Eczane Yardımcılığı Kursu & Sertifikası

Eczane Yardımcılığı Kursu & Sertifikası

Eczane yardımcılığı kursu, eczane işlerinde çalışmak isteyen veya bu alanda kariyer yapmak isteyen kişilere gerekli becerileri ve bilgileri kazandırmayı amaçlayan bir eğitim programıdır. Eczane yardımcı personeli kursu online uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Eğitim sonunda üniversite onaylı e devletten sorgulanan eczane yardımcılığı sertifikası alınmaktadır.

Eczane Yardımcılığı Kursu Nedir?

Eczane yardımcılığı kursu, eczane işlerinde çalışmak isteyen bireylere eczacılık alanında gerekli bilgi, beceri ve yetkinlikleri kazandırmayı amaçlayan bir eğitim programıdır. Eğitim programı, eczacılık mesleğinin temel prensipleri, ilaçların doğru şekilde nasıl saklanacağı ve dağıtılacağı, reçetelerin nasıl işleneceği gibi konuları kapsar. Ayrıca Eczane yardımcı personeli eğitimi, müşteri hizmetleri, iletişim becerileri, stok yönetimi ve eczane yönetimi gibi pratik konuları da içermektedir.  

Eczanelerde eczacıya yardımcı olarak çalışan kişilere eczacı asistanı ya da eczane yardımcı personeli denir. Eczane yardımcılığı yapan personellerin eczane açma yetkileri yoktur. Bu eğitim eczanelerde çalışacak yardımcı personel eğitimidir. Sağlık bakanlığı eczane teknisyeni kursu programından farklı bir program olup eczanelerde yardımcı personel olmak isteyenler için yapılan bir eğitimdir.

Eczane Yardımcılığı Nedir?

Eczane yardımcılığı, eczanelerde ilaç ve sağlık ürünlerinin dağıtımı ve satışı sürecinde eczacıya yardımcı olan kişilerin mesleğidir. Eczane yardımcı personeli, eczacının direktifleri doğrultusunda reçeteli ilaçları hazırlayabilir, eczane içinde düzen ve temizlik sağlayabilir, müşterilere ilaçlar hakkında bilgi verebilir, eczane envanterini yönetebilir ve diğer eczane işlemlerine destek olabilir.

Eczane Yardımcılığı Kursu Kimler Alabilir?

Eczane yardımcı personeli eğitimine, eczane sektöründe kariyer yapmak isteyen ve eczane işleyişine dair bilgi edinmek isteyen en az ilkokul diplomasına sahip herkes katılabilir, eczane yardımcılığı sertifikası alabilir. Katılımda yaş sınırı bulunmamaktadır. Eczanelerde, Kamu ve özel hastanelerde çalışmak isteyen herkes katılabilir.

Eczane Yardımcılığı Sertifikası Nasıl Alınır?

Eczane yardımcı personeli sertifikası nasıl alınır, eczane yardımcılığı nasıl olunur soruları bu alanda en çok merak edilen sorulardır. Eczane yardımcısı olmak ve eczane yardımcılığı sertifikası almak için ilk adım olarak, eczane yardımcılığı eğitim programına katılmanız gerekecektir. Kayıt işlemlerinizden sonra size tanımlanan eczane yardımcılığı eğitim programını başarıyla tamamlayın. Kurs sonunda yapılacak sınavı geçmeniz sertifika almanız için gereklidir.

Eğitim programını başarıyla tamamladıktan ve gerekli sınavları geçtikten sonra, e devlette sorgulanan üniversite onaylı eczane yardımcılığı sertifikası alabilirsiniz. Eczane yardımcılığı sertifikası, eczane sektöründe çalışmak için bir ön yeterlilik sağlar ve kariyerinizde ilerleme fırsatları sunmaktadır.

Eczane Yardımcılığı Sertifikası Nereden Alınır?

Eczane yardımcılığı kursu üniversiteler ve eğitim kurumları tarafından verilmektedir. Kurumlar genellikle eczane yardımcılığı sertifika programını online uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Peki eczane yardımcı sertifikası nereden alınır inceleyelim.

Eğitim programını kurumuzdan alabilirsiniz. Eczane yardımcı personeli eğitimi veren üniversiteler iş birliği ile hazırladığımız sertifika programına katılabilirsiniz. İnternet üzerinden Online uzaktan eğitim şeklinde yapılan eğitime kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Eczane Yardımcılığı Sertifikası Fiyatları

Eczane yardımcılığı kursu ücretsiz mi sorusu en çok sorulan sorulardandır. Eczane yardımcı personeli kursu fiyatları ve ödeme seçenekleri hakkında tüm bilgilere eğitim danışmanlarımızdan ulaşabilirsiniz. İletişim kanallarımızdan ulaşmanız durumunda eğitim danışmanlarımız detaylı bilgi vermek için en kısa sürede sizlere dönüş yapacaklardır.

Eczane Yardımcılığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Eczane yardımcılığı iş imkânları her geçen gün artmaktadır. Eczanelerde çalışacak nitelikli personel ihtiyacı sürekli artmaktadır. Eczane yardımcılığı kursu sonunda alacağınız sertifika sizlere tüm Türkiye’de bulunan eczanelerde görev alma şansı tanıyacaktır.

Eğitim İçeriği Nasıldır?

  • Diksiyon
  • İş Hayatında İletişim Teknikleri
  • Satış Pazarlama Yöntemleri
  • Temel Muhasebe Becerileri
  • Halk Sağlığı
  • İlaç Şekilleri
  • Pratik İlaç Bilgileri
  • Dosyalama
  • Bilgi Belge Yönetimi

Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Eczane yardımcılığı kursu sertifika eğitimi, uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders (A-Senkron) şeklinde yapılmaktadır. Eczane yardımcılığı kursu ne kadar sürer sorusu ile devam edelim. Eğitime ait ders videoları, eczane yardımcılığı dokümanları pdf olarak uzaktan eğitim sistemine yüklenmiştir. Katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi ve Saati: 560 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite Onaylı Sertifika

Eğitim derslerini kısa sürede tamamlayarak, sınava belirlenen tarihten daha önce girebilirsiniz. Sertifika işlemleriniz de daha kısa sürede tamamlanır.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Eczane yardımcı personeli eğitimi sertifika kursu hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bizlere ulaşabilir ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgi vermek için en kısa sürede sizlere dönüş yapacaklardır. Eğitim programına katılmak ve sertifika almak için kayıt formunu doldurabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın