Kum Terapisi Eğitimi Sertifikası

Kum Terapisi Eğitimi Sertifikası

Kum terapisi eğitimi, bireylerin duygusal ifade ve keşif süreçlerini desteklemek amacıyla kullanılan özel bir terapi yöntemini öğrenmeyi içeren bir eğitim programıdır. Kum tepsisi terapisi eğitimi uzaktan online eğitim şeklinde yapılmaktadır. Eğitim sonunda üniversite onaylı e devletten sorgulanan kum terapisi sertifikası alınmaktadır.

Kum Terapisi Eğitimi Nedir?

Kum oyunu terapisi eğitimi, bireylerin duygusal ifadelerini ve iç dünyalarını anlamalarına yardımcı olmak amacıyla kullanılan özel bir terapi yöntemi olan kum terapisini öğrenme sürecidir. Bu eğitim programı, bireylerin kum ve minyatür objeler kullanarak duygusal ifadelerini ortaya koymalarını sağlayan teknikleri öğretmeyi amaçlar.

Eğitim alan profesyoneller, kum terapisini kullanarak çeşitli sorunlarla başa çıkmak için çocuklar, gençler ve yetişkinlerle çalışabilirler. Bu terapi, özellikle dilin sınırlı olduğu durumlarda, travmatik deneyimlerin işlenmesinde ve duygusal ifade güçlükleri yaşayan bireylerle çalışmada etkili olabilir.

Kum oyunu terapisi, çocuklarla yapılan çalışmalarda kullanılan bir oyun terapisi tekniğidir. 2 yaşından büyük tüm bireylerde kullanılabilir. Kum terapisine katılan bireylere, iç dünyalarını yansıtabilecekleri aynı zamanda onarabilecekleri kumdan oluşan bir dünya oluşturma fırsatı verilir. Çocukların duygusal ve ilişkisel zorluklarını aşmalarında yaşadıkları travmaların tedavisinde önemli sonuçlar vermektedir.

Kum oyunu (sandplay), Lowenfeld’in ‘Dünya Tekniği’ çalışması ve Klein’in çocuk terapisinde kullandığı minik figürler uygulamasının sentezlemesi oluşan tekniğe denir.

Kum Terapisi Nedir?

Kum terapisi, duygusal ve zihinsel sağlığı geliştirmek, duygusal ifadeyi kolaylaştırmak, stresle başa çıkmak ve içsel konuları anlamak amacıyla kullanılan bir terapi yöntemidir. Bu terapi türü, özellikle çocuklar, gençler ve yetişkinler gibi çeşitli yaş gruplarındaki bireylere uygulanabilir. Kum tepsisi terapisi, bireyin iç dünyasını yaratıcı bir şekilde ifade etmesine ve bu yolla duygusal iyileşmeye katkıda bulunmaya odaklanır. Kumun terapötik etkisinden faydalanılır.

Bu teknik uygulanırken kum, su, yüzlerce minyatür oyuncak ve kum tepsisi kullanılır. Temel olarak, bireyler özel bir kum kutusuna yerleştirilen çeşitli minyatür objeler, taşlar ve diğer sembollerle oynayarak, içsel dünyalarını dışa vururlar. Terapist, bu süreçte gözlem yapar ve bireyin ifadelerini anlamak için sembollerin ve düzenlemelerin anlamlarını keşfetmelerine rehberlik eder.

Kum oyunu terapisi, kelime ve konuşma yoluyla ifade etmekte zorlanan bireyler için özellikle etkili olabilir. Terapist, kum kutusu içindeki dünya aracılığıyla bireyin duygusal ifadesini destekleyerek, derin içsel konuların üzerine inilmesine yardımcı olur. Bu terapi, çeşitli duygusal sorunlar, travma sonrası stres bozukluğu, kayıp veya değişimle başa çıkma gibi konularda yardımcı olabilir.

Kum Terapisi Eğitimi Kimler Alabilir?

Kum tepsisi eğitimi, psikologlar, psikoterapistler, danışmanlar, öğretmenler, sosyal hizmet uzmanları, sanat terapistleri ve benzeri alanlarda çalışan profesyoneller tarafından alınabilir. Ayrıca Aile danışmanları, sosyologlar, özel eğitimciler, çocuk gelişimciler, bu alana ilgi duyan herkes başvuruda bulunabilir.

Kum Terapisi Sertifikası Nasıl Alınır?

Kum terapisi sertifikası almak istiyorsanız öncelikle bir eğitim programına katılım sağlamalısınız. Kum terapisi sertifikası alabileceğiniz eğitim programına kaydınızı gerçekleştirdikten sonra eğitim sürecine başlamalısınız. Eğitim programını ve eğitim sonunda yapılacak sınavı başarı ile tamamlamanız gerekir. Programı başarıyla tamamladıktan sonra, üniversite onaylı e devletten sorgulanan kum terapisi sertifikası sahibi olabilirsiniz.

Kum Terapisi Sertifikası Nereden Alınır?

Kum tepsisi terapisi sertifikası almak istiyorsanız, bu alanda eğitim sağlayan güvenilir bir eğitim kurumu seçmelisiniz. Birçok üniversite ve eğitim kuruluşları kum terapisi sertifika programları düzenlemektedir. Bu kurslara katılarak uzaktan eğitim alabilir ve sertifika elde edebilirsiniz.

Kurumumuz üniversite iş birliği ile uzman deneyimli eğitmen kadrosu ile Kum oyunu terapisi sertifika programı düzenlemektedir. Düzenlenen kum terapisi uygulayıcı eğitimi online uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Kayıt formunu doldurarak internetin olduğu her yerden eğitim programına katılım yapabilirsiniz.

Kum Terapisi Sertifikası Fiyatları

Kum terapisi eğitimi fiyatları ve ödeme koşulları hakkında eğitim danışmanlarımıza ulaşarak bilgi alabilirsiniz. Kum oyunu terapisi kursu ücretleri ve ödeme koşulları hakkında eğitim danışmanlarımız sizlere en kısa dönüş yaparak detaylı bilgilendirme yapacaklardır.

Kum Terapisi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Kum terapisi sertifikası alan bireyler, çeşitli istihdam alanlarında çalışabilirler. Kum terapisi sandplay, duygusal sağlık, eğitim ve sosyal hizmet alanlarında kullanılabilen çok yönlü bir terapi yöntemidir. Kum terapisi, birçok farklı profesyonel alan ile entegre edilebilen bir terapi türüdür. Bu nedenle, sertifika sahipleri çeşitli sektörlerde ve kurumlarda iş bulma imkanına sahiptirler. İşte kum terapisi sertifikasına sahip olanların çalışabileceği bazı istihdam alanları:

  • Okullar ve Eğitim Kurumları
  • Çocuk ve Gençlik Hizmetleri
  • Sosyal Hizmet Merkezleri
  • Rehabilitasyon Merkezleri
  • Aile Danışmanlığı Merkezleri
  • Özel Klinikler ve Terapi Merkezleri.
  • Hastaneler ve Sağlık Kuruluşları
  • Psikoterapi ve Danışmanlık Merkezleri

Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Kum terapisi eğitimi sertifika kursu, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olacaktır. Katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler. Eğitimi tamamlayan katılımcılar üniversite onaylı 80 saatlik kum terapisi sertifikası almaktadır.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 80 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders (A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite onaylı sertifika

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Kum terapisi eğitimi sertifika kursu hakkında eğitim danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için Whatsapp ve iletişim numaramızdan iletişime geçebilir ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa süre de detaylı bilgi vermek için geri dönüş sağlayacaklardır. Kum oyunu terapisi sertifikası almak ve kurs programına katılmak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın