Emlak Danışmanlığı Kursu & Sertifikası

Emlak Danışmanlığı Kursu & Sertifikası

Emlak danışmanlığı kursu, emlak sektöründe çalışmak isteyen kişilere, gerekli bilgi ve becerileri kazandırmak amacıyla düzenlenen eğitim programıdır. Emlak danışmanlığı eğitimi online uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Eğitim sonunda üniversite onaylı emlakçılık sertifikası alınmaktadır.  Alınan emlak danışmanlığı sertifikası e devlet sorgusu yapılan sertifikadır.

Emlak Danışmanlığı Kursu Nedir?

Emlakçılık kursu, emlak sektöründe faaliyet göstermek isteyen veya mevcut becerilerini geliştirmek isteyen kişilere yönelik bir eğitim programıdır. Emlak danışmanlığı kursu, emlak piyasasıyla ilgili temel bilgileri, yasal düzenlemeleri, satış ve pazarlama stratejilerini, müşteri ilişkilerini ve diğer ilgili konuları kapsar.

Emlakçı kursu, bireylerin emlak sektöründe yatırım, pazarlama işlemleri ile ilgili bilgi edinmeleri ve tecrübe kazanmaları amacı ile düzenlenmektedir. Sektörün ihtiyaç duyduğu eğitimli, bilgili, deneyimli elemanlar yetiştirerek yetişmiş eleman eksikliğini gidermek amaçlanmıştır.

Emlakçılık kursları ile emlak piyasasının işleyişini, yasal düzenlemeleri ve bu meslek dalının inceliklerini öğrenebilirsiniz. Katılım sağlayacağınız uzaktan eğitim emlak danışmanlığı eğitimi sonunda emlak danışmanlığı belgesi sahibi olabilirsiniz.

Emlak Danışmanlığı Nedir?

Emlak danışmanlığı, gayrimenkul alımı, satımı veya kiralama işlemleriyle ilgili profesyonel rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini içeren bir faaliyettir. Emlak danışmanları, müşterilerine gayrimenkul piyasasıyla ilgili bilgi sağlar, uygun fiyatlandırma ve pazarlama stratejileri sunar, alıcı ve satıcı arasında arabuluculuk yapar, sözleşmeleri hazırlar ve müşterilerinin çıkarlarını korur. Ayrıca, müşterilerin ihtiyaçlarına ve tercihlerine uygun gayrimenkulleri araştırır ve sunarlar.

Emlak Danışmanlığı Kursu Kimler Alabilir?

Online emlak danışmanlığı kursu kimler için uygundur sorusu ile devam edelim. Emlak sektöründe kariyer yapmak isteyen veya mevcut becerilerini geliştirmek isteyen herkes katılabilir. Emlak danışmanlığı kursuna katılacaklar şu şekilde sıralanır:

 • Emlakçılığa İlgi Duyanlar
 • Emlakçılıkta Kariyer Yapmak İsteyenler
 • Emlakçılıkla İlgili Genel Bilgi Sahibi Olmak İsteyenler
 • Emlak Bürosu Açıp Satışlarını, Gelirlerini Arttırmak İsteyenler
 • Daha Etkili Satış Tekniklerini Öğrenip Kariyerinde Yıldız Olmak İsteyenler

Emlak Danışmanlığı Belgesi Zorunlu mu?

Taşınmaz ticareti hakkında yönetmelik gereği emlakçılık yetki belgesi alabilmek için MYK emlak danışmanı belgeniz (Seviye 5 belgesi) var olsa bile üniversiteler tarafından ya da MEB tarafından düzenlenen emlak danışmanlığı kursunu tamamlamanız gerekmektedir. Emlak danışmanlığı kursu, kurumumuzun aracılığı ile katılarak üniversite onaylı emlak danışmanlığı sertifikası sahibi olacağınız programdır.

“Taşınmaz ticareti hakkında yönetmeliği 6. Madde 5. Fıkra; 5) Millî Eğitim Bakanlığı, üniversiteler veya Millî Eğitim Bakanlığınca yetkilendirilen kurum ve kuruluşlarca taşınmaz ticareti konusunda verilen en az yüz saatlik eğitimde başarılı olması”

Taşınmaz ticareti hakkında yönetmeliğe buradan ulaşabilirsiniz.

Emlak Danışmanlığı Belgesi Nasıl Alınır?

Emlak danışmanlığı belgesi, emlak sektöründe faaliyet göstermek isteyen kişilerin alması gereken bir belgedir. Emlak danışmanlığı sertifikası almak isteyen kişilerin öncelikle bir eğitim programına katılması gereklidir. Başvuru ve kayıt işlemlerinin tamamlanmasından sonra tanımlan tüm derslerin başarı ile bitirilmesi gerekir.

Eğitim sonunda yapılacak sınavı da başarı ile geçmeniz sertifika almanız için çok önemlidir. Eğitim ve sınavı başarı ile tamamladığınızda üniversite onaylı e devletten sorgulanan emlak danışmanlığı belgesi sahibi olabilirsiniz. Alınan emlakçı sertifikası ile emlak danışmanlığı yapabilirsiniz.

Emlak Danışmanlığı Belgesi Nereden Alınır?

Üniversiteler ve eğitim kurumları sertifikalı emlakçılık kursları düzenlemektedirler. Düzenledikleri emlakçılık kursu online uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Emlak danışmanlığı sertifikası nereden alınır sorusunun yanıtları ile devam edelim.

Emlakçılık belgesini Gri Danışmanlık’tan alabilirsiniz. Üniversite iş birliği ile alanında uzman eğitmenler tarafından hazırladığımız kurs programına katılabilirsiniz. Düzenlediğimiz emlak danışmanlığı kursu online uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Emlak Danışmanlığı Belgesi Fiyatları

Emlak danışmanlığı sertifikası fiyatları ve ödeme seçenekleri hakkında detaylı bilgiye eğitim danışmanlarımıza ulaşarak elde edebilirsiniz. İletişim kanallarımızdan ulaşmanız durumunda emlak danışmanlığı kursu fiyatları hakkında detaylı bilgi vermek için en kısa sürede sizlere ulaşım sağlayacaklarıdır.

Emlak Danışmanlığı Belgesi Ne İşe Yarar?

Emlak danışmanlığı belgesi, emlak sektöründe profesyonel olarak çalışmak isteyen kişilere, yasal olarak belirli bir eğitim ve yetkinliğe sahip olduklarını kanıtlayan bir belgedir. Bu belge, emlak danışmanlarının yasal olarak işlerini yapmalarını ve emlak işlemlerini yürütmelerini sağlar.

Emlak danışmanlığı sertifikası, bir kişinin emlak sektöründe çeşitli istihdam olanaklarına sahip olmasını sağlar. İşte bu belgeye sahip olan bir kişinin çalışabileceği bazı ana alanlar:

 • Gayrimenkul Danışmanlığı Firmaları
 • Emlak Şirketleri ve Acenteleri
 • Mülkiyet Yönetimi Şirketleri
 • İnşaat Firmaları

Eğitim İçeriği Nasıldır?

 • Emlak ile İlgili Genel Kavramlar
 • Hukuki ve Ekonomik Boyutta Emlak Danışmanlığı
 • Kadastro ile İlgili İşlemler ve Genel Tanımlar
 • Tapu İşlemleri ve Genel Tanımlar
 • Resmi Yazı ile Yapılan Tapu İşlemleri
 • Tüzel Kişilerin Gayrimenkul Tasarrufları
 • Şehir Planlaması ile İlgili Tanımlar
 • Harita ve İmar Uygulamaları
 • Kentleşme ve İmar Hukuku
 • Emlak Alım – Satımı, Kiralama, Yatırım ve Danışmanlık İşlemleri
 • Halkla İlişkiler
 • Mesleki Mevzuat ve Uygulamaları

Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Emlak danışmanlığı kursu belgesi eğitimi, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitime ait videolar ve emlak danışmanlığı eğitimi pdf dokümanları uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler. 

Eğitim Süresi: 30 Gün / 120 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite Onaylı Sertifika

Eğitim derslerini kısa sürede tamamlayarak, sınava belirlenen tarihten daha önce girebilirsiniz. Sertifika işlemleriniz de daha kısa sürede tamamlanır.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Emlakçılık kursu sertifika eğitimi hakkında eğitim danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için Whatsapp ve iletişim numaramızdan iletişime geçebilir ya da aşağıdaki Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa süre de detaylı bilgi vermek için geri dönüş sağlayacaklardır. Emlakçı sertifikası almak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın