Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Enneagram Uygulayıcı Eğitimi Sertifikası

Enneagram Uygulayıcı Eğitimi Sertifikası

Enneagram uygulayıcı eğitimi, üniversite iş birliğinde uzaktan online eğitim şeklinde yapılan programdır. Temel enneagram eğitimi sonunda e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı enneagram uygulayıcı eğitimi sertifikası alabilirsiniz.

Enneagram Uygulayıcı Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

Enneagram yunanca da “dokuz nokta” anlamına gelmektedir. Dokuz ayrı kişilik tipini ve kişilik tipleri arasındaki karşılıkları ilişkileri açıklayan öğretidir. Kökeni eskiye dayanan ve dünyada gittikçe popülaritesi artan bir öğretidir.

Bireyin kendini tanıma ve çevresindeki bireyleri tanıma sürecinde bilinen en etkili yöntemlerden biridir. Enneagram, kişinin kendisini tanıması, kendini geliştirmesi, kendini keşfetmesi ve eksiklerini kapatması amacı ile geliştirilmiş kişilik analizi yöntemidir.

Enneagram eğitimi, katılımcılara kendilerini, başkalarını tanımalarına ve anlamaları açısından önemli bir farkındalık eğitimidir. İnsanla ilgili çok boyutu doğrudan olumlu etki yapan bir durumdur.

Enneagram uygulayıcı eğitimi, hayatına anlam katacak, yaşam adına fıtrat ve mizaç zemininde oluşan kişilik tipleri hakkında bilgi sahibi olup, kazanılan bu bilgiyi hayatın tüm alanlarında kullanabilmenizi amaçlamaktadır.

Üniversite iş birliği ile yapılan enneagram eğitimi sertifikası programına katılabilirsiniz. Enneagram eğitimi uzaktan online eğitim şeklinde yapılmakta olup internetin olduğu her yerden katılım sağlayabilirsiniz. Online enneagram eğitimi başarı ile tamamlandığında e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı 80 saatlik enneagram uygulayıcı sertifikası almaya hak kazanırsınız.

Kimler Temel Enneagram Eğitimi Almalıdır?

– Psikiyatrlar,
– Psikolojik Danışmanlar,
– Psikologlar,
– Aile danışmanları,
– Yaşam koçları,
– Öğrenci koçları,
– İnsan kaynakları uzmanları,
– Eğitmenler,
– İlişki koçları,
– Terapistler,
– Bu alanda çalışmak isteyenler bu eğitimi alabilirler.

Enneagram Kullanım Alanları Nelerdir?

Enneagram, iş dünyasından, eğitime, politikadan iletişime, reklamcılıktan teolojiye, insan kaynaklarından senaryo yazımına, manevi çalışmalardan oyuncu seçimine, çocuk eğitiminden aile danışmanlığına ve psikoterapiye kadar geniş bir yelpazede kullanılmaktadır. Liderlik eğitimlerinde, siyasi seçim çalışmalarında kullanılmaktadır. Kısacası “Enneagram” psikoloji, teoloji, mistisizm, sinema ve sanat, iletişim, kişisel gelişim vb. birçok alanda özel bir öneme sahiptir.
 Son derece kıymetli bir kişisel gelişim aracı olan Enneagram, günümüzde insan kaynaklarından kişisel ilişkilere, çocuk yetiştirmeden, politikaya kadar çok farklı alanlarda kullanılmaktadır.

Temel Enneagram Uygulayıcı Sertifika Eğitimi İçeriği Nasıldır?

– Enneagram’a Giriş ve Tarihsel Süreç
– Enneagram Mizaç-1-9
– Çocuklar İçin Enneagram
– Ebeveyn Mizaçlarının Çocuklara Etkisi
– Mizaçlar Kendilerini Anlatıyor
– Mizaçların Kanat Yapısı
– Mizaçlarda Rahat ve Stres Hattı
– İş Hayatında Enneagram
– İlişkilerde Enneagram
– Mizaçların İlişkilerine Genel Bakış
– Enneagram
– Mizaçların İlişkilerine Genel Bakış
– Enneagram Testleri

Temel Enneagram Eğitimi Sertifika Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Enneagram uygulayıcı eğitimi sertifika kursu, uzaktan online eğitim yöntemiyle internet ortamında verilmektedir. Eğitim 30 Gün sürmektedir. Eğitime ait ders videoları ve enneagram eğitimi pdf dokümanları uzaktan eğitim sistemine yüklenmiştir. Katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 80 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders (A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite onaylı sertifika

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Enneagram uygulayıcı eğitimi hakkında eğitim danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için Whatsapp ve iletişim numaramızdan iletişime geçebilir ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa süre de detaylı bilgi vermek için geri dönüş sağlayacaklardır. Enneagram eğitimi sertifikası almak ve kurs programına katılmak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın