Size bir telefon kadar yakınız
0 544 644 9664
Dil Seçin
trende

Objektif Testler Eğitimi Sertifika Programı

OBJEKTİF TESTLER UYGULAYICI SERTİFİKA PROGRAMI

Objektif testler Uygulayıcı Sertifika Programı, psikolojik testler eğitiminden olup uzaktan eğitim ile verilen devlet üniversitesi onaylı eğitim programıdır. Objektif Testler Eğitimi sonunda alınacak Objektif Testler Sertifikası ile Objektif Testler uygulayıcısı olmuş olursunuz. Çocuk objektif testler eğitimi, gelişim testleri eğitimi içerisinde yer alan eğitimlerden biridir. Çocuk Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi Sertifikası almak için hemen başvuru yapabilirsiniz.

SON BAŞVURU 21 TEMMUZ 2018 Saat 23:59

objektif testler, objektif testler eğitimi, objektif testler uygulayıcı eğitimi, objektif testler uygulayıcı sertifikası, objektif testler kursu, objektif testler sertifikası

Eğitimin Amacı

Çocuk Objektif Testler Eğitimi, çocuk ya da yetişkin danışanları psikolojik değerlendirme yapabilme becerisi ve yetkinliği kazandırmayı amaçlamaktadır. Eğitimde katılımcılara teorik bilgiyle birlikte uygulama örnekleri sunulacak ve farklı raporlama örnekleri gösterilecektir. 

Çocuk Objektif Testleri Uygulayıcı Eğitimi ile bireylerin becerilerini, performanslarını, yeteneklerini sorular aracıyla ölçmeyi sağlayacak çocuk ya da yetişkin danışanlarına psikolojik değerlendirme yapabilme becerisi ve yetkinliği kazandırmaktır. Objektif testleri eğitimi ile çocukların performanslarını ölçebilecek, sorular ile yeteneklerini ilgi alanlarını fark ederek doğru bir analiz becerisine sahip olabileceksiniz

Objektif Testler Sertifika Programı ile bu testlerin eğitimlerini vermekteyiz. Sıklıkla uygulanan objektif testler; Benton Görsel Bellek Test,  Catell 2A Zeka Testi, Catell 3A Zeka Testi, Good Enough Testi, AGTE,  Gesell Gelişim Testi, Frostig, Peabody Resim Kelime Testi , Metropolitan Okul Olgunluk Testi , Bender Gestalt Algı Testi’dir.

Çocuk Objektif testlerini uygulayabilmek için üniversite onaylı bir Çocuk Objektif Testler Uygulayıcı Sertifikasına sahip olmak gerekmektedir. Objektif Testler geçerlilik ve güvenilirlik çalışmaları yapılan bilimsel testlerdir. Objektif testler, okul ortamında, hastane ortamında ve psikolojik danışmanlık merkezlerinde uygulanabilmektedir.

Objektif Testler Nedir?

Objektif testler nedir?. Psikolojik test, bireyin yetenekleri, becerileri, performansları, hakkında bilgi verecek soruların sorulmasına ortam ve olanak sağlayan sistemli bir yaklaşımdır. Objektif kişilik test ise, yapılandırılmış bir malzemenin sunulduğu, standart bir puanlama ve yorumlama prosedürünün olduğu testlerdir.

Bireyi  tanımak, yetenekleri ve performansı hakkında bilgi vermek ve onun gelişmeye ihtiyaç duyduğu alanları belirleyerek o alanlarda çalışmaları planlamak için psikolojik testlerin kullanılmasıdır. Psikolojik testler objektif ve projektif testler olarak ikiye ayrılır. Objektif testler ; standart bir puanlama ve yorumlamanın olduğu testlerdir.

Bu Eğitime Kimler Katılmalı?

Çocuk Objektif Testler Uygulayıcı Sertifikasını Kimler Alabilir? Objektif testler eğitimine kimler katılabilir

– Psikiyatrisiler, 

– Psikologlar, 

– Sosyologlar, 

– Psikolojik  Danışmanlar, 

– Felsefe, 

– Pratisyen-Uzman Hekimler, 

– Sosyal Hizmet Uzmanları, 

– Çocuk Gelişimi Uzmanları,  

– Aile  Danışmanları, 

– Ana Sınıfı Öğretmenleri, 

– Özel Eğitim Öğretmenleri, 

– Rehber Öğretmenler, 

– REM-RAM Çalışanları, 

bu bölüm mezunları ve öğrencileri katılabilir.

İstihdam İmkanları

Objektif testler sertifikası ne işe yarar?, Objektif Testler Eğitimi ne işe yarar?, Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi Sertifikası Alanlar ;

 • Özel eğitim merkezlerinde,
 • Okullarda,
 • Psikolojik Danışmanlık Merkezlerinde,
 • Anaokulları ve kreşlerde,
 • Özel danışmanlık merkezleri,
 • Hastaneler vb. yerlerde  çalışabilirler.

Eğitim İçeriği

Çocuk Gelişim Testleri Eğitimi İçeriği;

 • Catell 2 A: 7 yaş 6 ay ile lise dönemi çocuklara uygulanan zekâ testidir.
 • Catell 3 A: Üniversite öğrenimi almış bireylere uygulanan zekâ testidir.
 • Gessell: 2- 6 yaş arası çocukların görsel motor ve algı gelişiminin değerlendirildiği bir gelişim testidir.
 • Good Enough Harris: Çocuğun çizdiği insan resmi ile zekâsının tespit edilebildiği, zekâ testidir.
 • Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi: 2-11 yaş arası çocukların alıcı dil yaşının tespit edilebildiği, konuşma bozukluğu ve sözel ifadeye ışık tutan, resim kelime eşleştirme testidir.
 • Metropolitan: 5 yaş 6 ay ile 6 yaş 0 ay arsındaki çocuklara uygulanabilen, çocuğun ilkokula başlamaya hazır olup olmadığını ölçen, bir okul olgunluk testidir.
 • Frostig: Çocukların görsel algılarını değerlendirmeye yardımcı olan bir algı Testidir. 5 yaş 6 ay ile 6 yaş 0 ay arasındaki çocuklara uygulanabilen, çocuğun ilkokula başlamaya hazır olup olmadığını ölçen, bir okul olgunluk testidir.
 • Benton Görsel Bellek Testi: 8 yaş üzeri bireylere uygulanabilen, bireyin dikkat, algı ve bellek durumuna dair bilgi verebilen, dikkat eksikliğinin tespit edilebildiği bir dikkat ve algı testidir.
 • Ankara Gelişim Tarama Envanteri: 0-6 yaş çocukların gelişimini değerlendiren, gelişimin normal mi yoksa yaşıtlarına göre geri mi olduğuna cevap verebilen bir gelişim testidir.
 • Porteus Labirent Testi: Çocuk ve yetişkinlere uygulanan zekânın özel bir şeklini ölçen, kullanımı yaygın bir zekâ testidir.
 • Bender Gestalt: Bu test, çocuklarda görsel motor işlevini görmek için gelişimsel bir test olarak kullanılarak hem yetişkin, hem de çocuklarda geriliği, regresyonu, fonksiyon kaybını ve organik beyin hasarlarını saptamaya ve özellikle regresyon vak’alarında da kişilik sapmalarını bulmaya ışık tutmaktadır.
 • Kent E.G.Y: Bilgiye ve dile dayanan bir testidir. 6-14 yaş bireylerin zekâsının ölçüldüğü bir testtir.

Eğitim Süresi ve Şekli

Psikolojik Testler Eğitimi, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Objektif Testler Eğitimi süresi 20 gündür. Eğitime ait videolar ve dökümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 20 Gün / 30 Ders Saati

Eğitim Şekli : Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron)

Katılımcı Sayısı : 20 kişi

Sınav Tarihi: Sınav Tarihi Eğitimin Görüleceği Uzaktan Eğitim Sistemi Üzerinden Duyurulacaktır.

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sınav Soru Sayısı: 10

Sertifika Sınav Hakkı: 4

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme : Sertifika, Kamu Üniversitesi Onaylı 

Uzaktan Eğitim Nasıl Alınacak?

Uzaktan Eğitim Objektif Testler Eğitimi nasıl alınacak?. Objektif Testler Eğitimi Sertifikası Uzaktan Eğitim programının işleyiş süreci ; 

– Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifreleri sms ve mail yoluyla gönderimi sağlanır.

– Kullanıcı adı ve şifreniz ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.

– Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.

– Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz.

– Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olursunuz. 

Objektif Testler Eğitimi Sertifikası Fiyatları

Objektif Testler Eğitimi Sertifikası Ücretleri: Kampanya 1000 TL Yerine Kampanya Fiyatı 650 TL

Ödeme Seçenekleri: Havale / EFT / Bankamatik 

KAMPANYALI EĞİTİMLER İÇİN TIKLAYINIZ

whatsapp destek hattı

Eğitim Bilgi Formu

Bu Eğitim Programı Hakkında Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?. İletişim Bilgilerinizi Bırakın. Eğitim Danışmanlarımız En Kısa Sürede Sizi Arasın. 

 

Adınız ve Soyadınız (Gerekli)

Telefon Numaranız (Gerekli)

E-Posta Adresiniz (Gerekli)

REFERANS (Bize Nasıl Ulaştınız) (Gerekli)

Yaşadığınız Şehir (Gerekli)

Bilgi Almak İstediğiniz Kursu Seçin (Gerekli)

İletmek İstedikleriniz

gri danışmanlık kayıt formu, gri danışmanlık, kayıt formu, kursa kayıt formu, eğitime kayıt formu

Kayıt Olmak ve Kayıt Formunu Doldurmak için TIKLAYINIZ