cuzdan destek1 sunum bilgi gazete nakliye dunya gulenyuz yorum arti urun klasor elmas monitor iletisim telefon bilim anlasma alinti video canta soru sepet foto kalp ampul kampanya destek2 kullanici konum bina istatistik ok mouse kurumsal zar liste ev ceptelefonu sozlesme takvim duyuru yildiz menu saat pdf ayar whatsapp para deney tamir
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Eğitimi & Sertifikası

Ürün Fiyatı:
1150 TL 850 TL
Kampanya
Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Eğitimi & Sertifikası

Sterilizasyon ve dezenfeksiyon eğitimi, üniversiteler işbirliği ile hazırlanan video A senkron teknolojisi ile gerçekleştirilen programdır. Uzaktan eğitim şeklinde yapılan sterilizasyon ve dezenfeksiyon kursu sonunda üniversite onaylı sterilizasyon ve dezenfeksiyon sertifikası alabilirsiniz.

Sterilizasyon ve Dezenfeksiyon Sertifika Eğitimi Nedir?

Meslek tanımı olarak sağlık hizmeti kurumları arasında yer alan yatarak ve ayakta tedavi kurumları, ağız ve diş sağlığı merkezlerinde çalışacaklar için hazırlanan sertifikalı eğitim programıdır. Ayrıca işletmelerde, kamu kurumlarında, bürolarda büro faaliyetlerini yerine getirecek yeterliliği kazandırmayı hedeflemektedir.

Dezenfeksiyon gerektiren, sağlık sektörü başta olmak üzere, hizmet sektöründe, işletmelerde çalışan ya da çalışacak kişilerin alması gereken bir eğitimdir. Ayrıca bu eğitimde dezenfeksiyon, hijyen gerektiren tüm meslek gruplarındaki personelin eğitim alması hedeflenmiştir.

Bu eğitim ve kurs programı daha önce MEB tarafından yapılmasına rağmen eğitim programlarından çıkarılmıştır. Bu program üniversiteler tarafından yapılmakta ve sertifika verilmektedir.

Sterilizasyon Ve Dezenfeksiyon Nedir?

Sterilizasyon, kimyasal ya da fiziksel yöntemlerle cansız maddelerde barınan mikroorganizmalar ve sporların yok edilmesidir. Dezenfeksiyon ise cansız maddeler üzerinde bulunan hastalık yapıcı mikroorganizmaların yok edilmesidir. Dezenfeksiyonla bir cisim hastalık yapıcı maddelerden arındırılır.

Dezenfeksiyonda maddede bulanan hastalık yapıcı ve zarar verici mikroorganizmalar hedef alınır. Sterilizasyon ise hastalık yapan ya da yapmayan tüm mikroorganizmaların yok edilmesi hedeflenir.

Sterilizasyon Ve Dezenfeksiyon Sertifikası Nasıl Alınır?

Eğitim programı için belirlenen bir yaş sınırı bulunmamaktadır. Mesleğin yeterliliği ve gerekliliğini sağlayan, okuma yazma bilen herkesin katılabileceği programdır. Dezenfeksiyon sertifikası üniversite iş birliği hazırlanan programlara katılarak alınabilmektedir.

Kimler Sterilizasyon Ve Dezenfeksiyon Sertifikası Alabilir?

Eğitim için ön şart en az ilköğretim mezunu olunması gerekmektedir. Laboratuvarlar, hastaneler, klinikler, temizlik firmaları, ilaçlama firmaları, muayenehaneler, gıda üretimi firmaları vb. çalışmak isteyen herkes katılabilir.

Sterilizasyon Ve Dezenfeksiyon Sertifikası Nereden Alınır?

Gri Danışmanlık – üniversite iş birliği ile uzaktan eğitim şeklinde yapılan programa katılarak hızlı, güvenli şekilde üniversite onaylı  sertifika sahibi olabilirsiniz. Hızlı ve güvenli şekilde sterilizasyon belgesi alabilirsiniz.

İstihdam Alanları

– Ağız ve Diş sağlığı Merkezlerinde,

– Tüm Sağlık Kurumlarında,

– Yataklı veya Ayakta Tedavi Kurumları vb yerlerde çalışabilirler.

Eğitim İçeriği

Sterilizasyon sertifikası 2021 programı içeriği nasıldır? Sterilizasyon ve dezenfeksiyon yöntemleri verilen eğitimin içeriği;

– Hijyen Nedir?

– Ellerin Temizliği

– Vücut Temizliği

– İş Hijyeni

– Kimyasal Tehlikeler

– Endüstriyel Hijyen

– Mevzuatta İş Hijyeni

– Mutfak Hijyeni

– 5 S Nedir?

– Tertip – Düzen

– Temizlik, Süreklilik, Özen

– 5 S Kuralı Uygulaması

– Personel Hijyeni

– Besin Hijyeni 1-2

– Gıda Mevzuatı

– Kimyasal Tehlikeler

– Gıda Hijyen Koruma

– İşletmelerde Hijyen Kuralları 

Eğitim Süresi ve Şekli

Sterilizasyon ve dezenfeksiyon eğitimi, uzaktan eğitim yöntemiyle internet ortamında verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Uzaktan eğitim sistemine derslere ait ders videoları ve dokümanlar yüklenmiştir. Eğitime katılacak olan bireyler eğitim süresince istedikleri gün ve saatlerde eğitimlerine giriş yapabilir. Eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim internet üzerinden A senkron olarak gerçekleştirilmektedir. Eğitimi ve sınavı başarı ile tamamlayan katılımcılar 120 saatlik  sertifika almaktadırlar.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 180 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Sertifika, Kamu Üniversitesi Onaylı

Ödeme: Havale / Eft /Atm

Kargo: Alıcı Ödemeli

Eğitime Nasıl katılabilirim? Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Sterilizasyon ve dezenfeksiyon eğitimi kurs programı hakkında bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgi vermek için en kısa sürede sizlere dönüş yapacaklardır.

Eğitime katılmak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp