Park, Bahçe ve Koruların Bakımı Elemanı Kursu & Sertifikası

Park, Bahçe ve Koruların Bakımı Elemanı Kursu & Sertifikası

Park, bahçe ve koruların bakımı Elemanı kursu, park, bahçe, orman veya diğer yeşil alanların bakımı ve yönetimi konusunda temel bilgi ve becerileri öğreten bir eğitim programıdır. Bahçe ve Koruların Bakımı Elemanı eğitimi online uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Eğitim sonunda e devletten sorgulanan üniversite onaylı park, bahçe ve koruların bakımı Sertifikası alınmaktadır.

Park, Bahçe ve Koruların Bakımı Elemanı Kursu Nedir?

Park, bahçe ve koruların bakım elemanı kursu, katılımcılara park, bahçe ve koru alanlarında bakım ve düzenleme konularında temel bilgi ve beceriler kazandırmayı amaçlayan bir eğitim programıdır.

Eğitim programı, katılımcılara bitki bakımı, peyzaj tasarımı, toprak yönetimi, sulama teknikleri, bitki hastalıkları ve zararlılarıyla mücadele gibi konularda pratik beceriler kazandırmayı amaçlar. Bu kursa katılarak, park, bahçe ve koruların bakım konusunda bilgi ve becerilerinizi geliştirebilir ve bu alanda iş bulma şansınızı artırabilirsiniz.

Park, Bahçe ve Koruların Bakımı Elemanı Kursu Kimler Alabilir?

Park, bahçe ve koruların bakım elemanı kursuna bu alanda çalışmayı hedefleyen ve ilgili becerilere sahip olmak isteyen herkes katılabilir. Katılmak için herhangi bir ön şart yoktur. Bu kurslara katılmak isteyen herkes, bu alanda temel bilgi ve becerileri edinmek ve kariyerlerini geliştirmek için bu fırsatı değerlendirebilir.

Park, Bahçe ve Koruların Bakımı Elemanı Sertifikası Nasıl Alınır?

Park, bahçe ve koruların bakım elemanı sertifikası almak için öncelikle bir kurs programına kayıt olmalısınız. Üniversite iş birliği ile hazırladığımız kurs programına katılım sağlayabilirsiniz. Kayıt işlemlerinizin tamamlanmasından sonra tanımlanan derslerin başarı ile tamamlanması gerekir.

Eğitim sonunda yapılacak sınavda başarı göstermeniz sertifika almanız için önemlidir. Eğitimi ve sınavı başarı ile tamamladıktan sonra e devlette sorgulanan üniversite onaylı park, bahçe ve koruların bakım elemanı belgesi alabilirsiniz.

Park, Bahçe ve Koruların Bakımı Elemanı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Park, bahçe ve koruların bakım elemanı sertifikası, bu alanda belirli bir eğitim almış ve başarıyla tamamlamış bireylerin sahip olduğu resmi bir belgedir. Bu belge, hem iş bulma sürecinde rekabet avantajı sağlar hem de bu alanda daha yüksek düzeyde yetkinlik ve uzmanlık göstermenize yardımcı olur.

Bahçe ve koruların bakımı elemanı sertifikası, yeşil alanların bakımı ve düzenlenmesiyle ilgili birçok farklı sektörde istihdam imkanı sağlar. İşte bu sertifikaya sahip bireylerin çalışabileceği bazı alanlar:

  • Belediyeler
  • Özel Bahçe ve Peyzaj Şirketleri
  • Tatil Köyleri ve Oteller
  • Eğitim Kurumları

Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Park, bahçe ve koruların bakımı elemanı kursu sertifikası eğitimi, uzaktan eğitim yöntemiyle internet ortamında verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait tüm videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim istemine yüklenir. Katılımcılar eğitim süresi içerisinde, uzaktan eğitim istemine diledikleri gün ve saatlerde giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 272 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi ile İnternet Üzerinden Video Ders (A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite Onaylı Sertifika

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Park, bahçe ve koruların bakım elemanı eğitimi sertifikası kurs programı hakkında bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgi vermek için en kısa sürede sizlere dönüş yapacaklardır. Eğitime katılmak ve sertifika almak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın