Yaratıcı Drama Atölyesi

Yaratıcı Drama Atölyesi

Drama atölyesi , çocukların farklı alanlarda gelişimlerinin desteklendiği atölye ortamıdır. Atölye çalışmalarında doğaçlama, role girme, oyun gibi drama teknikleri kullanılmaktadır. Yaratıcı drama, tiyatro ve eğitim teknikleri temelinden inşa edilen bir yöntemdir.

Drama Atölyesi Nedir?

Drama atölye programı, 8–13 yaş çocuklarının bireysel gelişimlerini çok yönlü destekleyen; özgüven, empati gibi temel kişisel becerileri kazanmaları ve iletişim becerilerini geliştirmeyi hedefleyen bir drama programıdır.

Yaratıcı drama etkinlikleri , yaratıcı drama oyunları ve yaratıcı drama örnekleri verilen yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programına katılarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Yaratıcı Drama Atölyesi

Bireylerde problemlere çözümler üretebilme, olayları ve çevresini sorgulayabilme, duyguları ile birlikte aklını kullanabilme önemlidir. Öğrendiği bilgileri içselleştirip işe dönüştüren bireyler her zaman için önemlidir.

Yaratıcı drama atölye çalışmaları,  çocukların kendilerini ifade etmesi, kendine güveni geliştirme, dinleme ve anlama becerilerinin geliştirilmesine yöneliktir.

Yaratıcı drama eğitim ve öğretimde çok önemli bir yere sahiptir. Yaratıcı drama bir konunun öğretilmesinde canlandırma yapılarak kalıcı olmasını sağlar.

Drama , empati kurma, beden dilini kullanma,  rol oynama, hayal kurma, rahatlama, iletişim ve etkileşim becerilerini kazandırması ile eğitim ve öğretimi desteklemektedir. Peki drama atölyesi çalışmaları nasıl yapılı ne kadar sürer inceleyelim.

Atölye Çalışmaları Ne Kadar Sürer?

Çocuklar İçin yaratıcı drama atölye programı isteğe bağlı olarak 2-4 hafta olarak uygulanabileceği gibi 12+12 toplam 24 haftalık bir program olarak tasarlanabilir. Drama atölye çalışmaları 5- 13 yaş grubu çocuklarda daha etkili olmaktadır. Haftalık olarak 2-4 saatlik çalışmalar yeterli olabilmektedir.

Drama eğitim programı, çocukların çok yönlü gelişimini atölye ortamında desteklemek üzere oluşturulmalıdır. Drama atölyesi örnekleri ve uygulanması ile destek sağlanır. Drama atölye çalışmalarında çocuklarda zihinsel ve kişisel gelişimlerine önemli katkı sunar.

Gri danışmanlık – üniversiteler işbirliği ile alanında uzman deneyimli eğitmen kadrosu ile hazırlanan yaratıcı drama sertifika programına katılarak sertifikanızı alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan sertifika programı ile sizde yaratıcı drama eğitmeni olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey yaratıcı drama sertifika programına katılmak.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın