iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Bilgisayar İşletmenliği Kursu & Sertifikası

Bilgisayar İşletmenliği Kursu & Sertifikası

Bilgisayar işletmenliği sertifika eğitim programı, üniversite iş birliği hazırlanmaktadır. Katılacağınız online bilgisayar işletmenliği kursu ile e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası alabilirsiniz. Alacağınız sertifika ile bilgisayar işletmeni olarak çalışabilirsiniz. MEB’de geçerli bilgisayar işletmenliği sertifikası uzaktan eğitim şeklinde yapılan kursa katılım sağlayarak sahip olacağınız bir sertifikadır.

Bilgisayar İşletmenliği Kursu Sertifika Eğitimi Nedir?

Bilgisayar işletmenlik kurslarına katılarak bilgisayar kullanımına ait temel bilgilerin verileceği bu eğitimde iletişim sistemlerini, ofis programlarını ve internet kullanımına dair bilgileri edinebilirsiniz. Herhangi bir işte çalışmak için mutlaka gerekli olan bilgisayar işletmeni sertifikası sizin bilgisayar okuryazar olmanızı sağlar.

Online bilgisayar işletmenliği kursu ile bilgisayara ait temel kavramları kullanarak, donanımları tanıyan, işletim sistemi bileşenlerini ve ofis programlarını kullanabileceksiniz. Ayrıca interneti kullanabilecek, araştırma yapacak ve bilgilerin güvenliğini sağlayabilecek bilgileri öğreneceksiniz.

Bilgisayar işletmeni sertifikası hem kpss atamalarında hem de işçi bulma kurumu gibi yerlerde personel alımlarında aranan başlıca nitelikler arasında yer almaktadır. Bilgisayar işletmeni sertifikası sertifika alınan kuruma göre üniversite onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası ve MEB onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası şeklinde olmaktadır. Kurum başvurularında MEB onaylı bilgisayar sertifikası yada kamu kurumlarından ( üniversitelerden ) alınmış bilgisayar sertifikası olarak belirtilmektedir.

Bilgisayar İşletmenliği Kursuna Kimler Katılabilir?

Bilgisayar işletmenlik kurslarına katılımda herhangi bir eğitim ön şartı istenmemektedir. En az ilkokul mezunu olan;

– Bilgisayarı çok iyi kullanmak isteyenler,

– Raporlama, teklif, makale, sunum hazırlamak isteyenler,

– İnternet kullanmak isteyenler,

– Memur olmak için istenen bilgisayar işletmeni sertifikası almak isteyenler,

– Zabit katipliği sınavı başvurularında istenen bilgisayar işletmeni sertifikası almak isteyenler,

– Özel kuruluşlarda bilgisayar işletmenlik dersi vermek isteyen herkes katılabilir.

Bilgisayar İşletmeni Kimdir?

Bilgisayar işletmenleri kamu ve özel kurumlarda genel olarak bilgi işlem faaliyetlerinin tamamını yürüten personeldir. Bilgisayar işletmeni kamu kurumlarında bulunan bilgisayarların bakımlarını onarımlarını ve düzenlenmesini yapar. Atama ile göreve gelirler. Bilgisayar işletmeni olmak için onaylı sertifika sahibi olma şartı bulunmaktadır.

Bilgisayar İşletmenliği Ne İş Yapar?

Bilgisayar işletmeni ne iş yapar? Bilgisayar işletmenleri kurumda genel olarak bilgi işlem ile ilgili tüm işlemleri yapar. Bunlar bilgisayarların bakım ve onarımı olabileceği gibi yazılı ve basılı evrakların dijital ortama aktarılması da olmaktadır. Kuruma ait internet sitesi ile ilgili işlemleri yapması da görevleri arasındadır.

Bilgisayar İşletmeninin Maaşı Ne Kadardır?

Bilgisayar işletmenliği maaşı, çalışan kişinin kıdemine ve derecesine göre değişiklik göstermektedir. Bilgisayar işletmenliği maaş miktarına çocuk ve eş yardımı ile kişisel değişikler de göstermektedir.

Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Bilgisayar işletmeni nasıl olunur? Gri Danışmanlık üniversite iş birliği hazırlanan bilgisayar işletmenliği kursu programına katılarak bilgisayar işletmeni sertifikası alabilirsiniz. Sahip olacağınız bu sertifika ile bilgisayar işletmeni olarak kamu ve özel kurumlarda çalışabilirsiniz.

Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası İle Ne Yapılır?

Bilgisayar işletmeni sertifikası ne işe yarar? Bilgisayar sertifikası ne işe yarar? Eğitim sonunda alınan sertifika ile;

– Zabit kâtipliği sınav başvurularında kullanabilirsiniz.
– Kamuda veri hazırlama kadrosunda çalışabilirsiniz.
– Bilgisayar işletmenlik dersi verebilirsiniz.
– Kamu ve özel kurumlarda bilgisayar işletmeni olarak çalışabilirsiniz.
– Bilgisayarı genel olarak kullanabilir, dokümanlar hazırlayabilirsiniz.

Bilgisayar İşletmenliği Kursu Sertifika Eğitim Programı İçeriği Nasıldır?

– Bilgisayara Giriş
– Windows
– Word
– Excel
– Powerpoint
– Donanım
– İnternet uygulamaları
– Virüs Antivürüs

Bilgisayar İşletmeni Kursu Sertifika Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Online bilgisayar işletmenliği kursu sertifika eğitimi, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Uzaktan eğitim sistemine eğitime ait ders videoları ve dokümanları yüklenmiş olacaktır. Katılımcılar tanımlanan eğitim süresince istedikleri gün ve saatlerde uzaktan eğitim sistemine giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler. Eğitim süresi 30 gün olup eğitimi ve sınavı başarı ile tamamlayan katılımcılar eğitim sonunda 160 saatlik bilgisayar işletmeni sertifikası almaktadırlar.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 160 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite Onaylı Sertifika

Eğitim derslerini kısa sürede tamamlayarak, sınava belirlenen tarihten daha önce girebilirsiniz. Sertifika işlemleriniz de daha kısa sürede tamamlanır.

Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Bilgisayar işletmenliği kursu sertifika eğitimi hakkında bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz ya da aşağıdaki hemen bilgi al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa sürede sizlere dönüş yapacak ve detaylı bilgi vereceklerdir. Bilgisayar işletmeni sertifikası almak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın