cuzdan destek1 sunum bilgi gazete nakliye dunya gulenyuz yorum arti urun klasor elmas monitor iletisim telefon bilim anlasma alinti video canta soru sepet foto kalp ampul kampanya destek2 kullanici konum bina istatistik ok mouse kurumsal zar liste ev ceptelefonu sozlesme takvim duyuru yildiz menu saat pdf ayar whatsapp para deney tamir
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Sağlıklı Beslenme Koçluğu Eğitimi & Sertifikası

Ürün Fiyatı:
1090 TL 790 TL
Kampanya
Sağlıklı Beslenme Koçluğu Eğitimi & Sertifikası

Sağlıklı beslenme koçluğu eğitimi, beslenme koçluğu eğitimi veren üniversiteler iş birliği ile hazırlanan eğitim programıdır. Katılacağınız beslenme koçluğu eğitimi sonunda alınacak beslenme koçluğu sertifikası ile sağlıklı beslenme koçu olabilir, beslenme koçluğu yapabilirsiniz. Sağlık beslenme koçluğu eğitimi uzaktan eğitim şeklinde yapılmakta eğitimin sonunda üniversite onaylı sertifika alınmaktadır. Üniversite onaylı beslenme danışmanlığı sertifikası almak için sağlıklı beslenme danışmanlığı eğitimi programına hemen katılabilirsiniz.

Sağlıklı Beslenme Koçluğu Nedir?

Sağlıklı beslenme koçluğu, hayatın her kademesinde çalışmalarını sürdüren kişilere, doğru beslenmesi için yardımcı olan sürecin adıdır. Beslenme koçluğu hizmeti alan bireyler, keyif ve lezzetlerden taviz vermeden daha sağlıklı olma hedeflerine taşıyacak unsurların farkına varırlar. Beslenme koçları bireylerin gelişimlerini ve performanslarını hızlı şekilde artmasında önemli katkı sağlarlar.

Kötü beslenmeden kaynaklanan hastalıkların ve obezitenin artış göstermesi sağlıklı beslenme koçlarına talebi artırmıştır. Bireyler sağlıklı beslenme koçluğu hizmeti alıp daha sağlıklı yaşam sürebilmektedir. Koçluk hizmeti sayesinde performanslarını arttırarak kişisel gelişimlerine katkıda bulunurlar.

Beslenme Koçu Nedir?

Beslenme koçluğu nedir? Beslenme Koçu; bireylerin sağlıklı yaşama hedefleri doğrultusunda yardımcı olan ve sağlıklı yaşam ve besinler hakkında gereken bilgi ve becerilere sahip kişilerdir. Doğru beslenme alışkanlıkları kazandırarak danışanlarının daha sağlıklı yaşamaları adına çözüm önerileri getiririler.

Beslenme koçları, danışanlarına sağlıklı yaşamaları için yapmaları gerekenleri anlatan, bireyi bilinçlendiren ve destek olan kişilerdir. Tüketmeleri gereken gıdaları ve önceliklerini belirleyerek kişilerin hedeflerine ulaşmalarında destek sağlarlar. Gerekli görülen durumlarda kişileri doktor, beslenme uzmanına yönlendirir.

Beslenme Koçu Ne İş Yapar?

Neden sağlıklı beslenme koçu olmalıyım? Sağlıklı beslenme koçluğu bireyin sağlıklı beslenmesi için destek anlamını taşımaktadır. Beslenme koçları işin uzmanları tarafından hazırlanan diyet programlarının uygulanması konusunda kişiyi motive eder. Kişiye özel diyet yazamaz. Beslenme konusunda danışanla ortak belirlenen hedeflere ulaşmasında destek vererek bilinçlenmelerini sağlar. Kalıcı beslenme alışkanlıkları kazanmalarını sağlar.

Bireyin sağlıklı beslenme konusunda olmak istediği yere gitmesi için kendini fark etmesini sağlar, ne yapması gerektiğini tarif ettirir ve karşılaşacağı engeller konusunda bilinçlendirerek yol çizmesine destek olur.

Neden Sağlıklı Beslenme Koçu Olmalıyım?

Yaşam kalitemizin yüksek olması için sağımızın korunması geliştirilmesi önemlidir. Kötü beslenmeden kaynaklanan kronik hastalıklarda ve obezite düzeylerindeki artış eskilere göre beslenme koçlarını ihtiyaç haline getirmiştir. Günümüzde beslenme konusunda bilgi kirliği yaşanmaktadır. Doğru ve sağlıklı  beslenme konusunda doğru bilgiler veren kişilerin olması çok önemlidir. Beslenme koçları, bireyin sağlıklı beslenmesi için ihtiyacı olan ve günlük olarak tüketmesi besinler hakkında bilgi veren bunların sağlayacağı faydalar konusunda bilgilendirme yapan kişilerdir.

Beslenme Koçu Nasıl Olunur?

Beslenme danışmanı nasıl olunur? Beslenme koçu olmak isteyenler için hazırlanmış sağlıklı beslenme koçluğu sertifika programlarına kayıt olabilirler. Uzaktan eğitim şeklinde hazırlanan programları başarı ile tamamlayanlar beslenme koçluğu sertifikası alırlar. Alınan beslenme koçluğu sertifikası ile beslenme koçu unvanına sahip olarak pek çok kurumda beslenme koçluğu yapabilirler. Kariyeriniz için önemli olan beslenme danışmanlığı sertifikası sahibi olmak için beslenme danışmanlığı eğitimi sizler için bir kariyer fırsatıdır.

Beslenme Koçluğu Sertifikası Nasıl Alınır?

Beslenme uzmanı sertifikası nasıl alınır? Üniversite iş birliği ve beslenme uzmanları tarafından hazırlanmış sağlıklı beslenme koçluğu sertifika programına katılabilirsiniz. Beslenme uzmanlığı eğitimi ve sınavı başarı ile tamamlandıktan sonra sağlıklı beslenme koçluğu sertifikası alınır. Alınan beslenme uzmanlığı sertifikası ile beslenme koçu olarak çalışabilirsiniz. Uzaktan eğitim beslenme koçluğu kurs programı sonunda aldığınız sertifikada uzaktan eğitim ibaresi yer almaz.

Sağlıklı Beslenme Koçluğu Eğitimi’ne Kimler Katılabilir?

Beslenme koçluğu eğitimine;

 • Ebeler,
 • Doktorlar,
 • Psikologlar,
 • Hemşireler,
 • Diyetisyenler,
 • Aile danışmanları,
 • Psikolojik danışmanlar,
 • Sosyal hizmet uzmanları,
 • Çocuk gelişim uzmanları,
 • Beslenme koçluğunu meslek edinmek isteyenler,
 • Hayatını daha verimli ve keyifle yaşamak isteyenler katılabilir.

Sağlıklı Beslenme Koçluğu Sertifikası Ne İşe Yarar?

Beslenme koçu iş imkanları çok olan meslekler arasındadır. Beslenme koçu iş ilanları  sürekli takip edilerek iş imkanına sahip olunabilir. Mesleğin yeterliliklerini kazanan bireyler;

 • Özel okullarda,
 • Özel hastanelerde,
 • Sağlık kabinlerinde,
 • Diyet merkezlerinde,
 • Koçluk merkezlerinde,
 • Özel spor merkezlerinde,
 • Sağlıklı beslenme ile ilgili faaliyet gösteren merkezlerde çalışabilirler.

Sağlıklı Beslenme Koçluğu Eğitimi İçeriği

Sağlıklı beslenme koçluğu eğitimi 2021 programı eğitim İçeriği;

 • Beslenme ilkeleri
 • Besin Öğeleri
 • Besin Grupları
 • Enerji ihtiyacı
 • Enerji hesaplamaları
 • Sağlıklı yaşam ve besinler
 • Öğün planlama
 • Metabolizma, Enzimler, Hormonlar
 • Beslenme Modelleri
 • Beslenme sorunları
 • Menü planlama

Örnek Dersimizi Buraya Tıklayarak İzleyebilirsiniz.

Eğitimimiz bir diyetisyenlik eğitimi değildir. Sağlıklı beslenme koçluğu ve kişisel gelişim ile ilgili bilgiler içermektedir.

Eğitim Süresi ve Şekli

Sağlıklı beslenme koçluğu eğitimi; uzaktan eğitim yöntemiyle internet ortamında verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait tüm videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenir.

Katılımcılar eğitim süresi içerisinde, uzaktan eğitim istemine diledikleri gün ve saatlerde giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler. Eğitimi başarı ile tamamlayan katılımcılar 210 saatlik sağlıklı beslenme koçluğu sertifikası alırlar.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 210 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Sertifika, Kamu Üniversitesi Onaylı

Eğitime Nasıl Katılabilirim? Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Sağlıklı beslenme koçluğu eğitimi hakkında eğitim danışmanlarından bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir yada aşağıdaki “ hemen bilgi al “ formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa sürede detaylı bilgi vermek için geri dönüş sağlayacaklardır.

Eğitim danışmanlarımız en kısa sürede sizlere dönüş yapacak ve detaylı bilgi vereceklerdir. Beslenme koçluğu programına katılmak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp