Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Sosyologlara Aile Danışmanı Eğitimi

Sosyologlara Aile Danışmanı Eğitimi

Sosyologlara aile danışmanı eğitimi ne katar ? aile danışmanlığı kursu ile ne öğrenebilir ? Sosyologlar, İnsan toplulukları ve toplumsal kurumların kökeni, gelişmesi, işlevi ve birbirleriyle ilişkileri, bu ilişkileri belirleyen ilke ve kurallar ile toplumsal sorunlar ve çözüm yolları konularında çalışan kişidir. Özetle bir sosyolog insanla insan topluluklarıyla sürekli iç içedir problemlere çözüm üretme yeni bir yol belirleme ve insan ilişkilerini belirler.

Sosyologlara Aile Danışmanı Eğitimi

Sosyoloji mezunu aile danışmanı olabilir mi? Mesleklerinin getirilerinden dolayı bir sosyoloji bölüm mezunu rahatlıkla aile danışmanlığı eğitimi aldıktan sonra aile danışmanlığı yapabilirler. Sosyologlar mezun olduktan sonra günümüz şartlarında iş bulma imkanı fazla olmadığı için mezun olduktan sonra kendi aile danışmanlığı merkezi açabilirler. Aile danışmanlık merkezlerinde aile danışmanlığı yapabilirler. Böylece kendilerine yeni iş olanaklarının kapısını da açmış olacaklardır.

Aile Danışmanlığı sertifikası almak için Gri Danışmanlık – üniversiteler iş birliği ile hazırlanan, üniversite onaylı Aile danışmanlığı sertifika programı hakkında bilgi edinmek isterseniz buraya tıklayarak eğitimin içeriğine bakabilirsiniz.

Aile üyelerinden herhangi birinin yaşadığı sorunun etkisi tüm aileyi kapsar ve çözüm sürecinde ailenin tümü belirleyici bir rol taşır. İlişkiler açısından sorunları olan insanların, evlilik, ayrılık ve boşanma sırasında, çocuklarla ve aile ile ilgili kişisel veya kişiler arasındaki sorunların üstesinden daha rahat bir şekilde gelmelerine yardımcı olur. Sosyologlara Aile Danışmanı Eğitimi . Eşlerin arasındaki sorunların çocuğu etkilemesi veya çocuğun yaşadığı fiziksel, psikolojik, eğitim sorunlarının aile içi dinamikleri etkilemesi kaçınılmazdır. Yaşanan bu sorunların çözümünde aile bireylerine psikolojik destek vermek, aile içi iletişimi güçlendirmek, aile bireylerini birbirlerine duyarlı olmalarını sağlamak aile danışmanlığının amaçlarını oluşturmaktadır. Açılacak olan 300 saatlik teorik eğitim, 132 saat uygulama, 32 saat süpervizyondan oluşan toplam 464 saatlik aile danışmanlığı sertifika programı ile ülkemizin değişik illerinde aile danışmanlığı merkezlerinde hem de özel kurumlarının ihtiyaç duyduğu “aile danışmanı” yetiştirmektir.

Aile Danışmanlığı Yönetmeliği Resmi gazetenin 4 Eylül 2012 tarihli sayısında yayımlandı. Bu eğitime başvurabilecek meslek grupları Sosyal Hizmet, Çocuk Gelişimi, Psikoloji, Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik, Hemşirelik, Tıp ve Sosyoloji Mezunlarıdır. Bu bölümlerden mezun olanlara aile danışmanı olma yolu açılmıştır. Sosyologlara Aile Danışmanı Eğitimi

Diğer bölümler gibi Aile Danışmanlığı Sertifikası alınarak, sosyoloji bölümüne de Aile Danışmanlığı bir çok avantajlar sağlamaktadırlar.

Sosyologlar Psikolog Olabilir mi?

Sosyoloji okuyan psikolog olabilir mi? Sosyoloji lisans eğitimini başarı ile tamamlamış bir birey psikolog olamaz. Psikolog olmak için psikoloji bölümü mezunu olmak yada psikoloji bölümünden yandal yapmak gerekir. sosyoloji bölümündeyseniz ve psikoloji bölümünden ”ÇAP” yapıyorsanız psikolog olabilirsiniz. Sadece sosyoloji bölümünde eğitim alıyorsanız, psikolog olma şansınız yoktur.

Aile Danışmanlığı Sertifikası Nereden Alınır ?

Aile danışmanlığı yapabilmeniz için gerekli aile danışmanlığı eğitimi ve sertifikasını Gri Danışmanlık’tan alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, Aile danışmanlığı sertifika programı ile sizde aile danışmanı olabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın