Ev ve Süs Hayvanı Bakımı ve Eğitimi

Ev ve Süs Hayvanı Bakımı ve Eğitimi

Ev ve süs hayvanı bakımı eğitimi, evcil hayvan sahiplerine hayvanlarını doğru bir şekilde beslemek, bakımını yapmak, sağlık ihtiyaçlarını karşılamak ve genel refahlarını sağlamak için gerekli bilgi ve becerileri kazandırmayı amaçlayan bir eğitim programıdır. Ev ve süs hayvanı bakımı kursu, uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Eğitim sonunda üniversite onaylı e devlette sorgulanabilen ev ve süs hayvanları bakımı eğitim sertifikası alınmaktadır.

Ev ve Süs Hayvanı Bakımı Eğitimi Nedir?

Evcil hayvan satış yerlerinde çalışan personele eğitim ve sertifika zorunluluğu bulunmaktadır. Evcil hayvan satışı yapılan yerlerde çalışanların bu eğitimlere katılması ve sertifika almaları gerekmektedir.

Eğitimler, “5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Uygulama Yönetmeliği gereği “Ev ve Süs Hayvanı Satış Yerlerinde Çalışacak Kişilere Verilecek Eğitim” kapsamında verilmektedir.

Ev ve süs hayvan bakımı ve eğitimi ile evcil hayvan satışı yapılan yerlerde görülebilecek olumsuzlukların önlenmesi, hayvanların kötü şartlardan kurtarılması amaçlanmaktadır. Bu yerlerde çalışan personelin de evcil hayvan bakımı konusunda en azından temel bilgilere sahip olması gerekmektedir.

Eğitim kapsamında, hayvan bakımı ve beslenmesi, hayvan hastalıkları, hayvan ekolojisi ve hayvan davranışları, yaban hayatı, hayvanların ilgili kanun uyarınca kısırlaştırılıp aşılanması, işaretlenmesi, sahiplenilmesi ve hayvanlardan insanlara geçen hastalıklar konularında eğitimler verilmektedir. Ayrıca zoonozlar (hayvanlardan insanlara geçen hastalıklar) ve hayvanların kısırlaştırılması, aşılanması, işaretlenmesi ve sahiplendirilmesi konuları da yer almaktadır.

Ev ve Süs Hayvanı Bakımı Eğitimi Kimler Alabilir?

Ev ve süs hayvan bakımı eğitimini herkes alabilir. Bu eğitim, evcil hayvan sahipleri, potansiyel evcil hayvan sahipleri, veteriner hekimler, hayvan bakıcıları, hayvan barınakları ve rehabilitasyon merkezleri çalışanları, hayvan eğiticileri, evcil hayvan mağaza personeli ve hatta genel hayvan severler gibi çeşitli kişiler için faydalı olabilir.

Ev ve Süs Hayvanı Bakımı Eğitimi Ne İşe Yarar?

Ev ve süs hayvan bakımı eğitimi, evcil hayvan sahiplerine veya hayvan bakımıyla ilgilenen kişilere evcil hayvanların sağlığı, refahı ve genel bakımı konularında bilgi ve beceriler kazandırmayı amaçlayan bir eğitimdir.

Ev ve süs hayvanı bakım eğitimi, sahiplerin hayvanlarını daha iyi anlamalarına, onların ihtiyaçlarına uygun bir şekilde bakmalarına ve genel olarak daha sorumlu bir evcil hayvan sahibi olmalarına yardımcı olabilir.

Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Ev ve süs hayvanı bakımı ve eğitimi uzaktan eğitim yöntemiyle internet ortamında verilmektedir. Eğitim 30 Gün sürmektedir. Eğitime ait ders videoları ve dokümanları uzaktan eğitim sistemine yüklenmiştir. Katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler. Ev ve süs hayvanı bakımı eğitimi ne kadar sürer?

Eğitim Süresi: 30 Gün / 45 Saatlik Sertifika

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite onaylı sertifika

Eğitim derslerini kısa sürede tamamlayarak, sınava belirlenen tarihten daha önce girebilirsiniz. Sertifika işlemleriniz de daha kısa sürede tamamlanır.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Ev ve süs hayvan bakımı ve eğitimi sertifika kursu hakkında eğitim danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için Whatsapp ve iletişim numaramızdan iletişime geçebilir ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa süre de detaylı bilgi vermek için geri dönüş sağlayacaklardır. Ev ve süs hayvanları bakım ve eğitimi sertifikası almak ve eğitim programına katılmak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın