Uyku Koçluğu Eğitimi & Sertifikası

Uyku Koçluğu Eğitimi & Sertifikası

Uyku koçluğu eğitimi, uzaktan eğitim ile üniversite iş birliği ile yapılan eğitim programıdır. Uyku danışmanlığı eğitimi sonunda başarılı olan katılımcılar e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı 120 saatlik uyku eğitimi sertifikası almaya hak kazanacaklardır. Üniversite onaylı uyku danışmanlığı eğitimi programına katılarak uyku danışmanlığı sertifikası sahibi olabilirsiniz.

Uyku Koçluğu Eğitimi Nedir?

Uyku danışmanlığı sertifikası nedir sorusu ile devam edelim. Bebeklerin, çocukların, kendi kendilerine gece boyunca sallamadan, kucakta gezdirmeden, emzirilmeden kesintisiz uyumaları için yapılan eğitime uyku eğitimi denir. Eğitim programı ile uyku alışkanlıklarının sağlıklı uyku alışkanlığına dönüşmesini sağlamaya destek olmaktır.

Uzaktan eğitim şeklinde yapılan uyku koçluğu eğitimi ile bebeğin uyku sorunları ile ilgili sağlıklı ve doğru bilgiler verecek yardımcı olacak uyku danışmanları yetiştirmek hedeflenmektedir.

Uyku Eğitimi Sertifikası Kimler Alabilir?

Bebek uyku danışmanlığı eğitimi sertifikası kimler alabilir sorusu bu alanda çok sorulan sorulardandır. Uyku koçluğu eğitimine başvurmada herhangi bir ön şart yoktur. Dileyen herkes başvuru yapabilir. 3-36 ay arası çocuğu olan ve uyku sorunları yaşayan aileler başvuru yapabilir. Uyku koçluğunu meslek edinmek isteyenler ve uyku koçu olmak isteyenler eğitime başvuru yapabilir.

Uyku Koçu Sertifikası Nasıl Alınır?

uyku koçluğu eğitimi sertifikası nasıl alınır, uyku danışmanlığı sertifikası nasıl alınır soruları bu konu hakkında önemli sorulardır. Üniversite iş birliği ile hazırlanan uyku danışmanlığı eğitimi programına katılıp sertifika almalısınız. Uyku danışmanlığı eğitimi ve eğitim sonunda yapılacak uyku danışmanlığı sınavı başarı ile tamamlandığında 120 saatlik üniversite onaylı uyku koçluk ve danışmanlık sertifikası alınmaktadır. Alınan bu sertifika ile uyku eğitmeni, uyku danışmanı, uyku koçu unvanları ile uyku danışmanlığı, uyku koçluğu yapabilirsiniz.

Uyku Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır?

Üniversitelerin sürekli eğitim merkezleri ve eğitim kurumları uyku koçluğu sertifika programı düzenlemektedir. Düzenlenen uyku danışmanlığı eğitimi online uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Peki uyku danışmanlığı eğitimi nereden alınmalı?

Gri Danışmanlık uyku koçluğu ve danışmanlığı eğitimi veren üniversiteler iş birliği ile Uyku danışmanlığı eğitimi sertifika programları düzenlemektedir. Eğitim programına internet üzerinden katılım sağlayabilirsiniz Uyku koçluğu eğitimi sertifikası almak için kayıt formunu doldurarak hemen başlayabilirsiniz.

Uyku Eğitimi Sertifikası Ücreti

Uyku danışmanlığı ve koçluğu sertifikası ücreti hakkında ve ödeme koşulları hakkında eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız uyku koçluk ve danışmanlık eğitimi sertifikası fiyatları hakkında detaylı bilgi vermek için en kısa sürede sizinle iletişime geçeceklerdir.

Uyku Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Bebekler için uyku eğitimi sertifikası ne işe yarar sorunun yanıtları ile devam edelim. Bebek uyku koçluğu sertifikası alanlar ve mesleğin yeterliliğini sağlayanlar;

– Bebekler için uyku eğitimi Sertifikası ile profesyonel olarak uyku danışmanlığını  yapabilirler,
– Uyku danışmanlığı sertifikası uyku merkezlerinde çalışabilirler,
– Uyku danışmanlığı eğitimi sertifikası ile uyku danışmanlığı yapabilirler,
– Anne babalara uyku danışmanlığı yapabilirler,
– Uyku eğitimi üzerine seminer ve çalışmalarda bulunabilirler.
– Uyku danışmanlığı eğitimi sertifikası ile uyku koçu olarak çalışabilirler,
– Uyku danışmanlığı eğitimi sertifikası ile Belediyelere uyku koçluk projeleri yapabilirler.

Uyku Koçluğu Eğitimi Sertifika Eğitim İçeriği Nasıldır?

– Uyku eğitimine giriş, uyku koçu nedir?
– Emzirme ve Bağlanma ilişkisi
– Uyku Eğitimi nedir? Neden gereklidir? Ne zaman başlanmalıdır?
– Online uyku eğitimi ve emzirme ilişkisi?
– Bebeklerde uyku düzeni?
– Bebek uyku danışmanlığı eğitimi, uyku danışmanın Rolü nedir?
– Uyku eğitimi ve emzirme ilişkisi?
– Bebekler neden ağlar?
– Uyku eğitiminde gece beslenmesi nasıl yapılmalı?
– Uyku Koçluğu, Uyku eğitimi ve Ağlama ilişkisi?
– Ağlamanın bebekler üzerindeki etkisi?
– Uyku eğitiminde ağlamanın yeri?
– Uyku danışmanlığı eğitimi sağlıklı uyku için gereken şartlar?
– Rutinler-Bebeğin odasının ayrılması-Odanın fiziksel kuralları
– Uyku programı oluşturma?
– Anne ve Bebeği sakinleştirme?
– Uyku eğitimi yöntemleri nelerdir?
– Kim West metodu
– Tracy Hogg?
– Uyku koçu ne yapar? Yatır kaldır metodu
– Ferber metodu

Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Uyku koçluğu ve danışmanlığı eğitimi sertifikası kursu, uzaktan eğitim yöntemiyle internet ortamında verilmektedir. Uyku danışmanlığı eğitimi 30 Gün sürmektedir. Eğitime ait ders videoları ve uyku danışmanlığı eğitimi pdf dokümanları uzaktan eğitim sistemine yüklenmiştir. Katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi ve Saati: 30 Gün / 120 Saatlik Sertifika
Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron)
Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test
Sertifika Sınav Hakkı: 5
Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan
Belgelendirme: Üniversite Onaylı Sertifika

Eğitim derslerini kısa sürede tamamlayarak, sınava belirlenen tarihten daha önce girebilirsiniz. Sertifika işlemleriniz de daha kısa sürede tamamlanır.

Uyku Koçluğu Eğitimi Hakkında Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Bebekler için uyku danışmanlığı eğitimi sertifikası kursu hakkında eğitim danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için Whatsapp ve iletişim numaramızdan iletişime geçebilir ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa süre de detaylı bilgi vermek için geri dönüş sağlayacaklardır. Bebekler için uyku danışmanlığı eğitimi sertifikası almak ve uyku danışmanlığı eğitimi programına katılmak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın