iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Hikaye ve Masal Anlatıcılığı Eğitmen Eğitimi Sertifikası

Hikaye ve Masal Anlatıcılığı Eğitmen Eğitimi Sertifikası

Hikaye ve masal anlatıcılığı sertifika programı, üniversiteler işbirliği ile hazırlanan uzaktan eğitim şeklinde yapılan eğitim programıdır. Hikaye ve masal anlatıcılığı eğitimi programına katılarak e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı hikaye ve masal anlatıcılığı sertifikası alabilirsiniz.

Hikaye ve Masal Anlatıcılığı Eğitimi Sertifikası Kursu Nedir?

Hikaye masal anlatıcılık eğitimi, masallar ve hikayeler yoluyla çocukları geleceğe hazırlamayı ve geleceğini inşa etmelerinde onlara yardımcı olacağı eğitimlerin verildiği programdır. Hikaye ve masal anlatıcılık eğitiminde yaş gruplarının gelişimsel özelliklerine göre masal seçmeyi ve masalı o yaşa göre anlatılması öğretilecek. Ayrıca bu eğitim de farklı gruplara uygun masal oyunları ve ritüeller ile masal saatlerimizi nasıl daha zengin hale getireceğimizin yolları anlatılacak. Tüm bunlarla birlikte masal anlatıcılığı eğitiminde farklı yaş gruplarına uygun masallar anlatılacak. Masallar ve hikayeler, günümüzde eğitim ortamları başta olmak üzere etkili bir şekilde sosyal her ortamda yer verilmektedir.

Hikaye ve masal çocukların, görselliklerinin, kişilikliliklerinin ve duyularının körelmesinin önüne geçer. Hikaye masal anlatımı sayesinde çocuklarda, duygu, düşünce ve problem çözme becerisini geliştirir. Ayrıca çocukların , sosyalleşme , birey olma ve bedensel farkındalıklarının gelişimine katkılar sağlar.

Hikaye ve masal dinlemeden büyüyen çocuk olmadığı gibi masal ve hikaye anlatmadan çocuk büyüten de veya eğiten de yoktur. İşte masal ve hikayenin öğretici, eğitici ve gizemli dünyasından yararlanmak için “Hikaye ve Masal Anlatıcılık Eğitici Eğitimi Sertifika Programı” düzenlemiş bulunmaktayız.

Hikaye ve Masal Anlatıcılığı Sertifika Eğitimine Kimler Katılabilir?

Her branştan öğretmenler, öğretmen adayları, her bölümden üniversite öğrencileri, anne-babalar, anlatmayı sevenler ve konuya ilgi duyan herkes katılabilir. Katılım için herhangi bir ön koşul yoktur.

Hikaye ve Masal Anlatıcısı Nasıl Olunur?

Gri Danışmanlık – üniversiteler işbirliği ile hazırlanan Hikaye ve masal anlatıcısı eğitimine katılarak eğitim sonunda alınacak hikaye ve masal anlatıcısı sertifikası ile hikaye anlatıcısı ve masal anlatıcısı olabilirsiniz.

Hikaye ve Masal Anlatıcılığı Eğitmenliği Sertifika Eğitimi İçeriği Nasıldır?

– Masal
– Türk edebiyatında masal
– Masal anlatıcılığının amacı
– Masal anlatıcılığında teknikleri
– Masal anlatıcılığının işlevleri
– Masal anlatmanın yöntemleri
– Masal okuma
– Masal okumayı sonlandırma
– Masal okuma örnekleri
– Örnek masal okumalar
– Hafıza Teknikleri
– Hikayeyi Anlama
– Anlatım Teknikleri
– Anlatım Biçimleri
– Hikaye ve Masal Anlatıcılığı Doğaçlama
– Anlatıcı, Dinleyici ve Hikaye arasındaki ilişki
– Beden Farkındalığı
– Mekan Farkındalığı
– Beden ve Mekan ilişkisi

Hikaye ve Masal Anlatıcılığı Eğitmenliği Sertifika Eğitimi Uzaktan Eğitim Nasıl Alınacak?

– Kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyerlere kullanıcı adı ve şifreleri sms ve mail yoluyla gönderilir.
– Kullanıcı adı ve şifreniz ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.
– Ders videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
– Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz.
– Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olursunuz.

Masal Anlatıcılığı Eğitmenliği Sertifika Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Hikaye ve masal anlatıcılığı eğitici eğitimi sertifika kursu, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 120 Saatlik Sertifika
Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders (A-Senkron)
Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test
Sertifika Sınav Hakkı: 5
Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan
Belgelendirme: Üniversite onaylı sertifika

Eğitim derslerini kısa sürede tamamlayarak, sınava belirlenen tarihten daha önce girebilirsiniz. Sertifika işlemleriniz de daha kısa sürede tamamlanır.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Hikaye ve masal anlatıcılığı eğitmenliği eğitimi sertifika kursu hakkında eğitim danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için Whatsapp ve iletişim numaramızdan iletişime geçebilir ya da Hemen Bilgi Al formunu  doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa süre de detaylı bilgi vermek için geri dönüş sağlayacaklardır. Eğitime başlamak ve sertifika almak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın