Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Yaşam Koçluğu Eğitimi & Sertifikası

Yaşam Koçluğu Eğitimi & Sertifikası

Yaşam koçluğu sertifika programı, yaşam koçluğu eğitimi veren üniversiteler iş birliği uzaktan eğitim şeklinde yapılan eğitim programıdır. Uzaktan eğitim yaşam koçluğu eğitimi sonunda e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı yaşam koçluğu sertifikası sahibi olabilirsiniz. 

Yaşam Koçluğu Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

Yaşam koçluk eğitimi; kişinin başarılı ve mutlu bir yaşam sürebilmesi için yaşama becerisini ve farkındalığını arttırmaya, iç kaynaklarına ulaşma ve bunları hedef ve istekleri doğrultusunda kullanmasına destek sağlayan özel bir süreçtir. Yaşam koçları öğrendiği koçluk becerileri ile aile ve fertlerinin yanında olup, aile ve fertlerinin sağlıklı ve kaliteli bir yaşamın tasarlanmasında yardımcı olur.

Günümüz dünyasında bireyler kendilerine bir yaşam koçu tayin etmekte ve yaşam koçu ile birlikte hareket etmektedir. İhtiyaç halini alan yaşam koçu dünya da olduğu kadar ülkemizde de revaçtadır. Koçluk eğitimi ile koçluk alanında yetkin bir uzman olabilirsiniz.

Resmi gazetede yayınlanan meslek tanımı ” Koç, ilgili yasal süreçler, kalite normları ve hizmet prosedürleri çerçevesinde; koçluk süreçlerinin iş organizasyonu ve süreç başlatma faaliyetlerini gerçekleştiren, koçluk sürecini yürüten ve bireysel mesleki gelişimini sağlayan nitelikli kişidir. Koç, müşterilerin kişisel ve profesyonel potansiyelini gerçekleştirmeye yönelik farkındalık, gelişim ve çözüm seçeneklerini artırıcı ve bu yönde destekleyici çalışmaları yürütür. ” şeklindedir.

Yaşam Koçluğu Eğitimine Kimler Katılabilir?

Yaşam koçluk sertifikası kimler alabilir? Yaşam koçu olmak için belirli okul mezunu olma şartı aranmıyor. Üniversite mezunu olmak gibi kesin şart bulunmasa da, bu eğitimi alacak kişilerin üniversite mezunu olmaları tavsiye edilmekte ve daha fazla ilgi görmektedir. Eğitime; 

– Eğitimciler, özel eğitmenler,

– Koçluk hizmeti vermek isteyenler,

– Bireylerle iletişimini güçlendirmek isteyenler,

– Yaşamlarının farklı alanlarını keşfetmek isteyenler,

– Kişisel gelişim konusunda farklılaşmak isteyen ve programa ilgi duyanlar,

– Hayatlarında kendisini gerçekleştirmek için itici bir güce ihtiyaç duyanlar,

– Yaşamlarının dizginlerini eline almak ve hedefleri doğrultusunda hızlı adımlar atmak isteyen kişiler katılabilir. 

Yaşam Koçluğu Sertifikası Ne İşe Yarar?

Yaşam Koçu belgesi ne işe yarar? Yaşam koçu sertifikası ne işe yarar? Sertifika alan ve mesleğin yeterliliklerini kazanan bireyler; 
– Devlet ve özel okullarda çalışabilirler
– Danışmanlık merkezlerinde çalışabilirler
– Kişisel gelişim merkezlerinde çalışabilirler
– Koçluk ve eğitim merkezlerinde çalışabilirler
– Kendi koçluk ve danışmanlık merkezini açabilirler.

Yaşam Koçluğu Nedir?

Yaşam koçu ne demek? Psikolojik sorunları olmayan ve hayatında anormal hareketlerde bulunmayan kişilerin amaçlarına daha çabuk bir şekilde ulaşmalarını sağlamak için verilen profesyonel bir hizmettir. İnsanların en yüksek potansiyeline ulaşmasını sağlayan bir yolculuk, eğitim ve bilgilenme biçimidir.

Yaşam koçu ise kişiyi mevcut durumdan ideal duruma taşıyan kişidir. Yaşam koçluğu tamamen zihne yönelik bir çalışmadır, kişinin iç sıkıntılarını, kararsızlıklarını, arayışlarına çözüm üreten ideal yol arkadaşlığıdır.

Yaşam Koçluğu Ne İşe Yarar?

Yaşam koçu ne işe yarar? Psikologların ya da psikiyatrinin ilgilendiği anormal hareketlerle, psikolojik rahatsızlıklarla ve sorunlarla ilgilenmeyen yaşam koçu; normal davranan kişilerin performanslarını nasıl artırabilecekleri ile ilgilenirler. Yaşam koçluğu bir tedavi şekli olmaktan çok geliştirici bir görevi vardır.

Yaşam koçları, kişilerin amaçlarına kavuşmalarını sağlamak için onlara uygun yol haritaları hazırlarlar. Hayatta başarılı olmuş kişilerin deneyimlerini araştırırlar ve bunları harmanlayarak yeni stratejiler oluştururlar.
Daha mutlu, daha sağlıklı, daha başarılı bir yaşam için zaman zaman bir rehbere bir koça gereksinim duyarız. Koçluk eğitimi veya bireysel koçluk sürecinde kendinizi daha iyi tanıyıp hayatın kahramanı olmayı öğrenirsiniz. Koçluk, gelecek ve sonuç odaklıdır. Kişiyi harekete geçiren itici güçtür.

Yaşam koçu; sorunların çözümünü bulman için sana ışık tutar, rehber olur. Muhteşem bir beynimiz var ama kullanmayı bilmiyoruz. Beynin kullanma kılavuzunu anlayınca mucizelere tanık oluyoruz. Beyni etkili kullanınca düşünce gücünü, duygularımızı ve enerjimizi daha etkili ve faydalı kullanabiliyoruz.

Yaşam koçu ile hedeflerine daha kolay ulaşabilir, kaynaklarınızı daha etkin kullanabilir, Öz disiplin, öz güven geliştirebilirsin. İnsanın bu güzel tekniklerle farkındalığı gelişip, dileklerine ulaşması daha kolay olabilir.

Yaşam Koçu Nasıl Olunur?

Yaşam koçu olmak için ne yapmak gerekiyor? Yaşam koçu olmak için öncelikle yaşam koçluğu sertifikası sahibi olunması gerekiyor. Sertifikayı, uzman ve yetkin kadrolar tarafından hazırlanan yaşam koçluğu sertifika programı düzenleyen yetkin kurumumuzdan alabilirsiniz.
Uzaktan eğitim şeklinde yapılan eğitimi ve eğitim sonunda yapılan yaşam koçluğu sınav soruları başarı ile çözülerek koçluk sertifikasını alabilirsiniz. Aldığınız sertifika ile koçluk yapabilir ya da yaşam koçu olarak bir kurumda çalışabilirsiniz.

Yaşam Koçluğu Sertifikası Nasıl Alınır?

Yaşam koçu belgesi nasıl alınır? Yaşam koçluğu sertifikası yaşam koçluk eğitimini başarı ile tamamlayanların almaya hak kazandığı bir sertifikadır. Uzaktan eğitim olarak yapılan yaşam koçu eğitim programımıza katılabilirsiniz. Online yaşam koçluğu eğitimi size istediğiniz yerden, istediğiniz zaman derslere ulaşabilme ve dersleri istediğiniz hızda tamamlama imkânı sunar.
Eğitimi ve eğitim sonunda yapılacak yaşam koçluğu uzaktan eğitim sınav sorularını başarı ile tamamlayarak sertifikanızı alabilirsiniz. Uzaktan eğitim şeklinde yapılan eğitim sonunda alınacak sertifika üzerinde uzaktan eğitim ibaresi yer almaz.

Yaşam Koçluğu İş İlanları Nelerdir?

Yaşam koçu iş imkânları geniş bir meslektir. Yaşam koçu iş ilanları sürekli yayınlanmakta ve yaşam koçları aranmaktadır. Mesleğinin gerekli yeterliliğini sağlayanlar yaşam koçluk iş ilanlarını güncel olarak takip ederek ve işe gününde müracaat ederek iş imkânı elde edebilirler. İş ilanları sürekli güncellenmekte olduğundan sürekli takip içerisinde olunmalıdır.

Yaşam Koçluğu Ücretleri Nedir?

Yaşam koçluğu fiyatları nedir? Yaşam koçları ile çalışmak isteyenler, yaşam koçu ücretleri yada yaşam koçu fiyatlarını merak ederler. Genelde her koç fiyat aşamasını tanışma seansında görüşür. O yüzden yaşam koçu fiyatlarını internet üzerinden bulmanız zordur. Yaşam koçu fiyatları nedir? hakkında geniş bir ücret yelpazesi ile karşılaşabilirsiniz. Yaşam koçu seans ücretleri koçun tecrübesine, bulunduğu lokasyona göre değişkenlikler göstermektedir.

Yaşam Koçluğu Kursu Sertifika Eğitim İçeriği Nasıldır?

– Koçluk/mentörlük nedir? Benzerlikleri – farklılıkları nelerdir?
– Koçlukta etik değerler – prensipler – sınırlar nelerdir?
– Mentörlük/ koçluk kimlere uygulanabilir?
– Koçun ilişki kurması güven ve uyum inşası
– Bütünsel dinleme ve empati kurma
– Etkili soru sorma sanatı
– Ailede paylaşılmış koçluk ve değerler sistemi
– Aile modelleri
– Aile sistemi, temel yapı taşları, bilinç dışı süreçler ve dinamikler
– Etkili anne-baba nasıl olmalı
– Aile ile iletişim çatışmalarının yönetimi
– Çocuklarda düşünce sistemi inşası – yaratıcılık geliştirme
– Çocuk ve ergenlerde uygulanan koçluk modelleri
– Çözüm odaklı yaklaşım
– Kişiye kendini tanıtma ve potansiyeline yönelik farkındalık oluşturma
– Amaç ve hedeflerin belirlenmesi, karar verilmesi, kariyer planlama
– Zaman yönetimi, planlaması
– Öfke ve stres yönetimi
– Sınav kaygısıyla baş etmek
– Dikkat ve odaklanmayı geliştirme
– Algı oluşturma
– Davranım bozuklukları, uyum ve sınır koyma
– Problem çözme, anlaşmazlık yönetimi, uzlaşma
– Bağımlılık ve olası durumlarla baş etme (madde)
– Sanal bağımlılık (internet, oyun, sosyal medya)
– Yaşamsal durumlar, iş /okul hayatı ile özel hayatın sınırlarını kavramak
– Etkin mentörün kazanımları.

Yaşam Koçluğu Sertifika Eğitimi Uzaktan Eğitim Olarak Nasıl Alınacak?

– Kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyere kullanıcı adı ve şifreleri sms ve mail yoluyla gönderilir.
– Kullanıcı adı ve şifreniz ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.
– Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
– Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz.
– Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olursunuz.

Örnek Dersimizi Buraya Tıklayarak İzleyebilirsiniz.

Yaşam Koçu Sertifika Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Yaşam koçluğu eğitimi sertifika kursu, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve yaşam koçluğu pdf dokümanları uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler. 

Eğitim Süresi ve Saati: 60 Gün / 400 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite onaylı sertifika

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Yaşam koçluğu eğitimi sertifika kursu kurs programı hakkında bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgi vermek için en kısa sürede sizlere dönüş yapacaklardır. Eğitime katılmak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın