Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Kantin İşletmeciliği Eğitimi Sertifika Programı

Kantin İşletmeciliği Eğitimi Sertifika Programı

Kantin işletmeciliği eğitimi üniversite iş birliği ile uzaktan online eğitim şeklinde yapılmaktadır. Kantincilik belgesi kursu sonunda e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı kantin işletmeciliği eğitimi sertifikası sahibi olabilirsiniz.

Kantin İşletmeciliği Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

Okul hastane, fabrika gibi çok sayıda personele ya da kişiye hizmet veren yerlerde yiyecek içecek maddelerini satıldığı büfe, kantin, çay ocağı, yemekhane, kafeterya gibi yerlere kantin denilmektedir.

Kantinlerin yönetiminden, mutfak araç ve gereçlerini kullanarak, hijyen kurallarına uygun olarak yiyecek üreten servise hazır hale getirip sunma yeterliliğine sahip olacak şekilde kantincilik hizmeti veren nitelikli kişilere kantinci denilmektedir.

Kantin işletmecisi mesleğini yürüten ya da yürütmek isteyen bireyler, kantincilik kursu programına katılarak, katin işletmeciliği eğitimi sonunda üniversite onaylı kantin işletmeciliği sertifikası alabilmektedir. Alınan sertifika e devlette yüklenecektir ve e devletten kontrol edilebilecektir.

Kantincilik belgesi kayıt kampanyası devam ediyor. Kantincilik kurslarına katılarak bu kampanyalardan faydalanabilirsiniz.

Kimler Kantin Belgesi Eğitimi Programına Katılabilir?

En az ilkokul mezunu olan, mesleği yapacak bedensel ve zihinsel yeterliliğe sahip olan ve 17 yaşını tamamlamış olan herkes katılabilir.

Kantin İşletmeciliği Eğitimi Sertifikası Çalışma Alanları Nelerdir?

Kantincilik sertifikası sahibi olan bireyeler gerekli mesleki yeterliliklerine göre aşağıdaki alanlarda çalışabilmektedirler.

Kantin, çay ocağı, büfe, kafeterya, konaklama işletmelerinin yiyecek içecek ünitelerinde, kurum mutfaklarında, kafeterya, bar ve restoranlarda, okullarda, ulaşım araçlarının yiyecek içecek üretim ünitelerinde, hastanelerde, hava limanı ve otobüs terminallerinde vb. yerlerde çalışabilirler.

Kantin İşletmeciliği Kursu Fiyatı Nedir?

Kantincilik belgesi kursu ücreti ve kontenjanlarımız için detaylı bilgi almak için ve kayıt olmak için eğitim danışmanlarımızla irtibata geçebilirsiniz.

Kantincilik Eğitimi Süresi Nedir?

Kantin işletmeciliği eğitimi uzaktan online eğitim şeklinde yapılmakta olup eğitim süresi 1 aydır. İnternetin olduğu her yerden zaman ve mekâna bağlı olmadan katılabileceğiniz kantincilik kursu sonunda başarılı olan katılımcılar, 120 saatlik kantincilik eğitimi sertifikası almaktadır.

Kantin İşletmeciliği Sertifikası Sınavı Nasıldır?

Eğitimi başarı ile tamamlayan bireyler, uzaktan eğitim sistemi üzerinden kurs bitirme sınavına katılır. Kurs sınav tarihleri eğitim başlarken katılımcılara bildirilir. Kurs bitirme sınavına katılan ve 100 puan üzerinden en az 50 puan alan katılımcı başarılı sayılır.

Kantincilik kursu sınavı test olarak yapılmakta olup yanlışlar doğruları götürmez. Sınavda başarılı olan kursiyere üniversite onaylı e devlette sorgulanabilen Kantin İşletmeciliği Belgesi verilir.

Kantincilik Kursu Sertifika Eğitimi İçeriği Nasıldır?

Kantincilik belgesi ders programı, yiyecek-içecek sektöründe çalışan ve çalışmak isteyenlere göre hazırlanmıştır. Kantin işletmeciliği kursu eğitim programı, bireyleri sektöre hazırlayıcı nitelikte ve sistemli hazırlanmıştır.

Eğitim programı içeriği, iş sağlığı ve güvenliği, etkili iletişim, hijyen ve sanitasyon, bulaşık yıkama ve çöp atımı, kişisel hijyen, iş için hazırlık, kantincilik modüllerinden oluşmaktadır.

Kantincilik Eğitimi Sertifika Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Kantin işletmeciliği eğitimi sertifika kursu, uzaktan online eğitim yöntemiyle internet ortamında verilmektedir. Eğitim 30 Gün sürmektedir. Eğitime ait ders videoları ve dokümanları uzaktan eğitim sistemine yüklenmiştir. Katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 113 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders (A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite onaylı sertifika

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Kantin işletmeciliği eğitimi sertifika kursu hakkında eğitim danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için Whatsapp ve iletişim numaramızdan iletişime geçebilir ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa süre de detaylı bilgi vermek için geri dönüş sağlayacaklardır Kantincilik eğitimi sertifikası almak ve kurs programına katılmak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın