iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Çocuk Resimleri Analizi ve Yorumlama Sertifika Eğitimi

Çocuk Resimleri Analizi ve Yorumlama Sertifika Eğitimi

Çocuk resimleri analizi sertifika eğitimi, resim yorumlama eğitimi üniversite iş birliği ile uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Resim yorumlama kursu sonunda e devletten sorgulanabilen üniversite onaylı uluslararası geçerli çocuk resim yorumlama sertifikası alınmaktadır. Resim analizi eğitimi sonunda alınacak çocuk resim yorumlama sertifikası ile çocukları psiko-pedagojik yönden tanıyıp, iç dünyalarını anlayabilirsiniz. Çocuk resimleri analizi eğitimine internetin olduğu her yerden katılabilirsiniz. Çocuk resimleri yorumlama eğitimine hemen başvurarak resim analizi sertifikası alabilirsiniz

Çocuk Resimleri Analizi Ve Yorumlama Kursu Sertifika Eğitimi Nedir?

Çocuk resimleri yorumlama eğitimi, çocukları tanımak ve onların iç dünyalarını öğrenmek için en etkili yöntemlerden birisi olan resim yorumlama teknikleri öğrenilecek programdır. Resim analizi eğitimi ile resimdeki önemli belirtilerin uzmanlar için ne anlama geldiğini ifade etmek ve resmin yorumlanmasında dikkat edilecek noktaları anlatmaktır.

Resim yorumlama eğitimi program içeriğinde, çocuğun çizdiği resmi yorumlama, 9 yaşındaki çocuğun resmi, aile çiz testi yorumlama eğitimleri bulunmaktadır. Ayrıca eğitim süresince çocuğun çizdiği resmi yorumlama kitapları önerileri yapılmakta ve çocuğun çizdiği resmi yorumlama pdf notları da verilmektedir.

Çocuk resimleri analizi eğitimi sonunda çocukları tanımak ve onların iç dünyalarını öğrenmek için etkili yöntemler öğrenmiş olacaksınız. Çocuklarımızın çizdiği resimlerin ne anlama geldiği ve ne atlatmak istediklerini çözeceğimiz bu eğitimin sonunda üniversite onaylı çocuk resimleri yorumlama sertifikasına sahip olacaksınız. Resim analizi eğitimi, resim yorumlama ve resim analizi yapabilmeyi öğreneceğiniz programdır. Resim yorumlama eğitimi, çocukların çizdiği resimleri yorumlarken dikkat edeceğiniz noktaları öğreneceğiniz resim analizi eğitimidir.

Çocuk Resimleri Analizi ve Yorumlama Eğitimi ‘ne Kimler Katılabilir?

Çocuk resimleri yorumlama sertifikasını kimler alabilir? Resim yorumlama ve resim analizi eğitimine,

– Psikologlar

– Sosyologlar

– Aile Danışmanları

– Sınıf Öğretmenleri

– Rehber Öğretmenler

– Resim Öğretmenleri

– Özel Eğitim Uzmanları,

– Psikolojik Danışmanlar,

– Sosyal Hizmet Uzmanları,

– Çocuk Gelişim Uzmanları,

– Tıp ve Hemşirelik Mezunları,

– Okul Öncesi / Anaokulu Öğretmenleri,

– Çocuk Gelişimi Ve Eğitimi Öğretmenleri,

– Çocuk ve ergen psikiyatristleri ve asistanları,

Bu branşlarda eğitimine devam eden üniversite öğrencileri, bu alanda çalışanlar, tüm anne ve babalar eğitime katılabilir.

Çocuk Resimleri Yorumlama Eğitimi Sertifikası Neden Alınmalıdır?

Resim, çocukların  iç dünyasının ifade biçimi ve zihinsel yapısının yansımasıdır. Resimler analiz edildikleri takdirde çizen çocuk hakkında ayrıntılı bilgi verir.. Çocuk çoğu zaman çizdiği resimle annesine olan sevgisini anlatırken, çoğu zamansa babasından kendisine sarılmasını beklediğini söyler. Kimi zaman şiddet gören ya da azarlanan ama bunu kimseye anlatamayan çocukların resimleri birçok mesaj içermektedir. Bu yüzden Resim analizi eğitimi ile çocukların resimler aracılığı ile hem ruhsal dünyaları hakkında bilgi alabiliriz hem de zihinsel bir problemi olup-olmadığını görebiliriz.

Çocukların içe kapanıklık, dürtüsellik, hiperaktivite, dikkat dağınıklığı, iletişim kopukluğu, özgüven eksikliği, okul fobisi, yalan söyleme, tırnak yeme, alt ıslatma, ebeveyn kaybı, okulda başarısızlık, cinsel istismar, sosyal fobi, obsesif-kompulsif davranış, öğrenme problemleri, zeka geriliği, üstün zekalılık gibi çizilen resimden psikoloji ve ruhsal problemler hakkında teşhis ve tedavi yapılabilmek için resim analizi eğitimi gerekli olmaktadır.

Çocuk Resimleri Analizi ve Yorumlama Eğitimi Ne İşe Yarar?

Çocukları tanımak ve onların iç dünyasına erişmek için kullanılan yöntemlerin başında resim yorumlama gelmektedir. Çocuklarımızın çizdiği resimlerin ne anlama geldiği ve ne atlatmak istediklerini çözeceğimiz bu eğitimin sonunda Üniversite onaylı çocuk resimleri yorumlama uygulayıcısı sertifikasına sahip olacaksınız.

Resimler analiz edildikleri takdirde çizen çocuk hakkında ayrıntılı bilgi verir.. Çocuk çoğu zaman çizdiği resimle annesine olan sevgisini anlatırken, çoğu zamansa babasından kendisine sarılmasını beklediğini söyler. Kimi zaman şiddet gören ya da azarlanan ama bunu kimseye anlatamayan çocukların resimleri birçok mesaj içermektedir. Bu yüzden Resim analizi eğitimi ile çocukların resimler aracılığı ile hem ruhsal dünyaları hakkında bilgi alabiliriz hem de zihinsel bir problemi olup-olmadığını görebiliriz.

Çocuk Resimleri Analizi ve Yorumlama Eğitimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Çocuk resimleri analizi ve psikolojik resim testleri eğitimine katılarak üniversite onaylı resim yorumlama sertifikası almaya hak kazanan katılımcılar,
– Anaokulları ve kreşlerde,
– Özel eğitim merkezlerinde,
– Aile danışma merkezlerinde,
– Özel danışmanlık merkezlerinde,
– Psikolojik danışmanlık merkezlerinde çalışabilirler.
Hastane gibi kurumlarda bu eğitim ve sertifikayı kullanarak resimler aracılığı ile çocuklar hakkında daha net bilgi alabilirler. Bu eğitim kişilerin olaylara ve çocukları bakış açısı değiştirir.

Çocuk Resimleri Analizi ve Yorumlama Eğitimi Sertifika Eğitim İçeriği Nasıldır?

– Resim analizinin tarihçesi
– Çocuk ve resim
– Bir ifade aracı olarak çocuk resmi
– Çocuk resminin gelişim aşamaları
– Çocuk resmindeki sembolik ifadeler
– Psikolojik resim testlerini uygulama yöntemleri
– Psikolojik değerlendirmede kullanılan resim testleri
– İnsan çiz testi yorumlama
– Var olmayan bir hayvan çiz testi yorumlama
– Aile çiz testi yorumlama
– Kinetik aile çizim testi yorumlama
– Yağmur altında dolaşan kadın çiz testi yorumlama
– Kaktüs çiz testi yorumlama
– Ev ağaç insan çiz testi yorumlama
– Bahçe çiz testi yorumlama
– Good enough harris adam çiz testi yorumlama
– D-10 projektif resim testi yorumlama

Çocuk Resimleri Analizi Sertifika Eğitimi Uzaktan Eğitim Olarak Nasıl Alınacak?

– Kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyere kullanıcı adı ve şifreleri sms ve mail yoluyla gönderilir.
– Kullanıcı adı ve şifreniz ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.
– Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
– Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz.
– Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olursunuz.

Örnek Dersimizi Buraya Tıklayarak İzleyebilirsiniz.

Çocuk Resimleri Yorumlama Ve Analizi Sertifika Eğitimi Süresi ve Şekli Nasıldır?

Çocuk resimleri analizi ve psikolojik resim testleri eğitimi, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Uzaktan eğitim sistemine eğitime ait videolar ve çocuk resimleri analizi ve psikolojik resim testleri pdf dokümanları yüklenecektir. Katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler. Resim yorumlama kursu 60 saatlik sertifika alınacak program olup eğitim sonunda ” Çocuk Resimlerinin Psikolojik Açıdan Yorumlanması ve Çocuk Resimleri Testleri Eğitimi Sertifikası ” almış olacaksınız. Çocuk resimleri analizi sertifika programı 30 gün sürmektedir. Uzaktan eğitim resim yorumlama kurs programı sonunda aldığınız sertifikada ”Uzaktan Eğitim” ibaresi yer almaz.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 60 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders (A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite onaylı sertifika

Eğitim derslerini kısa sürede tamamlayarak, sınava belirlenen tarihten daha önce girebilirsiniz. Sertifika işlemleriniz de daha kısa sürede tamamlanır.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim? Eğitime Nasıl Katılabilirim?

Çocuk resimleri analizi ve psikolojik resim testleri kursu sertifika eğitimi hakkında detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz ya da hemen bilgi al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa sürede sizi arasın. Çocuk resimleri analizi sertifikası almak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın