Disleksi Öğretmeni Nasıl Olunur?

Disleksi Öğretmeni Nasıl Olunur?

Disleksi Öğretmeni olmak için Gri Danışmanlık bünyesinde yer alan kurslara katılım sağlamak yeterlidir. Bu alana ilgi duyan ve disleksi rahatsızlığına sahip olan kişilere destek olmak isteyen herkes için uygun bir sistemdir. Siz de bu kurs programına dahil olarak çeşitli kurumlarda eğitmenlik yapabilirsiniz. Peki disleksi eğitmeni nasıl olunur inceleyelim.

Kurs bitiminde bir adet çoktan seçmeli sınav yapılmaktadır. Katılımcılar bu sınavdan minimum 50 puan aldığı takdirde sertifika almaya hak kazanabilmektedir. Siz de bu alanda başarılı olmak ve kişilere fayda sağlamak istiyorsanız kursa başvuru yaparak online olarak derslere katılabilirsiniz.

Disleksi Öğretmeni Kimler Olabilir?

Disleksi Öğretmeni olmak isteyen kişilerin çeşitli üniversite bölümlerinden mezuniyet derecesi gerekmektedir. Örneğin sosyoloji, PDR ya da psikoloji gibi bu alan ile ilgili bölümlerden mezun iseniz kursa rahatlıkla katılım sağlayabilirsiniz. Disleksi eğitmeni kimler olabilir sorusu ile devam edelim. Bu kriter dışında herhangi başka bir şart mevcut değildir. Alanda başarı sağlamak, uzmanlaşmak ve disleksi rahatsızlığına sahip bireylere faydalı olmak isteyen herkes kursa katılabilmektedir. Bu sayede hem bireylere hem de topluma faydalı kişiler yetiştirilmekte, uzmanlar tarafından tasarlanan bu kurs sayesinde değerli bilgiler aktarılmaktadır. Disleksi öğretmeni sertifika programına;

– Pdr mezunları ve öğrencileri,

– Psikoloji mezunları ve öğrencileri,

– Sosyoloji mezunları ve öğrencileri,

– Çocuk gelişimi mezunları ve öğrencileri,

– Özel eğitim bölümü (işitme-görme- zihin),

– Sınıf öğretmenliği mezunları ve öğrencileri,

– Türkçe öğretmenliği mezunları ve öğrencileri,

– Türk dili edebiyatı mezunları ve öğrencileri,

– Okul öncesi öğretmenliği mezunları ve öğrencileri,

– Dil ve konuşma terapisi bölümü öğrencileri ve mezunları katılabilir.

Disleksi Öğretmeni Ne İş Yapar?

Disleksi Öğretmeni olan kişiler birçok farklı kurum ve kuruluşta eğitmen olarak çalışabilmektedir. Aynı zamanda yetki belgesi almaya hak kazanan katılımcılar özel olarak disleksi rahatsızlığı yaşayan bireylere yardımcı da olabilmektedir.

Pek çok açıdan faydalı olan bu kurs sistemi aynı zamanda geniş bir istihdam alanı da sunmaktadır. Program bitiminde yapılacak olan sınavdan geçerli bir not alındığı takdirde kişiler disleksi öğretmenliği yapabilmektedir.

Disleksi Eğitmeni Ne Kadar Maaş Alır?

Disleksi Öğretmeni olmak için sertifika almaya hak kazanan tüm adaylar bu belge ile çeşitli kurumlara iş başvurusunda bulunabilmektedir. Bu başvuruların bir kısmı özel bir kısmı ise kamu kurum ve kuruluşlarını kapsamaktadır. Kişilerin istihdam edecekleri kurumun nereye bağlı olacağı da alacakları maaş için önemli bir unsurdur.

Alacağınız maaşta belirleyici olan çalıştığınız kuruluşun özel mi yoksa kamuya bağlı mı olduğudur. Bu nedenle pek çok farklı iş ortamında çalışabilme şansınız olduğundan dolayı alacağınız maaşlarda da farklılıklar olabilmektedir.

Yazımızda disleksi eğitmeni nasıl olunur, disleksi öğretmeni nasıl olunur sorularının yanıtlarını verdik. Disleksi Eğitmen Eğitimi sertifika programına katılarak e devlette sorgulanan üniversite onaylı Disleksi Eğitmenlik sertifikası sahibi olabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın