Sağlıklı Beslenme Koçluğu Sertifika Programı

Sağlıklı Beslenme Koçluğu Sertifika Programı

Sağlıklı beslenme koçluğu eğitimi, bireylerin sağlıklı beslenme alışkanlıklarını geliştirmelerine yardımcı olacak bilgi ve becerileri edinmelerine odaklanan bir eğitim programıdır. Beslenme koçluğu kursu online uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Eğitim sonunda e devletten sorgulanan üniversite onaylı sağlıklı beslenme koçluğu sertifikası alınmaktadır. Alınan sertifika ile beslenme koçu olarak beslenme koçluğu yapabilirsiniz.

Beslenme Koçluğu Eğitimi Nedir?

Sağlıklı beslenme koçluğu eğitimi, bireylere sağlıklı beslenme alışkanlıkları geliştirmeleri ve yaşamlarında beslenme konusunda bilinçli kararlar almaları için gereken bilgi, beceri ve destek sağlayan bir eğitim programıdır. Eğitim programı, katılımcılara sağlıklı yaşam tarzı değişikliklerini desteklemek ve bireylere sağlıklı beslenme hedeflerine ulaşmalarında rehberlik etmek için gerekli olan bilgi, beceri ve güveni sağlar. Peki beslenme danışmanlığı nedir inceleyelim.

Bu eğitim programlarını tamamlayan beslenme koçları, bireylere sağlıklı beslenme alışkanlıklarını benimsemelerinde rehberlik edebilir, onları motive edebilir ve belirli hedeflere ulaşmalarına yardımcı olabilir. Beslenme koçları genellikle bire bir seanslar veya grup eğitimleri aracılığıyla hizmet verirler. Ayrıca beslenme koçu, danışanlarının bireysel ihtiyaçlarını karşılamak için kişiselleştirilmiş yaklaşımlar kullanırlar.

Beslenme Koçluğu Nedir?

Beslenme koçluğu, bireylerin sağlıklı beslenme alışkanlıkları geliştirmelerine ve yaşam tarzlarını iyileştirmelerine yardımcı olmak için sağlanan bir hizmet veya danışmanlık şeklidir. Bir beslenme koçu, danışanlarla birlikte çalışarak onların beslenme alışkanlıklarını değerlendirir, hedefler belirler ve bu hedeflere ulaşmaları için stratejiler geliştirir.

Beslenme koçları, danışanlarının başarılarını ve zorluklarını anlamak için empatiyle dinler ve onları motive ederler. Bu şekilde, bireylerin sağlıklı beslenme alışkanlıklarını sürdürmelerine ve uzun vadeli sağlık hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olurlar.

Sağlıklı Beslenme Koçluğu Eğitimi Kimler Alabilir?

Beslenme koçluğu eğitimine katılabilecek kişiler genellikle beslenme, sağlık ve yaşam tarzı konularına ilgi duyan veya bu alanlarda profesyonel bir kariyere yönelmek isteyen bireylerdir. Aşağıda beslenme koçluğu eğitimi alabilecek katılımcılar bulunmaktadır:

 • Sağlık Profesyonelleri
 • Ebeveynler ve Aileler
 • Psikolojik danışmanlar
 • Spor ve Fitness Koçları
 • Sosyal hizmet uzmanları
 • Çocuk gelişim uzmanları
 • Sağlık Koçları ve Yaşam Koçları
 • Girişimciler ve Kariyer Değiştirmek İsteyenler
 • Beslenme koçluğunu meslek edinmek isteyenler

Beslenme Koçluğu Sertifikası Nasıl Alınır?

Beslenme koçu nasıl olunur sorusu merak edilen sorulardandır. Beslenme alanında koçluk yapabilmek için beslenme koçluğu sertifikasına sahip olmanız gerekmektedir. Beslenme koçluğu sertifikası almak için ilk adım beslenme koçluğuyla ilgili bir eğitim programına kaydolmaktır. Program boyunca dersleri tamamlayarak ve gereksinimleri karşılayarak eğitimi başarıyla tamamlamanız gerekir.

Eğitim sonunda yapılacak sınavı başarıyla geçmek, sertifika almanız için önemli bir adımdır. Eğitim sonunda üniversite onaylı uluslararası geçerli beslenme koçluğu sertifikası sahibi olursunuz. Alınan beslenme koçluğu sertifikası e devlet üzerinden sorgulanabilmektedir.

Beslenme Koçluğu Sertifikası Nereden Alınır?

Üniversiteler ve eğitim kurumları beslenme koçluğu sertifika programı düzenlemektedir. Eğitimlerini genellikle online uzaktan eğitim şeklinde yapmaktadırlar. Kurumumuz beslenme koçluğu eğitimi veren üniversiteler iş birliği ile sertifika programı hazırlamıştır. Hazırlanan beslenme koçluğu eğitimi online uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Kayıt formunu doldurarak hemen başvurunuzu yapabilirsiniz.

Beslenme Koçluğu Sertifikası Fiyatları

Sağlıklı Beslenme koçluğu eğitimi fiyatları ve ödeme seçenekleri hakkında detaylı bilgilere iletişim bilgilerimizden eğitim danışmanlarımıza ulaşarak öğrenebilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız beslenme koçluğu sertifikası ücretleri ve özeme seçenekleri hakkında detaylı bilgi vermek için en kısa sürede sizlere ulaşacaklardır.

Beslenme Koçluğu Sertifikası Ne İşe Yarar?

Sağlıklı beslenme koçluğu sertifikasına sahip olmak, çeşitli istihdam alanlarında kariyer fırsatları sunabilir. İşte beslenme koçluğu sertifikası ile çalışabileceğiniz bazı alanlar:

 • Koçluk Merkezleri
 • Spor ve Fitness Merkezleri
 • Okullar ve Eğitim Kurumları
 • Online ve Bireysel Danışmanlık
 • Sağlık ve Beslenme Danışmanlığı Merkezleri

Eğitimi İçeriği Nasıldır?

 • Beslenme ilkeleri
 • Besin Öğeleri
 • Besin Grupları
 • Enerji ihtiyacı
 • Enerji hesaplamaları
 • Sağlıklı yaşam ve besinler
 • Metabolizma, Enzimler, Hormonlar
 • Beslenme Modelleri
 • Beslenme sorunları
 • Beslenme Psikolojisi
Örnek Dersimizi Buraya Tıklayarak İzleyebilirsiniz.

Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Sağlıklı beslenme koçluğu eğitimi sertifikası kursu, uzaktan eğitim yöntemiyle internet ortamında verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait tüm videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenir. Katılımcılar eğitim süresi içerisinde, uzaktan eğitim istemine diledikleri gün ve saatlerde giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 120 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite Onaylı Sertifika

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Beslenme danışmanlığı eğitimi sertifikası kursu programı hakkında bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgi vermek için en kısa sürede sizlere dönüş yapacaklardır. Eğitime katılmak ve beslenme danışmanlığı sertifikası almak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın