iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

P4c Eğitimi Nedir?

P4c Eğitimi Nedir?

P4C Nedir? P4C, çocuklara sorular ile çocukların düşünmesi sağlayan, felsefi araştırmayı dersin merkezine alarak öğrenme ve öğretmeye yönelik yöntemdir. Peki P4C eğitimi nedir?

P4C harflerinin açılımı “Philosophy for Children” olarak yapılır. Türkçesi Çocuklar için felsefe anlamına gelmektedir. P4C çocuklar için felsefe öğrenimini oluşturarak felsefe temelini genç yaşta vermektedir. Çocuklar için felsefe kavramı ile tanışmak, derinleşmek ve eğitim ortamında uygulamak isteyen kişiler için geçerli bir eğitimdir. P4C çalışmaları ile çocuklar, eleştirel, yaratıcı, işbirlikçi, empatik ve özenli düşünme biçimlerini deneyimleyebilirler.

P4c Eğitimi nedir? P4C (Çocuklar için Felsefe) eğitimi, çocuklara felsefe yapmayı öğretir. Çocuklar için Felsefe(P4C) çocukların, duygu, iletişim ve bilişsel becerilerinin gelişmesine katkı sağlayan bir öğretim metodu olarak da tanımlanabilir.

Çocuklar İçin Felsefe Eğitimi Ne İşe Yarar?

P4C eğitmen eğitim sertifika programına katılarak P4C sertifikası alabilirsiniz. Peki P4C eğitimi ne işe yarar inceleyelim. Bu eğitim sayesinde sınıfınızda, evinizde çocuklarla nitelikli, kaliteli ve düşünmeye teşvik eden sohbetler yapabilirsiniz. Bu sohbetlerle çocuklara çok farklı bakış açısı ve farklı ufuklar kazandırabilirsiniz. Düşüncelerini açıkça söyleme, saygıyla karşısındakini dinleme gibi alışkanlıkları kazandırabilirsiniz. Eleştirel düşünme ve bakış açısı kazanmalarına yardımcı olarak daha kalıcı öğrenmeler sağlayabilirsiniz. P4c Eğitimi Nedir

P4C eğitmen eğitimi sertifika programına katılarak üniversite onaylı sertifika alabilirsiniz. Bu sertifika ile birçok kurumda çalışma fırsatı bulurlar. P4c Eğitmen Eğitimi sertifikası ne işe yarar?

P4c eğitmen eğitimi sertifikası, genellikle öğretmenlere çocuk eğitiminde farklı alanlarda mesleklerini icra etme fırsatı sunar. Bu eğitmenler, çocuklara eleştirel, yaratıcı, iş birliğine dayanan ve özenli düşünmeyi öğretecek eğitimler verebilir.

Bu sertifikayı alanların P4C eğitmeni olarak çalışma alanları şu şekilde sıralanabilir:

  • Özel okullar
  • Etüt merkezleri
  • Okul öncesi eğitim merkezleri
  • P4c Eğitimi Nedir Kreşlerde ve anaokulları
  • Eğitim ve danışmanlık merkezleri
  • Devlet okulları

P4c Eğitimi Nereden Alınır?

P4C eğitimi, P4C eğitimi veren üniversitelerden, üniversitelere bağlı kurumlardan, danışmanlık merkezlerinden alınabilir. P4c eğitimi veren üniversiteler, üniversitelere bağlı kurumlar tarafından eğitim programları düzenlenmektedir. Bu eğitimler uzaktan eğitim şeklinde yapıldığı gibi örgün olarak da yapılmaktadır. Zamana ve mekâna bağlı kalmadan eğitim almak isterseniz uzaktan online eğitimleri tercih edebilirsiniz. Uzaktan yapılan eğitimler internetin olduğu her yerden katılım sağlayabilirsiniz.

P4C eğitimi veren üniversiteler ve bağlı kurumlar tarafından düzenlenen eğitimlere kayıt işlemleri site üzerinden yapılmaktadır. Kayıt işlemlerinden sonra eğitim programı düzenli olarak takip edilerek başarı ile tamamlanmalıdır. Eğitim ve sınav başarı ile tamamlandıktan sonra e devletten sorgulanan üniversite onaylı P4C eğitmen eğitimi sertifikası sahibi olursunuz. P4c Eğitimi Nedir

P4C eğitmen eğitimi sertifika programına katılmak ve sertifika almak için kayıt formunu doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Eğitim detayları için iletişim bilgilerinden eğitim danışmanlarına ulaşabilir, bilgi alabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın