iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

İlk Yardım Eğitimi & Sertifikası

İlk Yardım Eğitimi & Sertifikası

Temel ilk yardım eğitimi, acil durumlarda hayat kurtarmaya yönelik pratik bilgilerin verildiği bir eğitim programıdır. İlk yardım kursu uzaktan online eğitim şeklinde yapılmaktadır. Eğitimi sonunda e devletten sorgulanan üniversite onaylı temel ilk yardım eğitimi sertifikası alınmaktadır.

Temel İlk Yardım Eğitimi Nedir?

Temel ilk yardım eğitimi, insanlara bir acil durumda nasıl müdahale edeceklerini öğreten bir eğitim programıdır. Bu eğitim, insanların hayatlarını kurtarmalarına yardımcı olacak basit müdahalelerin yanı sıra daha karmaşık durumlara da hazırlar.

Bu eğitimde, acil durumlarda nasıl hareket edileceği, öncelikli olarak yaşam fonksiyonlarının kontrolü, kanama durdurma, yaralanmaların ve kırıkların stabilizasyonu, yanık ve zehirlenme gibi durumlarda nasıl yardım edileceği konuları öğretilir.

Temel ilk yardım eğitimi, günlük yaşamda oluşabilecek kazalara karşı herkesin bilmesi gereken hayat kurtarıcı bir eğitimdir. Bu eğitim, insanların kendilerine ve çevrelerine nasıl yardım edeceklerini bilerek, doğru müdahaleleri yaparak hayat kurtarmalarını sağlar.

Temel ilk yardım, bir kişinin hayatını kurtarabilecek önemli bir beceridir. Eğitim, acil durumlarda doğru müdahale etmek için gerekli olan becerileri öğrenmek isteyen herkes için faydalıdır.

Temel İlk Yardım Nedir?

Temel ilk yardım, bir kişiye ani bir sağlık sorunu veya kazası durumunda yapılan ilk müdahaledir. Bu müdahale, kişinin hayatını kurtaracak veya iyileşme sürecini hızlandıracak kadar basit olabilir.

Temel ilk yardımın amacı, yaşamı tehdit eden bir durumda hayat kurtarmak, yaralıya veya hasta kişiye geçici rahatlama sağlamak ve sağlık profesyonellerinin gelene kadar durumun kötüleşmesini önlemektir.

Temel ilk yardımın ana prensipleri arasında, yaşamsal fonksiyonların kontrol edilmesi, solunumun sağlanması, kanamanın durdurulması, şokun önlenmesi ve yaralanmış veya hasta kişinin sıcak tutulması yer alır.

Temel ilk yardım, herkesin bilmesi gereken bir beceridir ve herhangi bir zamanda herhangi bir yerde kullanılabilir. İlk yardım kursu alarak, acil durumlarda doğru ve etkili bir şekilde hareket edebilir ve kendinize veya başka insanlara yardım edebilirsiniz.

Temel İlk Yardım Eğitimi Kimler Alabilir?

Temel ilk yardım kursu, herkesin alması gereken bir eğitimdir. Hayat kurtarma becerileri her zaman ve herkes için gereklidir.

Özellikle sağlık alanında çalışanlar, öğrenciler, öğretmenler, sporcular, turistler, hatta evdeki herkes gibi herhangi bir kişi, Temel ilk yardım kursu alabilir.

Ayrıca, acil durumlarda neler yapılacağı konusunda bilgi sahibi olmak isteyen herkes de Temel ilk yardım eğitimi sertifikası alabilir. Bu eğitim, hayat kurtarma becerilerini öğrenmek ve günlük yaşamda karşılaşılabilecek acil durumlarda daha hazırlıklı olmak için önemlidir.

Eğitim İçeriği Nasıldır?

  • İlk Yardım
  • Taşıma Yöntemler
  • Sedye ile Taşıma
  • Suni Solunum
  • Çocuklarda Dış Kalp Masajı
  • Solunum Yolu Tıkanmaları
  • Zehirlenme
  • Burkulma Kanama
  • Yanıklar

Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Temel ilk yardım eğitimi sertifika kursu , internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiştir. Katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 18 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi ile İnternet Üzerinden Video Ders (A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite Onaylı Sertifika

Eğitim derslerini kısa sürede tamamlayarak, sınava belirlenen tarihten daha önce girebilirsiniz. Sertifika işlemleriniz de daha kısa sürede tamamlanır.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Temel ilk yardım eğitimi sertifika kursu kurs programı hakkında bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgi vermek için en kısa sürede sizlere dönüş yapacaklardır. Eğitime katılmak ve temel ilk yardım kursu sertifikası almak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın