iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Yaratıcı Dramanın Faydaları Nelerdir?

Yaratıcı Dramanın Faydaları Nelerdir?

Yaratıcı dramanın faydaları nedir? Dramanın faydaları, drama dersinin faydaları , dramanın yararları , yaratıcı drama faydaları , çocuklar için yaratıcı dramanın faydaları , drama kursu faydaları , dramanın çocuğun gelişimine etkileri , dramanın çocuğa kazandırdıkları , yaratıcı drama çocuğa ne kazandırır bu yazımızda…

Yaratıcı Dramanın Kişiye Faydaları Nelerdir?

Dramanın faydaları çocuklarda çok açık şekilde gözlemlenmektedir. Çocuklar için yaratıcı dramanın faydaları , çocuklarda öz güvenin gelişmesi ve çocuğun kendini ifade etmesi olarak ifade edebiliriz. Çocuklara yapılan drama dersinin faydaları , birey olarak kendini ifade etmesinin ve sosyal duyarlıklarının gelişmesinde daha açık şekilde ortaya çıkar. Drama dersinin faydaları sadece çocuklar için değil yetişkinler içinde çok önemlidir. Yaratıcı drama faydaları her yaş grubunda görülür.

Yaratıcı drama etkinlikleri , yaratıcı drama oyunları ve yaratıcı drama örnekleri verilen yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programına hemen katılabilir ve sertifika sahibi olabilirsiniz.

Yaratıcı Dramanın Yararları Nelerdir?

Dramanın faydaları ; bireyde bedenin sınırlarını fark etmeyi ve bedenini çok yönlü geliştirmeyi sağlar. Duygularını fark etmesini, hissettiklerini ifade edebilmesini sağlayarak, oyunlar ve doğaçlamalarla duygularını bir şekilde boşaltabilir. Dört temel dil becerisini (konuşma , dinleme, okuma , yazma) geliştirerek, dilin kullanım alanlarını ve kalitesini artırır.

Yaratıcı Drama Çocuğa Faydaları Nelerdir?

Çocukların hayal gücünü geliştirerek yaratıcılık ve estetik gelişimini sağlar. Kendini tanımasını sağlayarak iç tepki ve dürtülerden yararlanmayı öğretir. Kendine güven duyma, bağımsız düşünme ve karar verme becerisini geliştirir. Farklı olay ve durumlarla ilgili deneyim kazandırarak yeni davranışlar geliştirmeyi sağlar. İş birliği yapabilme özelliğini geliştirerek, sosyal ve psikolojik duyarlılık yaratır. Kendisini karşısındaki kişinin yerine koyarak, olaylara onun bakış açısıyla bakması, o kişinin duygularını ve düşüncelerini doğru olarak anlamasını ve hissetmesini sağlar ve empati duygusunu geliştirir. Başkalarıyla olan benzerlik ve farklılıklarını keşfeder. Kendini ifade etmeyi, eleştirmeyi ve fark etmeyi sağlar. Sözel olmayan iletişimin öğrenilmesini sağlar.

Yaratıcı Dramanın Yetişkinlere ve Çocuklara Faydaları Nelerdir ?

Yaratıcı drama eğitiminin faydaları  ;

– Özgüveni geliştirir

– Duyarlı olmayı sağlar

– Hayal gücünü geliştirir

– Karar verme gücünü artırır

– Bağımsızlık duygusunu geliştirir

– Estetik sezginin gelişimini artırır

– Demokratik kişilik geliştirmeyi sağlar

– Kendini kontrol etme becerisini artırır

– Dramanın faydaları kişiye nitelikler kazandırır

– Kendini ve başkalarını anlama becerisini geliştirir

– Bireylerle olumlu iletişim kurma becerilerini artırır

– Durağan olma yerine etkin ve katılımcı olmayı sağlar

– Kendisiyle ve başkalarıyla barışık olma becerisini artırır

– Farklı olay ve durumlarla ilgili deneyim kazanmayı sağlar

– Yaratıcılığın gelişmesini ve çok yönlü kullanılmasını sağlar

– Farklı özelliklere sahip kişilere saygı duyma becerilerini artırır

– Kendini başkasının yerine koyma (empati) becerisini geliştirir

– Yaşamda karşılaşılabilecek değişik durumlara hazır olma becerisini artırır

– Farklı kültürleri, zenginleştirici güzellikler olarak algılama becerisini artırır

– Duygu ve düşüncelerini sözel ve bedensel ifade edebilme becerilerini artırır

– Problemlerin çözümünde çok çeşitli yolların olabileceğini görebilmeyi sağlar

Bu nitelikleri kazanan kişi, animatör olduğunda, konuklarla iletişimde, çeşitli etkinlikleri hazırlama ve uygulamada daha başarılı olacaktır. Bu yazımızda, yaratıcı drama nedir, dramanın faydaları, drama dersinin faydaları, yaratıcı drama faydaları paylaşıldı.

Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır?

Yaratıcı drama eğitmen eğitimi ve sertifikasını Gri Danışmanlık’tan alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı ile sizde yaratıcı drama eğitmeni olabilirsiniz. Hem ek gelir elde edersiniz hem de geleceğimizin teminatı olan çocukların gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey yaratıcı drama eğitmenlik sertifika programına katılmak.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın