iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Satranç Sertifikası Halk Eğitim Merkezlerinden Alınabilir mi?

Satranç Sertifikası Halk Eğitim Merkezlerinden Alınabilir mi?

Satranç Sertifikası Halk Eğitim merkezlerinde açılan kurslardan alınabilir mi?. Halk eğitim satranç sertifikası ile ders verilebilir mi?. Kurs açılabilmesi için alınan satranç sertifikası, satranç eğitmen eğitimi sertifikası veya satranç antrenörlük sertifikası olmalıdır. Halk Eğitim Müdürlüklerinden alınan belgeler  alınan belgeler eğitici  ya da antrenörlük belgesi olmadığından kurs açılamaz.

Satranç Sertifikası Halk Eğitim Merkezlerinden Alınabilir mi?

Ders vermek için alınacak Satranç sertifikası halk eğitim merkezlerinden ziyade satranç federasyonu yada üniversitelerden alınan belgeler olmalıdır. Satranç sertifikası uzaktan eğitim veren kurumlardan alınabilir. Alınacak Satranç sertifikası MEB onaylı, üniversite onaylı veya federasyon onaylı olabilir.

Her yeni dönem başlangıcında ders dışı eğitim çalışmaları adı altında kurslar açılmaktadır. Farklı birçok branşlarda açılan ders dışı egzersiz çalışmalarında okullarda açılan satranç kursları önemli bir yer tutmaktadır. Bu kurslarda satranç eğitmeni olarak ders verebilmeniz için satranç eğitmenliği yada satranç antrenörlüğü sertifikaları alınması gerekir.

Satranç Sertifikası alanlar satranç eğitimi almış oluyorlar. Ama bu belge ile eğitim veremiyorlar. Bazı kurumlarda katılım belgesi vermektedirler. Katılım belgelerinin herhangi bir hükmü bulunmamaktadır. Ancak sertifikalar ile eğitim alınan alanda eğitimci olunabilir, Bu öğrenim belgelerini alabilmek için mutlaka bir satranç eğitimi almak gerekir.

Bu sertifikayı, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı resmi veya özel okullarda görev yapan öğretmenler, eğitim fakültesi ve fen – edebiyat fakültelerinden mezun veya okuyan bireyler, çocuk gelişimi veya sosyal hizmet ön lisans programlarından mezun veya okuyan bireyler ve akıl, zeka ve satranç oyunlarına ilgi duyan herkes alabilir.

Satranç sertifikası Halk Eğitim merkezlerinde, okullarda, eğitim ve danışmanlık merkezlerinde, okul öncesi eğitim merkezlerinde ve kreşlerde, özel rehabilitasyon merkezlerinde, bilim ve sanat merkezlerinde, etüt merkezlerinde gerekli yeterlilikleri sağlayarak çalışabilirler.

Yine bu sertifikalar ile Milli Eğitim Bakanlığına bağlı satranç egzersizi açılabilir, satranç kulübü kurulabilir, okul öncesi, ilköğretim ve liselerde kurs açılabilir, özel sektörde mesai saatleri dışında kurs açılabilir ya da eğitimlerde eğitimci olarak görev yapılabilir ve birebir seanslar ile dışarıda çalışmalar düzenlenebilir.

Satranç Eğitmenlik Eğitimi artık Türkiye’nin her yerinde. Online olarak hazırlanmış bu eğitimimiz sayesinde Türkiye’nin her yerinden katılabilirsiniz.

Üniversite onaylı Uluslararası geçerli Satranç Eğitmen Eğitimi Sertifikası Almak İster misiniz? Satranç Eğitmen Eğitimi Sertifika Programına hemen başvurup, Satranç Eğitmen Eğitimi sertifikanızı alabilirsiniz. Eğitimlerimiz uzaktan eğitim ile gerçekleşmektedir.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın