iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Tiyatro Öğretmeni Nasıl Olunur?

Tiyatro Öğretmeni Nasıl Olunur?

Tiyatro öğretmeni olmak isteyen bireylerin, tiyatro eğitimi sertifikasını alması gerekmektedir. Üniversite iş birliğiyle hazırlanan online uzaktan eğitim sistemi üzerinden bütün üniversitelerde, tiyatro eğitmeni sertifikası verilmektedir. Kurumumuzun online sistemi üzerinden, belgenizi almak için, kurumun sayfasına giriş yaptıktan sonra, Tiyatro eğitmenliği sertifika kursuna kayıt olmalısınız. Kayıt ol seçeneği üzende yer alan ve istenilen bilgileri eksiksiz şekilde doldurmalısınız. Ardından kayıt ödemesini gerçekleştirdiğinizde, size en kısa zamanda danışmanlarımı geri dönüş yapacaktır. Mesaj olarak gönderilen şifrenizi ders anlatım videolarını izleyerek sertifika sınavına girmelisiniz. Böylece üniversite onaylı ve e devlet üzerinden aratılabilen Tiyatro öğretmenliği sertifikasını alıp, Tiyatro eğitmeni olma fırsatını yakalayabilirsiniz.

Tiyatro Öğretmeni Kimler Olabilir?

Tiyatro eğitmeni kimler olabilir? Tiyatro öğretmeni olmak için sertifika sahibi olmak zorunludur. Bu nedenle uzaktan eğitim kurumlarının kurs programlarına kayıt olduktan sonra eğitimleri başarılı şekilde tamamlamalısınız. Tiyatro öğretmeni olmak isteyen kişiler sırasıyla şu şekildedir.

 • Üniversiteden yeni mezun olanlar ve üniversite öğrencileri
 • Tiyatro öğretmeni olmak isteyen kişiler,
 • Sınıf öğretmenleri, özel eğitim öğretmenleri
 • Gençlik ve spor merkezinde çalışan antrenörler ve hocalar
 • Halk eğitim merkezinde çalışan eğitimciler
 • Eğitim koçları

Tiyatro Öğretmeni Ne İş Yapar?

 • Tiyatro eğitmeni ilk ve orta okul gibi dengi okullarda, çocuklar için tiyatro hazırlıkları düzenler.
 • Özel eğitim merkezlerinde ve halk eğitim merkezlerinde, Milli Eğitim Bakanlığı onayıyla gösteri düzenleyebilir.
 • Gençlik spor merkezlerinde özel günlerde tiyatro gösterileri düzenler.
 • Gençlik ve spor Bakanlığına bağlı olarak birçok eğitim merkezlerinde tiyatro eğitmeni olarak görev alabilirsiniz.
 • Tiyatro sertifikası ile birlikte eğitim merkezlerinde çocukların bulunduğu her alanda tiyatro hocası olarak görev alabilirsiniz.

Tiyatro Eğitmeni Ne Kadar Maaş Alır?

Tiyatro eğitmeni ne kadar maaş alır? Tiyatro öğretmeninin aldığı maaş, diğer öğretmenlerin aldığı maaş arasında tecrübeye ve uzmanlığına göre farklılıklar olabilir. Tiyatro öğretmeni devlet okulları ve özel okullarda alacağı maaşlarda değişkenlikler yaşanabilir. Ayrıca, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı olarak birçok kurumda çalışırken kıdem ve tecrübesine göre alacağı maaş, yeni başlayan tiyatro hocasının alacağı maaştan her zaman farklıdır.

Tiyatro Eğitmenliği sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Tiyatro Eğitmenlik sertifikası sahibi olabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın