Şirinevler Mh. Mareşal Fevzi Çakmak Cd. Gediz Sk. No: 6 Bahçelievler / İSTANBUL

Objektif Testler Eğitimi Sertifika Programı

Ürün Fiyatı:
1200 TL 600 TL

OBJEKTİF TESTLER UYGULAYICI SERTİFİKA PROGRAMI

Objektif Testler Eğitimi Sertifika Programı, psikolojik testler eğitimi veren kurumlar / üniversiteler işbirliği yapılan programdır. Objektif Testler Eğitimi sonunda alınacak Objektif Testler Sertifikası ile Objektif Testler Uygulayıcısı olmuş olursunuz. Çocuk Objektif Testler Eğitimi uzaktan eğitim ile verilen Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz devlet üniversitesi onaylı eğitim programıdır. Çocuk objektif testler eğitimi, gelişim testleri eğitimi eğitimleri arasında bulunmaktadır. Çocuk Objektif Testler Uygulayıcı Eğitimi Sertifikası almak için hemen başvuru yapabilirsiniz.

SON BAŞVURU 23 KASIM 2018 Saat 23:59

objektif testler, objektif testler eğitimi, objektif testler uygulayıcı eğitimi, objektif testler uygulayıcı sertifikası, objektif testler kursu, objektif testler sertifikası

Eğitimin Amacı

Çocuk Objektif Testler Eğitimi ile çocuk ya da yetişkin danışanları psikolojik değerlendirme yapabilme becerisi ve yetkinliği kazandırmayı amaçlamaktadır. Eğitimde katılımcılara, objektif testlerin özellikleri, teorik bilgiyle birlikte uygulama örnekleri sunulacak ve farklı raporlama örnekleri gösterilecektir. 

Objektif Testleri Uygulayıcı Eğitimi ile bireylerin becerilerini, performanslarını, yeteneklerini sorular aracıyla ölçmeyi sağlayacak çocuk ya da yetişkin danışanlarına psikolojik değerlendirme yapabilme becerisi ve yetkinliği kazandırmaktır. Objektif testleri eğitimi ile çocukların performanslarını ölçebilecek, sorular ile yeteneklerini ilgi alanlarını fark ederek doğru bir analiz becerisine sahip olabileceksiniz

Objektif Testler Eğitimi Sertifika Programı ile objektif testlerin özellikleri ve bu testlerin eğitimlerini vermekteyiz. Sıklıkla uygulanan objektif testler; Benton Görsel Bellek Test,  Catell 2A Zeka Testi, Catell 3A Zeka Testi, Good Enough Testi, AGTE,  Gesell Gelişim Testi, Frostig, Peabody Resim Kelime Testi , Metropolitan Okul Olgunluk Testi , Bender Gestalt Algı Testi’dir.

Çocuk Objektif testlerini uygulayabilmek için üniversite onaylı bir Çocuk Objektif Testler Uygulayıcı Sertifikasına sahip olmak gerekmektedir. Objektif Testler geçerlilik ve güvenilirlik çalışmaları yapılan bilimsel testlerdir. Çocuk Gelişim Testleri Eğitimi içerisinde yer alan Objektif testler, okul ortamında, hastane ortamında ve psikolojik danışmanlık merkezlerinde uygulanabilmektedir.

Objektif testler eğitimi, psikolojik testler eğitimi, gelişim testleri eğitimi, İstanbul Ankara, İzmir gibi Türkiye’nin her yerinden internet üzerinden katılım sağlayabileceğiniz uzaktan eğitim şeklinde yapılan programıdır.

Objektif Testler Nedir

Objektif testler nedir. Psikolojik test, bireyin yetenekleri, becerileri, performansları, hakkında bilgi verecek soruların sorulmasına ortam ve olanak sağlayan sistemli bir yaklaşımdır. Objektif kişilik testi ise, yapılandırılmış bir malzemenin sunulduğu, standart bir puanlama ve yorumlama prosedürünün olduğu testlerdir.

Objektif testler nedir. Bireyi  tanımak, yetenekleri ve performansı hakkında bilgi vermek ve onun gelişmeye ihtiyaç duyduğu alanları belirleyerek o alanlarda çalışmaları planlamak için psikolojik testlerin kullanılmasıdır. Psikolojik testler objektif ve projektif testler olarak ikiye ayrılır. Objektif testler ve projektif testler arasındaki farklar bulunmaktadır. Objektif testler ; standart bir puanlama ve yorumlamanın olduğu testlerdir.

Bu Eğitime Kimler Katılmalı

Objektif Testler Uygulayıcı Sertifikasını Kimler Alabilir? Objektif testler eğitimine kimler katılabilir;  

– Psikiyatrisiler, 

– Psikologlar, 

– Sosyologlar, 

– Psikolojik  Danışmanlar, 

– Felsefe, 

– Pratisyen-Uzman Hekimler, 

– Sosyal Hizmet Uzmanları, 

– Çocuk Gelişimi Uzmanları,  

– Aile  Danışmanları, 

– Ana Sınıfı Öğretmenleri, 

– Özel Eğitim Öğretmenleri, 

– Rehber Öğretmenler, 

– REM-RAM Çalışanları, 

bu bölüm mezunları ve öğrencileri katılabilir. 

İstihdam İmkanları

Objektif testler sertifikası ne işe yararObjektif Testler Uygulayıcı Eğitimi Sertifikası Alanlar ; 

– Özel eğitim merkezlerinde,

– Okullarda,

– Psikolojik Danışmanlık Merkezlerinde,

– Ana okulları ve kreşlerde,

– Özel danışmanlık merkezleri,

– Hastaneler vb. yerlerde  çalışabilirler. 

Eğitim İçeriği

Objektif testler eğitimi 2018 eğitim içeriği

– Catell 2 A: 7 yaş 6 ay ile lise dönemi çocuklara uygulanan zekâ testidir.

– Catell 3 A: Üniversite öğrenimi almış bireylere uygulanan zekâ testidir.

– Gessell: 2- 6 yaş arası çocukların görsel motor ve algı gelişiminin değerlendirildiği bir gelişim testidir.

– Good Enough Harris: Çocuğun çizdiği insan resmi ile zekâsının tespit edilebildiği, zekâ testidir.

– Peabody Resim Kelime Eşleştirme Testi: 2-11 yaş arası çocukların alıcı dil yaşının tespit edilebildiği, konuşma bozukluğu ve sözel ifadeye ışık tutan, resim kelime eşleştirme testidir.

– Metropolitan: 5 yaş 6 ay ile 6 yaş 0 ay arsındaki çocuklara uygulanabilen, çocuğun ilkokula başlamaya hazır olup olmadığını ölçen, bir okul olgunluk testidir.

– Frostig: Çocukların görsel algılarını değerlendirmeye yardımcı olan bir algı Testidir. 5 yaş 6 ay ile 6 yaş 0 ay arasındaki çocuklara uygulanabilen, çocuğun ilkokula başlamaya hazır olup olmadığını ölçen, bir okul olgunluk testidir.

– Benton Görsel Bellek Testi: 8 yaş üzeri bireylere uygulanabilen, bireyin dikkat, algı ve bellek durumuna dair bilgi verebilen, dikkat eksikliğinin tespit edilebildiği bir dikkat ve algı testidir.

– Ankara Gelişim Tarama Envanteri: 0-6 yaş çocukların gelişimini değerlendiren, gelişimin normal mi yoksa yaşıtlarına göre geri mi olduğuna cevap verebilen bir gelişim testidir.

– Porteus Labirent Testi: Çocuk ve yetişkinlere uygulanan zekânın özel bir şeklini ölçen, kullanımı yaygın bir zekâ testidir.

– Bender Gestalt: Bu test, çocuklarda görsel motor işlevini görmek için gelişimsel bir test olarak kullanılarak hem yetişkin, hem de çocuklarda geriliği, regresyonu, fonksiyon kaybını ve organik beyin hasarlarını saptamaya ve özellikle regresyon vak’alarında da kişilik sapmalarını bulmaya ışık tutmaktadır.

– Kent E.G.Y: Bilgiye ve dile dayanan bir testidir. 6-14 yaş bireylerin zekasının ölçüldüğü bir testtir. 

Eğitim Süresi ve Şekli

Objektif Testler Uygulayıcı Sertifika Programı internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitimi süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dökümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler. 

Eğitim Süresi: 30 Gün / 30 Saat

Eğitim Şekli : Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron)

Katılımcı Sayısı : 20 kişi

Sınav Tarihi: Sınav Tarihi Eğitimin Görüleceği Uzaktan Eğitim Sistemi Üzerinden Duyurulacaktır.

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sınav Soru Sayısı: 10

Sertifika Sınav Hakkı: 4

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme : Sertifika, Kamu Üniversitesi Onaylı 

Uzaktan Eğitim Nasıl Alınacak

Uzaktan Eğitim Objektif Testler Eğitimi nasıl alınacak?. Objektif Testler Eğitimi Sertifikası Uzaktan Eğitim programının işleyiş süreci ; 

– Kesin kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlerimize kullanıcı adı ve şifreleri sms ve mail yoluyla gönderimi sağlanır.

– Kullanıcı adı ve şifreniz ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.

– Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.

– Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz.

– Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olursunuz. 

Objektif Testler Eğitimi Sertifikası Fiyatları

Objektif Testler Sertifikası Ücretleri: Kampanya 1200 TL Yerine Kampanya Fiyatı 600 TL

Ödeme Seçenekleri: Havale / EFT / Bankamatik 

Eğitim Bilgi Formu

Bu Eğitim Programı Hakkında Detaylı Bilgi Almak İster misiniz?. İletişim Bilgilerinizi Bırakın. Eğitim Danışmanlarımız En Kısa Sürede Sizi Arasın. 

Adınız ve Soyadınız (Gerekli)

Telefon Numaranız (Gerekli)

E-Posta Adresiniz (Gerekli)

REFERANS (Bize Nasıl Ulaştınız) (Gerekli)

Yaşadığınız Şehir (Gerekli)

Bilgi Almak İstediğiniz Kursu Seçin (Gerekli)

İletmek İstedikleriniz

Kayıt Olmak ve Kayıt Formunu Doldurmak için TIKLAYINIZ

İLETİŞİM BİLGİLERİMİZ: 0 552 254 9664  iletisim@gridanismanlik.com

Örnek Ders Videoları

Objektif Testler EğitimiObjektif testler sertifikası ile objektif testler uygulayıcısı olabilirsiniz. Objektif testler kursu Devlet üniversitesi işbirliği ile uzaktan eğitim olarak yapılmaktadır. Objektif testler eğitimi ve gelişim testleri eğitimi, psikolojik testler eğitimi veren kurumlar işbirliği ile yapılmaktadır. Objektif testler eğitimi kurs programı hakkında bilgi almak için eğitim bilgi formunu doldurabilirsiniz. Objektif testler uygulayıcı sertifikası almak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz. Objektif testler eğitimine internetin olduğu her yerden katılabilirsiniz. Objektif testler eğitimi sonunda ” Objektif Testler Uygulayıcı Sertifikası ” almış olacaksınız. Objektif testler uygulayıcı sertifika programı 30 Gün sürmektedir. Uzaktan eğitim objektif testler kurs programı sonunda aldığınız sertifikada Uzaktan Eğitim ibaresi yer almaz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat