iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Emlak Danışmanlığı Kursu & Sertifikası

Ürün Fiyatı:
840 TL 540 TL
Kampanya
Emlak Danışmanlığı Kursu & Sertifikası

Emlak danışmanlığı kursu, uzaktan eğitim  şeklinde üniversite iş birliği yapılan eğitim programıdır. Emlak danışmanlığı eğitimi programına katılarak üniversite onaylı emlak danışmanlığı sertifikası sahibi olabilirsiniz. Gayrimenkul danışmanlığı sertifikası sahibi olmak için hemen gayrimenkul danışmanlığı kursuna başvurunuzu yapabilirsiniz.

Emlak Danışmanlığı Kursu Sertifika Eğitimi

Gayrimenkul danışmanlığı kursu, bireylerin emlak sektöründe yatırım, pazarlama işlemleri ile ilgili bilgi edinmeleri ve tecrübe kazanmaları amacı ile düzenlenmektedir. Sektörün ihtiyaç duyduğu eğitimli, bilgili, deneyimli elemanlar yetiştirerek yetişmiş eleman eksikliğini gidermektir.

Emlakçılık kursu, size bu meslek dalının tüm inceliklerini öğretir. Katılım sağlayacağınız uzaktan eğitim emlak danışmanlığı eğitimi sonunda emlakçılık sertifikası alacaksınız.

Emlak danışmanlığı kursu İstanbul ve çevresinden değil uzaktan eğitim imkânları ile tüm Türkiye’den katılım sağlayacağınız şeklinde düzenlenmektedir. Uzaktan eğitim emlak danışmanlığı kursu sayesinde internetin olduğu her yerden emlakçılık kursu sürecine katılabilir sertifikanızı alabilirsiniz.

Emlak Danışmanlığı Nedir?

Emlak danışmanlığı ne demek? Emlak danışmanlığı; alıcı ile satıcının bir araya gelmesini sağlayarak, alım satım işlemlerini kurallarına göre yapılabilmesini sağlayan bir meslek dalıdır. Katılacağınız emlakçılık kursu sizlere bu meslek dalında çalışmak isteyenlere ihtiyaç duyabilecekleri tüm bilgileri vermektedir.

Emlak Danışmanlığı Sertifikası Zorunlu Mu?

Taşınmaz ticareti hakkında yönetmelik gereği emlakçılık yetki belgesi alabilmek için MYK emlak danışmanı belgeniz (Seviye 5 belgesi) var olsa bile üniversiteler tarafından ya da MEB tarafından düzenlenen emlak danışmanlığı kursunu tamamlamanız gerekmektedir. Bu kursa kurumumuz aracılığı ile katılarak üniversite onaylı emlak danışmanlığı sertifikası sahibi olabilirsiniz.

Taşınmaz ticareti hakkında yönetmeliğe buradaki linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Taşınmaz ticareti hakkında yönetmeliği 6. Madde 5. Fıkra; 5) Milli Eğitim Bakanlığı, üniversiteler veya Milli Eğitim Bakanlığınca yetkilendirilen kurum ve kuruluşlarca taşınmaz ticareti konusunda verilen en az yüz saatlik eğitimde başarılı olması

Emlak Danışmanlığı Belgesi Nasıl Alınır?

Emlakçı sertifikası nasıl alınır? Emlak danışmanlığı belgesi almak için öncelikle emlak danışmanlığı kurslarına katılmanız gerekmektedir. Eğitimi ve eğitim sonunda yapılacak emlak danışmanlığı sınav sorularını başarı ile tamamlamalısınız. Eğitim ve sınav başarı ile tamamlandığında üniversite onaylı gayrimenkul danışmanlığı sertifikası sahibi olursunuz. Emlakçılık sertifikası nasıl alınır? Emlak danışmanlığı kursu, uzaktan eğitim şeklinde yapılmakta olup Türkiye’nin her yerinden katılım sağlayabilirsiniz.

Emlak Danışmanlığı Sertifikası Nereden Alınır?

Emlakçılık yetki belgesi almak için sorumlu emlak danışmanlarından en az birinin seviye 5 mesleki yeterlilik belgesine sahip olması ve Milli Eğitim Bakanlığı, üniversiteler veya Milli Eğitim Bakanlığınca yetkilendirilen kurum ve kuruluşlarca taşınmaz ticareti konusunda verilen en az yüz saatlik eğitimde başarılı olması gerekir.

Üniversite iş birliği ile düzenlediğimiz emlak danışmanlığı sertifika programına katılabilirsiniz. Eğitimi ve eğitim sonunda yapılacak emlak danışmanlığı sınav sorularını başarı ile çözerek üniversite onaylı emlak danışmanlığı sertifikası alabilirsiniz.

Emlak Danışmanlığı Kursu Kaç Saat?

Uzaktan eğitim şeklinde yapılan emlak danışmanlığı kursumuza katılarak 120 saatlik emlak danışmanlığı sertifikası sahibi olabilirsiniz.

Emlak Danışmanlığı Kursuna Kimler Katılabilir?

Online emlak danışmanlığı kursu kimler için uygundur? Öğrenim durumu en az lise mezunu olması gerekmektedir. Gayrimenkul danışmanlığı kursuna; 

– Emlakçılığa ilgi duyanlar,

– Emlakçılıkta kariyer yapmak isteyenler,

– Emlakçılıkla ilgili genel bilgi sahibi olmak isteyenler,

– Emlak bürosu açıp satışlarını, gelirlerini arttırmak isteyenler,

– Daha etkili satış tekniklerini öğrenip kariyerinde yıldız olmak isteyenler katılabilir. 

Emlak Danışmanlığı Kursu Ne İşe Yarar?

Emlak danışmanlığı eğitimine katılan bireyler;

– Emlakçılık ile ilgili genel kavramları öğrenirler, mesleği tanırlar

– Emlakçılığın hem hukuksal  hem de ekonomik boyutu hakkında bilgi sahibi olurlar

– Emlak pazarlamasında dikkat edilmesi gereken hususları öğrenirler

– İletişim pazarlama ve halkla ilişkiler konularında temel bilgilere sahip olurlar

– Halkla ilişkilerde kurumsal imajın önemini kavrarlar

– Büro yönetimi ve iletişim tekniklerini emlak bürosunda kullanırlar

– İletişim, beden dili ve davranış modelleri hakkında bilgilendirme ve pratikte kullanmalarını sağlanır

– Tapu sicili ve tapu ile ilgili genel tanımları öğrenirler

– Resmi yazı ile yapılan tapu işlemleri ve tüzel kişilerin gayrimenkul tasarrufları hakkında bilgi sahibi olurlar

– Tapu işleri ile ilgili kanuni  işlemleri ve mesleğinin gerektirdiği detayları öğrenirler.

Gayrimenkul Danışmanlığı Kursu Eğitim İçeriği

– Emlak ile ilgili genel kavramlar

– Hukuki ve ekonomik boyutta emlak danışmanlığı

– Kadastro ile ilgili işlemler ve genel tanımlar

– Tapu işlemleri ve genel tanımlar

– Resmi yazı ile yapılan tapu işlemleri

– Tüzel kişilerin gayrimenkul tasarrufları

– Şehir planlaması ile ilgili tanımlar

– Harita ve imar uygulamaları

– Kentleşme ve imar hukuku

– Emlak alım – satımı, kiralama, yatırım ve danışmanlık işlemleri

– Halkla ilişkiler

– Mesleki mevzuat ve uygulamaları 

Emlak Danışmanlığı Kursu Eğitim Süresi ve Şekli

Emlak danışmanlığı kursu, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitime ait videolar ve emlak danışmanlığı eğitimi pdf dokümanları uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler. 

Eğitim Süresi: 30 Gün / 120 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders ( A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Kamu üniversitesi onaylı sertifika 

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim? Eğitime Nasıl Katılabilirim?

Emlak danışmanlığı kursu hakkında eğitim danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için Whatsapp ve iletişim numaramızdan iletişime geçebilir ya da aşağıdaki Hemen Bilgi Al formunu  doldurabilirsiniz.

Eğitim danışmanlarımız en kısa süre de detaylı bilgi vermek için geri dönüş sağlayacaklardır. Emlak danışmanlığı sertifikası almak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp