iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Emdr Terapi Eğitimi & Sertifikası

Emdr Terapi Eğitimi & Sertifikası

Emdr terapi eğitimi, üniversite iş birliği hazırlanan eğitim programıdır. Temel Emdr eğitimini başarı ile tamamlayanlar e devletten sorgulanan üniversite onaylı Emdr uygulayıcı eğitimi sertifikası almaya hak kazanacaklardır.

EMDR Terapi Eğitimi Nedir?

EMDR, “Eye Movement Desensitization and Reprocessing” kelimelerinin baş harfi ile isimlendirilen bir terapi yöntemidir ve Türkçeye “Göz Hareketleri ile Duyarsızlaştırma ve Yeniden işleme” olarak çevrilmiştir.

EMDR terapi, yaşadığımız ve etkisinden kurtulamadığımız rahatsız edici olay, anı ve huzursuzlukları anlamlandırarak etkisinden çıkmamızı ve rahatlamamızı sağlayan bir yöntemdir. EMDR bir psikoterapi çeşididir. Emdr terapi süresince bireylerin zihinlerinde yer alan ait bilgiler yeniden işlenir. Danışanlardaki rahatsızlığın nedeninin, olumsuz ve kötü olarak depolanmış hafıza ve anılar olduğunu belirten ve tedavide adaptif (uyumsal) bilgi işleme modelinin rehberliğinde bu kötü anıları değiştiren bir psikoterapidir.

Emdr Terapi Eğitimi katılımcıları, akut ve kronik ruhsal travmaya maruz kalmış kişilere ve travma sonrası stres bozukluğu tanısı almış kişilerde müdahale yaklaşımlarının, travma dışı vaka uygulamalarının ve EMDR tekniklerinin doğru, eksiksiz ve etik kurallar çerçevesinde uygulanabilir şekilde eğitimlerini sağlamaktır.

EMDR Terapi Eğitimi Kimler Alabilir?

Emdr uygulamasına kimler katılabilir? Peki Emdr eğitimi kimler eğitim verebilir, Emdr sertifikası kimler alabilir inceleyelim. Eğitim programına katılacaklar şu şekilde sıralanabilir:

– Psikologlar

– Psikiyatristler

– Psikolojik danışmanlık ve rehberlik uzmanları

– Aile danışmanları

– Hekimler

– Psikiyatri ve nöroloji hemşireleri

– Sosyal hizmet uzmanları

– Çocuk sağlığı ve gelişimi uzmanları

Emdr Sertifikası Ne İşe Yarar?

Emdr terapi hangi durumlarda kullanılır? EMDR uygulaması terapisi aşağıdaki durumlarda fayda sağladığı görülmüştür.

– Bağımlılıklar

– Kaygı/Anksiyete

– Kronik ağrı

– Depresyon

– Yeme bozuklukları

– Panik ataklar

– Panik atak

– Fobiler

– Travma sonrası stres bozukluğu (TSSB)

– Özgüven problemleri

– Sınav Kaygısı

EMDR Sertifikası Nasıl Alınır?

Emdr Terapi Eğitimi sertifikası almak için öncelikle Emdr eğitimi almak gerekmektedir. Düzenlenen Emdr terapi eğitimlerini düzenli şekilde takip ederek başarı ile tamamlamak gerekmektedir. Eğitim sonunda yapılacak Emdr sınavı sorularını başarı ile tamamlayanlar üniversite onaylı e devletten sorgulanan Emdr sertifikası almaya hak kazanırlar.

Emdr Eğitimi Nereden Alınır?

Emdr eğitimi sertifikası nereden alınır? Emdr terapi eğitimi sertifika kursu, alanında uzman, deneyimli eğitmenler tarafından kurslar düzenleyen kurumlardan alınmalıdır. Gri Danışmanlık, üniversite iş birliği ile alanında uzman, tecrübeli eğitmenler tarafından hazırlanan Emdr terapi eğitimi sertifika programı düzenlemektedir. Kurumumuz tarafından düzenlenen Emdr uygulayıcı eğitimi sertifikası kursuna katılım sağlayabilirsiniz

Emdr Eğitimi Fiyatları Nasıldır?

Emdr eğitimi fiyatı ve ödeme seçenekleri hakkında daha detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız, Emdr eğitimi ücretleri ve ödeme seçenekleri hakkında sizlere detaylı bilgi vereceklerdir.

Emdr Eğitimi İçeriği Nasıldır?

 • EMDR Nedir?
 • EMDR Tarihçesi
 • EMDR Nasıl Geliştirildi?
 • EMDR Kuramsal Temeli
 • EMDR Hangi Sorunlarda Kullanılabilir?
 • Ruhsal Travma Nedir?
 • Hangi Olaylar Ruhsal Travmaya Yol açar?
 • Travma Sonrası Stres Bozukluğu Belirtileri
 • Travma belirtileri Ne Zaman Ciddiye Alınmalı?
 • Travmatik davranışlara 3 yaklaşım
 • Travma tedavisinde öneriler
 • Travmanın Olumlu Etkileri
 • Travma Sonrası Stres Bozukluğu ve EMDR Terapisi ile Tedavi
 • EMDR Yan Etkileri Var mı?
 • EMDR Kimlere Uygulanabilir?
 • EMDR Nasıl Uygulanır?
 • EMDR Ne Kadar Sürede Uygulanır?
 • EMDR Uygulanması ve Basamakları
 • EMDR Terapisinin Sekiz Evresi ve Uygulanması
 • Emdr Terapisi Eğitimi Güvenli Yer Egzersizi ve Oluşturma Basamakları
 • Nefes ve Gevşeme Egzersizleri
 • Dört Element Egzersizi
 • Çocuk ve Ergenlerde EMDR

Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Emdr terapi eğitimi sertifika kursu, uzaktan eğitim yöntemiyle internet ortamında verilmektedir. Eğitim 30 Gün sürmektedir. Eğitime ait ders videoları ve dokümanları uzaktan eğitim sistemine yüklenmiştir. Katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 120 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders (A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite onaylı sertifika

Eğitim derslerini kısa sürede tamamlayarak, sınava belirlenen tarihten daha önce girebilirsiniz. Sertifika işlemleriniz de daha kısa sürede tamamlanır.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Emdr terapi eğitimi sertifika kursu hakkında eğitim danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için Whatsapp ve iletişim numaramızdan iletişime geçebilir ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa süre de detaylı bilgi vermek için geri dönüş sağlayacaklardır. Emdr uygulayıcı eğitimi sertifikası almak ve kurs programına katılmak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın