iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Sağlıklı Beslenme Koçluğu Sertifika Programı

Sağlıklı Beslenme Koçluğu Sertifika Programı

Sağlıklı beslenme koçluğu, beslenme koçluğu programı düzenleyen üniversiteler iş birliği ile hazırlanan uzaktan eğitim şeklinde yapılan eğitim programıdır. Katılacağınız beslenme koçluğu kursu sonunda alınacak e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı beslenme koçluğu sertifikası ile sağlıklı beslenme koçu olabilir, beslenme koçluğu yapabilirsiniz.

Sağlıklı Beslenme Koçluğu Nedir?

Beslenme koçluğu, hayatın her kademesinde çalışmalarını sürdüren kişilere, doğru beslenmesi için yardımcı olan sürecin adıdır. Beslenme koçluğu hizmeti alan bireyler, keyif ve lezzetlerden taviz vermeden daha sağlıklı olma hedeflerine taşıyacak unsurların farkına varırlar. Beslenme koçları bireylerin gelişimlerini ve performanslarını hızlı şekilde artmasında önemli katkı sağlarlar.

Kötü beslenmeden kaynaklanan hastalıkların ve obezitenin artış göstermesi sağlıklı beslenme koçlarına talebi artırmıştır. Bireyler beslenme koçluğu hizmeti alıp daha güzel yaşam sürebilmektedir. Koçluk hizmeti sayesinde performanslarını arttırarak kişisel gelişimlerine katkıda bulunurlar.

Sağlıklı Beslenme Koçluğu Kimler Katılabilir?

Eğitim programına katılabilecekler şu şekilde sıralanır:

– Doktorlar,

– Psikologlar,

– Hemşireler,

– Diyetisyenler,

– Aile danışmanları,

– Psikolojik danışmanlar,

– Sosyal hizmet uzmanları,

– Çocuk gelişim uzmanları,

– Beslenme koçluğunu meslek edinmek isteyenler,

– Hayatını daha verimli ve keyifle yaşamak isteyenler

Beslenme Koçu Nedir?

Beslenme koçluğu nedir? Beslenme Koçu; bireylerin sağlıklı yaşama hedefleri doğrultusunda yardımcı olan ve sağlıklı yaşam ve besinler hakkında gereken bilgi ve becerilere sahip kişilerdir. Doğru beslenme alışkanlıkları kazandırarak danışanlarının daha sağlıklı yaşamaları adına çözüm önerileri getiririler.

Beslenme koçları, danışanlarına sağlıklı yaşamaları için yapmaları gerekenleri anlatan, bireyi bilinçlendiren ve destek olan kişilerdir. Tüketmeleri gereken gıdaları ve önceliklerini belirleyerek kişilerin hedeflerine ulaşmalarında destek sağlarlar. Gerekli görülen durumlarda kişileri doktor, beslenme uzmanına yönlendirir

Beslenme Koçu Ne İş Yapar?

Neden sağlıklı beslenme koçu olmalıyım? Sağlıklı beslenme koçluğu bireyin sağlıklı beslenmesi için destek anlamını taşımaktadır. Beslenme koçları işin uzmanları tarafından hazırlanan diyet programlarının uygulanması konusunda kişiyi motive eder. Kişiye özel diyet yazamaz.

Beslenme konusunda danışanla ortak belirlenen hedeflere ulaşmasında destek vererek bilinçlenmelerini sağlar. Kalıcı beslenme alışkanlıkları kazanmalarını sağlar.

Bireyin sağlıklı beslenme konusunda olmak istediği yere gitmesi için kendini fark etmesini sağlar, ne yapması gerektiğini tarif ettirir ve karşılaşacağı engeller konusunda bilinçlendirerek yol çizmesine destek olur.

Neden Sağlıklı Beslenme Koçu Olmalıyım?

Yaşam kalitemizin yüksek olması için sağımızın korunması geliştirilmesi önemlidir. Kötü beslenmeden kaynaklanan kronik hastalıklarda ve obezite düzeylerindeki artış eskilere göre beslenme koçlarını ihtiyaç haline getirmiştir. Günümüzde beslenme konusunda bilgi kirliği yaşanmaktadır. Doğru ve sağlıklı  beslenme konusunda doğru bilgiler veren kişilerin olması çok önemlidir. Beslenme koçları, bireyin sağlıklı beslenmesi için ihtiyacı olan ve günlük olarak tüketmesi besinler hakkında bilgi veren bunların sağlayacağı faydalar konusunda bilgilendirme yapan kişilerdir.

Beslenme Koçu Nasıl Olunur?

Beslenme danışmanı nasıl olunur? Beslenme koçu olmak isteyenler için hazırlanmış sağlıklı beslenme koçluğu sertifika programlarına kayıt olabilirler. Uzaktan eğitim şeklinde hazırlanan programları başarı ile tamamlayanlar beslenme koçluğu sertifikası alırlar. Alınan beslenme koçluğu sertifikası ile beslenme koçu unvanına sahip olarak pek çok kurumda beslenme koçluğu yapabilirler. Kariyeriniz için önemli olan beslenme danışmanlığı sertifikası sahibi olmak için beslenme danışmanlığı eğitimi sizler için bir kariyer fırsatıdır.

Beslenme Koçluğu Sertifikası Nasıl Alınır?

Beslenme uzmanı sertifikası nasıl alınır? Üniversite iş birliği ve beslenme uzmanları tarafından hazırlanmış sağlıklı beslenme koçluğu sertifika programına katılabilirsiniz. Beslenme uzmanlığı eğitimi ve sınavı başarı ile tamamlandıktan sonra sağlıklı beslenme koçluğu sertifikası alınır. Alınan beslenme uzmanlığı sertifikası ile beslenme koçu olarak çalışabilirsiniz. Uzaktan eğitim beslenme koçluğu kurs programı sonunda aldığınız sertifikada uzaktan eğitim ibaresi yer almaz.

Sağlıklı Beslenme Koçluğu Sertifikası Ne İşe Yarar?

Beslenme koçu iş imkanları çok olan meslekler arasındadır. Beslenme koçu iş ilanları  sürekli takip edilerek iş imkanına sahip olunabilir. Mesleğin yeterliliklerini kazanan bireyler;
– Özel okullarda,
– Özel hastanelerde,
– Sağlık kabinlerinde,
– Diyet merkezlerinde,
– Koçluk merkezlerinde,
– Özel spor merkezlerinde,
– Sağlıklı beslenme ile ilgili faaliyet gösteren merkezlerde çalışabilirler.

Sağlıklı Beslenme Koçluğu Sertifika Eğitimi İçeriği Nasıldır?

– Beslenme ilkeleri
– Besin Öğeleri
– Besin Grupları
– Enerji ihtiyacı
– Enerji hesaplamaları
– Sağlıklı yaşam ve besinler
– Öğün planlama
– Metabolizma, Enzimler, Hormonlar
– Beslenme Modelleri
– Beslenme sorunları

Sağlıklı Beslenme Koçluk Sertifika Eğitimi Uzaktan Eğitim Olarak Nasıl Alınacak?

– Kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyere kullanıcı adı ve şifreleri sms ve mail yoluyla gönderilir.
– Kullanıcı adı ve şifreniz ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.
– Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
– Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz.
– Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olursunuz.

Örnek Dersimizi Buraya Tıklayarak İzleyebilirsiniz.

Sağlıklı Beslenme Koçluk Sertifika Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Sağlıklı beslenme koçluğu sertifika kursu, uzaktan eğitim yöntemiyle internet ortamında verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait tüm videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenir. Katılımcılar eğitim süresi içerisinde, uzaktan eğitim istemine diledikleri gün ve saatlerde giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 120 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite Onaylı Sertifika

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Sağlıklı beslenme koçluğu sertifika kursu kurs programı hakkında bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgi vermek için en kısa sürede sizlere dönüş yapacaklardır. Eğitime katılmak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın