Numeroloji Eğitimi Sertifikası

Numeroloji Eğitimi Sertifikası

Numeroloji eğitimi, bireylere sayıların sembolik anlamlarını anlamalarını ve sayıların kişisel ve spiritüel bir bağlamda nasıl kullanılabileceğini öğretmeyi amaçlayan bir eğitim programıdır. Numeroloji eğitimi sertifika kursu online uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Eğitim sonunda e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı numeroloji eğitimi sertifikası alınmaktadır.

Numeroloji Eğitimi Nedir?

Numeroloji eğitimi, bireylerin sayıların sembolik anlamlarını inceleyerek, bu sayılar aracılığıyla kişisel gelişim, danışmanlık veya başka bağlamlarda bilgi sağlama yeteneklerini geliştirmelerini amaçlayan bir öğrenme sürecidir. Numeroloji, sayıların evrensel bir dil olarak kabul edildiği ve her sayının belirli bir enerji veya anlam taşıdığı düşüncesine dayanır. Bu nedenle, sayılar üzerinden yapılan analizler, kişinin yaşamını, karakterini ve potansiyelini anlamak için kullanılır.

Numeroloji eğitimine katılarak numerolojinin ne olduğu ve bize neler katacağını öğrenebilirsiniz Eğitimde numeroloji araçlarının keşfini, vücudumuzdaki enerji merkezlerini tanıma, harf enerjilerinin belirlenmesi konusunda bilgiler edinebilirsiniz. Ayrıca isim/soy isim enerji değerinin bulunması, doğum tarihinden gelen enerji değerlerini öğrenebilirsiniz. En iyi numeroloji eğitimi sonunda numeroloji analizinin yapılması ve yorumlanması ve adım adım numeroloji analizi konularında bilgi ve beceri sahibi olabilirsiniz.

Numeroloji Nedir?

Numeroloji, evrende sayıların ve harflerin anlamı olduğunu ileri sürer. Evrende her şeyin bir sayısal düzende meydana geldiğini ve hiçbir şeyin rastlantı ile olmadığını varsayar. Gelecek, insan ve evren ilişkileri gibi konularda medyumluk ya da ezotermik gelenekler sayesinde öğrenilen derin bilgiler bütünü olan okültizme bağlı bir daldır. Evrende ve olaylardaki gizli yasa ve ilkeleri sayılarla ilgili çeşitli analitik ve sentetik çalışmalar yaparak keşfetmeyi amaçlar.

Bu yönteme göre sayıların, harflerin bir anlamı vardır ve bunların birer gezegenle bağlantısı vardır. Her insanın adı soyadı ve tarihine göre kader etkileri ve eşleşen sayılar bulunmaktadır. Anlamlar yüklenen sayı ve harflere göre kader ve karakteri hakkında hesaplamalar yapılarak bulunan sayılar kişinin karakteri ve yaşam çizgisi hakkında fikir vermektedir.

Numeroloji Türk İslam kültüründe ebced olarak bilinmektedir. Bu yöntemle insanın şifresi çözülmesi amaçlanmaktadır. Numeroloji de her harfe karşı bir sayı bulunmaktadır. Her sayıya anlam yüklenmiştir. Pisagor tekniği kullanılarak ad, soyadı ve doğum tarihi tek haneli sayıya indirerek bireyin hayatındaki önemli tarihleri, kaderinize etkileri ilgili bilgiler edinmenizi sağlamaktadır.

Numeroloji Eğitimi Sertifikası Kimler Alabilir?

Online numeroloji eğitimi, belirli bir ön bilgiye veya yeteneğe ihtiyaç duymadan herkes tarafından alınabilir. Temel matematik becerilerine sahip herkes numeroloji eğitimine başlayabilir. Eğitim programına katılmaları önerilen gruplar şu şekildedir;

 • Öğrenci Koçları
 • Yaşam Koçları
 • İnsan Kaynakları Uzmanları
 • İşverenler ve Yöneticiler
 • Anneler-Babalar
 • Eğitmenler
 • Astroloji ile ilgilenenler
 • Öğretmenler özellikle Rehberlik Öğretmenleri
 • Sayıların gizemli dünyasını merak eden profesyoneller
 • Hobi amaçlı kendi numerolojik analizini yapmak isteyenler
 • Numeroloji danışmanlığını meslek olarak yapmak isteyenler

Numeroloji Eğitimi Sertifikası Nasıl Alınır?

Numeroloji sertifikası almak istiyorsanız, öncelikle sertifikalı numeroloji eğitimi programına kayıt olmalısınız. Kayıt işlemleriniz tamamlandıktan sonra sizlere tanımlanan eğitimleri başarı ile tamamlamalısınız. Eğitim programı sonunda yapılacak sınavlarda başarı göstermelisiniz. Eğitim ve sınav sürecini başarı ile tamamladıktan sonra e devletten sorgulanan numeroloji sertifikası sahibi olursunuz

Numeroloji Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır?

Numeroloji eğitimi kimden alınır? Üniversiteler ve çeşitli kurumlar numeroloji sertifika programları düzenlemektedirler. Gri Danışmanlık üniversite iş birliği ve gözetiminde uzman ve tecrübeli kadro tarafından hazırlanan online numeroloji eğitimi sertifikası programı yapılmaktadır. Uzaktan online eğitim şeklinde yapılan sertifikalı numeroloji eğitimine kayıt formunu doldurarak hemen katılım sağlayabilirsiniz.

Numeroloji Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Numeroloji eğitimleri ile bireyin kendini tanımasına katkı sağlar. Aile ve iş ilişkilerinin üçlendirilmesinde kullanılabilir. Çiftlerin ilişkilerinin uyumunu analiz edebileceksiniz. Numeroloji eğitmeni nasıl olunur?

 • Bireyin kendini tanımasında daha fazla farkındalık sahibi olabilirsiniz
 • Bireyleri daha iyi tanıyıp anlamakla karşılıklı ilişkilerin güçlendirilmesine yardımcı olabilirsiniz
 • Aile ve iş ilişkilerini daha güçlendirmek için kullanabilirsiniz
 • Çiftlerin ilişkilerinin uyum analizini yapabilirsiniz
 • Mevcut ve karşılaşılabilecek sorunları çözmeye yönelik modeller geliştirebilirsiniz
 • Hayatınızdaki önemli olayları planlayabilme yetkinliğine kavuşabilirsiniz
 • Geleceğinize yönelik vizyon oluşturmada analizler yapabilirsiniz
 • Bireyin kendisine uygun meslek ve çalışma alanları belirleyebilirsiniz
 • Çocuklara isim alternatifleri oluşturarak değerlendirme yapabilirsiniz.

Numeroloji Eğitimi Fiyatları Nasıldır?

Numeroloji eğitim ücretleri hakkında detaylı bilgiye sahip olmak için Whatsapp ve iletişim kanallarından bizimle irtibata geçebilirsiniz. Eğitim danışmanlarımızdan eğitim şekli, süresi, fiyatı ve ödeme koşulları hakkında bilgiler alabilirsiniz.

Eğitim İçeriği Nasıldır?

– Hayatımızda sayıların önemi

– Numeroloji nedir?

– Numeroloji bize ne katacaktır?

– Numeroloji araçlarının keşfi

– Vücudumuzdaki enerji merkezlerini tanıma

– Harf enerjilerinin belirlenmesi

– İsim/soy isim enerjisel değerinin bulunması

– Temel numeroloji

– Yaşam Kodları

– Yaşam kodları sayıları nelerdir?

– Yaşam kodları analizleri

– Doğum günü sayısı

– Doğum günü sayıları nasıl hesaplanır?

– Edinim (düşünce sayıları) sayısı

– Edinim düşünce sayıları analizleri?

– Numeroloji de sayıların anlamları

– Görünür kişilik sayısı

– İsim sayısı

Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Numeroloji eğitimi sertifika kursu, uzaktan online eğitim yöntemiyle internet ortamında verilmektedir. Numeroloji eğitimi ne kadar sürer? Eğitim 30 Gün sürmektedir. Eğitime ait ders videoları ve dokümanları uzaktan eğitim sistemine yüklenmiştir. Katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 80 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders (A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite Onaylı Sertifika

Eğitim derslerini kısa sürede tamamlayarak, sınava belirlenen tarihten daha önce girebilirsiniz. Sertifika işlemleriniz de daha kısa sürede tamamlanır.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Numeroloji eğitimi hakkında eğitim danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için Whatsapp ve iletişim numaramızdan iletişime geçebilir ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa süre de detaylı bilgi vermek için geri dönüş sağlayacaklardır. Numeroloji eğitim sertifikası almak ve kurs programına katılmak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın