • Öfke ve Stres Yönetimi
 • Sınav Kaygısıyla Baş Etmek
 • Dikkat ve Odaklanmayı Geliştirme
 • Algı Oluşturma
 • Davranım Bozuklukları, Uyum ve Sınır Koyma
 • Problem Çözme, Anlaşmazlık Yönetimi, Uzlaşma
 • Bağımlılık ve Olası Durumlarla Baş Etme
 • Sanal Bağımlılık
 • Yaşamsal Durumlar, İş /Okul Hayatı ile Özel Hayatın Sınırlarını Kavramak
 • Etkin Mentörün Kazanımları

Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Yaşam koçluğu eğitimi sertifika kursu, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve yaşam koçluğu pdf dokümanları uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler. 

Eğitim Süresi: 30 Gün / 120 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders (A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite onaylı sertifika

Eğitim derslerini kısa sürede tamamlayarak, sınava belirlenen tarihten daha önce girebilirsiniz. Sertifika işlemleriniz de daha kısa sürede tamamlanır.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Yaşam koçluğu eğitimi sertifika kursu kurs programı hakkında bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgi vermek için en kısa sürede sizlere dönüş yapacaklardır. Eğitime katılmak ve sertifika almak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın