iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Drama Atölyesi

Drama Atölyesi

Drama atölyesi , çocukların farklı alanlarda gelişimlerinin desteklendiği atölye ortamıdır. Atölye çalışmalarında doğaçlama, role girme, oyun gibi drama teknikleri kullanılmaktadır. Yaratıcı drama, tiyatro ve eğitim teknikleri temelinden inşa edilen bir yöntemdir.

Drama Atölyesi Nedir?

Drama atölye programı, 8–13 yaş çocuklarının bireysel gelişimlerini çok yönlü destekleyen; özgüven, empati gibi temel kişisel becerileri kazanmaları ve iletişim becerilerini geliştirmeyi hedefleyen bir drama programıdır.

Yaratıcı drama etkinlikleri , yaratıcı drama oyunları ve yaratıcı drama örnekleri verilen yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programına katılarak sertifika sahibi olabilirsiniz.

Yaratıcı Drama Atölyesi

Bireylerde problemlere çözümler üretebilme, olayları ve çevresini sorgulayabilme, duyguları ile birlikte aklını kullanabilme önemlidir. Öğrendiği bilgileri içselleştirip işe dönüştüren bireyler her zaman için önemlidir.

Yaratıcı drama atölye çalışmaları,  çocukların kendilerini ifade etmesi, kendine güveni geliştirme, dinleme ve anlama becerilerinin geliştirilmesine yöneliktir.

Yaratıcı drama eğitim ve öğretimde çok önemli bir yere sahiptir. Yaratıcı drama bir konunun öğretilmesinde canlandırma yapılarak kalıcı olmasını sağlar.

Drama , empati kurma, beden dilini kullanma,  rol oynama, hayal kurma, rahatlama, iletişim ve etkileşim becerilerini kazandırması ile eğitim ve öğretimi desteklemektedir.

Drama Atölyesi Ne Kadar Sürer?

Çocuklar İçin yaratıcı drama atölye programı isteğe bağlı olarak 2-4 hafta olarak uygulanabileceği gibi 12+12 toplam 24 haftalık bir program olarak tasarlanabilir. Drama atölye çalışmaları 5- 13 yaş grubu çocuklarda daha etkili olmaktadır. Haftalık olarak 2-4 saatlik çalışmalar yeterli olabilmektedir.

Drama eğitim programı, çocukların çok yönlü gelişimini atölye ortamında desteklemek üzere oluşturulmalıdır. Drama atölyesi örnekleri ve uygulanması ile destek sağlanır. Drama atölye çalışmalarında çocuklarda zihinsel ve kişisel gelişimlerine önemli katkı sunar.

Yaratıcı Drama Eğitmen Eğitimi Sertifikası Nereden Alınır?

Gri danışmanlık – üniversiteler işbirliği ile hazırlanan yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programına katılarak sertifikanızı alabilirsiniz. Türkiye’nin her yerinden katılabileceğiniz uzaktan eğitim ile yapılan, yaratıcı drama eğitmen eğitimi sertifika programı ile sizde yaratıcı drama eğitmeni olabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey yaratıcı drama eğitmenlik sertifika programına katılmak.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın