iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Drama Öğretmeni Olmak İçin Şartlar

Drama Öğretmeni Olmak İçin Şartlar

Drama öğretmeni olmak için şartlar nelerdir ? nasıl drama öğretmeni olunur ?  yaratıcı drama öğretmeni aranıyor ?  yaratıcı drama öğretmeni iş ilanları ? yaratıcı drama eğitmeni nasıl olunur ? sorularınızın yanıtları bu yazımızda.

Drama Öğretmeni Olmak İçin Şartlar Nelerdir?

Yaratıcı Drama ; güven, kendine saygı duyma, problem çözme, etkin ve katılımcı olma, bağımsız olma, karar verebilme, yetkinleşme, demokratikleşme nitelikleri kazandırır. Yaratıcı drama diğer alanlardan farklıdır hem yöntem hem derstir. Bunları egzersiz olarak uygulamak uzmanlık gerektirir. Drama için sadece üniversitede aldığınız ders yeterli olmaz. Drama öğretmenliği yapmak için drama sertifikası almalısınız.

Kamu üniversitesi onaylı yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifikası ile drama öğretmenliği yapabilir, MEB’de egzersiz açabilirsiniz. Gri Danışmanlık üniversite işbirliği hazırlanan sertifika programına  katılarak Yaratıcı Drama eğitmen eğitimi sertifikası alabilirsiniz. 2010/49 sayılı genelge ve 9 sayılı seçmeli ders kararına göre yaratıcı drama sertifikası ile drama öğretmeni olarak derse girebilirsiniz.

Yaratıcı drama eğitmenliği sertifika programı , MEB bünyesindeki tüm resmi ve özel okullarda, tüm anaokulu ve kreşlerde Yaratıcı Drama Eğitmeni olarak görev alabileceğiniz sertifika programıdır. Yaratıcı drama etkinlikleri , yaratıcı drama oyunları ve yaratıcı drama örnekleri verilen yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programına katılabilirsiniz.

Drama Öğretmeni Olmak İçin Kimler Sertifika Almalıdır?

– Yaratıcı drama alanında eğitmenlik ve liderlik yapmak isteyen eğitmen adayları
– Mesleğinde yaratıcı drama tekniklerini kullanarak çalışmak isteyen kişiler
– Kurumlara özel yaratıcı drama atölye çalışması yapmak isteyen kişiler
– Yaratıcı drama alanında çalışan, eğitim/belge eksiği olan kişiler

Yaratıcı Drama öğretmenliği sertifikasını almak zorundadır.

Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi Programına Kimler Katılabilir?

– Çalışma alanı değiştirmek isteyen yüksek okul mezunları
– Okul Öncesi öğretmenleri yada öğretmen adayları
– Pedagoglar
– Psikologlar
– Özel Eğitimciler
– Sınıf Öğretmenleri
– Rehber Öğretmenler
– Resim
– Müzik
– Beden Eğitimi
– Seramik ve El sanatları Öğretmenleri
– Meslek sahibi olmak isteyen en az lise mezunları

Uzaktan eğitim ile kamu üniversitesi onaylı, özel kurumlarda, MEB ve Halk Eğitim Merkezlerinde Drama öğretmenliği yapmak için yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifikası almalıdırlar.

Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır?

Yaratıcı drama eğitmen eğitimi ve sertifikasını Gri Danışmanlık’tan alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı ile sizde yaratıcı drama eğitmeni olabilirsiniz. Hem ek gelir elde edersiniz hem de geleceğimizin teminatı olan çocukların gelişimine katkıda bulunabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın