Bilgisayar İşletmenliği Kursu & Sertifikası

Bilgisayar İşletmenliği Kursu & Sertifikası

Bilgisayar İşletmenliği sertifika programı, bireylere bilgisayar sistemlerinin etkili bir şekilde kullanılması, işletilmesi ve yönetilmesi konularında temel beceriler kazandırmayı amaçlayan bir eğitim programıdır. Katılacağınız online bilgisayar işletmenliği kursu ile e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası alabilirsiniz. MEB’de geçerli bilgisayar işletmenliği sertifikası uzaktan eğitim şeklinde yapılan kursa katılım sağlayarak sahip olacağınız bir sertifikadır.

Alacağınız bilgisayar işletmenlik sertifikası ile bilgisayar işletmeni olarak çalışabilirsiniz. Ayrıca bu bilgisayar sertifikası, Adalet Bakanlığı Zabit Katipliği, memur alımları ve diğer alımlara da başvuru yapabilmeniz için gereklidir.

Bilgisayar İşletmenliği Kursu Nedir?

Bilgisayar İşletmenliği eğitimi, bireylere bilgisayar kullanımı ve işletme yönetimi becerilerini kazandırmayı amaçlayan bir programdır. Bilgisayar işletmenlik kurslarına katılarak bilgisayar kullanımına ait temel bilgilerin verileceği bu eğitimde iletişim sistemlerini, ofis programlarını ve internet kullanımına dair bilgileri edinebilirsiniz. Herhangi bir işte çalışmak için mutlaka gerekli olan bilgisayar işletmeni sertifikası sizin bilgisayar okuryazar olmanızı sağlar.

Bilgisayar İşletmenliği kursu, özellikle iş dünyasında ve teknoloji sektöründe çalışmayı hedefleyenler için önemlidir. Bu eğitim programı, bilgisayar tabanlı görevleri etkili bir şekilde yerine getirebilmek, ofis üretkenliğini artırmak, veri yönetimi becerilerini geliştirmek ve bilgisayar sistemlerini etkili bir şekilde kullanabilmek için gereken bilgi ve becerileri sağlar.

Bilgisayar işletmeni sertifikası hem kpss atamalarında hem de işçi bulma kurumu gibi yerlerde personel alımlarında aranan başlıca nitelikler arasında yer almaktadır. Bilgisayar işletmeni sertifikası sertifika alınan kuruma göre üniversite onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası ve MEB onaylı bilgisayar işletmeni sertifikası şeklinde olmaktadır. Kurum başvurularında MEB onaylı bilgisayar sertifikası ya da kamu kurumlarından (üniversitelerden) alınmış bilgisayar sertifikası olarak belirtilmektedir.

Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası Nedir?

Bilgisayar işletmenliği sertifikası, kullanıcıların veya teknisyenlerin bilgisayar donanımını ve yazılımını kurup, yönetme ve bakım yapma becerilerini belgeleyen bir belgedir. Bu sertifika, çeşitli işletmelerde veya kurumlarda bilgisayar teknisyenleri olarak çalışmak isteyen kişiler tarafından alınır. Bu sertifika, bilgisayarla ilgili işleri yürütmek isteyen kişilere çok sayıda yeni kariyer seçeneği sunduğundan, çok aranan bir sertifikadır.

Bilgisayar İşletmenliği Nedir?

Bilgisayar İşletmenliği, bir bilgisayar sistemini veya ağı etkin bir şekilde yönetme ve işletme sürecidir. Bu süreç, donanım, yazılım, ağ altyapısı ve diğer bileşenlerin düzenli çalışmasını sağlamak için gereken tüm faaliyetleri içerir. Bilgisayar İşletmenliği, bilgisayar sistemlerinin günlük operasyonlarını yönetmeyi, bakımını yapmayı, güvenliğini sağlamayı ve performansını optimize etmeyi içerir. Peki bilgisayar işletmenliği (operatörlüğü) nedir inceleyelim.

Bilgisayar İşletmenliği, bir organizasyonun veya işletmenin bilgisayar sistemlerinin sorunsuz ve etkin bir şekilde çalışmasını sağlayarak iş süreçlerini destekler. Bu, bilgisayar kullanıcılarının verimliliğini artırırken, sistemlerin güvenliğini ve istikrarını korur.

Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası Kimler Alabilir?

Bilgisayar işletmenliği sertifikası almak için, bilgisayar bilgisi ve teknolojisi ile ilgili temel bilgilere sahip olan herkes başvuruda bulunabilir. Bilgisayar işletmenliği kursu katılımlarında herhangi bir eğitim ön şartı istenmemektedir. Eğitim programına başvurabilecekleri şu şekilde sıralayabiliriz;

– Bilgisayarı çok iyi kullanmak isteyenler
– Raporlama, teklif, makale, sunum hazırlamak isteyenler
– İnternet kullanmak isteyenler
– Memur olmak için istenen bilgisayar işletmeni sertifikası almak isteyenler
– Zabit katipliği sınavı başvurularında istenen bilgisayar işletmeni sertifikası almak isteyenler
– Özel kuruluşlarda bilgisayar işletmenlik dersi vermek isteyenler

Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası Nasıl Alınır?

Bilgisayar sertifikası nasıl alınır, bilgisayar işletmeni sertifikası nasıl alınır, soruları en çok merak edilen sorular arasındadır. Bilgisayar İşletmenliği sertifikası almak için ilk adım olarak sertifika programına kayıt olmakla başlayabilirsiniz. Kayıt işlemleri tamamlandığında size bir eğitim programı tanımlanacaktır.

Bu eğitim programını tüm gereklerini yerine getirerek tamamlamanız gerekmektedir. Eğitimi tamamladıktan sonra eğitim sonunda yapılacak sınavda başarılı olmalısınız. Sınav başarılı bir şekilde tamamlandıktan sonra, size üniversite onaylı bilgisayar işletmenlik sertifikası verilecektir. Alınacak bilgisayar işletmenliği sertifikası e-devlet sorgulaması yapılan bir sertifikadır.

Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası Nereden Alınır?

Bilgisayar işletmenlik sertifikası, çeşitli eğitim kurumlarından alınabilecek bir sertifikadır. Üniversiteler veya üniversitelere bağlı eğitim kurumları tarafından verilmektedir. Düzenlenen bilgisayar işletmeni kursu online uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır.

Kurumumuz üniversite iş birliği ile alanında uzman eğitmeler tarafından bilgisayar işletmenliği kursu düzenlemektedir. Üniversite onaylı e devlette sorgulanan MEB’de geçerli bilgisayar sertifikası alınacak program online uzaktan eğitim şeklinde yapılmaktadır. Kayıt formunu doldurarak hemen başvuru yapabilirsiniz.

Bilgisayar İşletmenliği Sertifikası Ne İşe Yarar?

Bilgisayar sertifikası alanlar, alınan bilgisayar işletmeni sertifikası ne işe yarar, bilgisayar işletmenliği eğitimi ne işe yarar sorularına yanıt aramaktadır. Peki bilgisayar sertifikası ne işe yarar inceleyelim.  Eğitim sonunda alınan sertifika ile;

– Zabit kâtipliği sınav başvuruları yapabilirsiniz
– Kamuda veri hazırlama kadrosunda çalışabilirsiniz-
– Bilgisayar işletmenlik dersi verebilirsiniz
– Kamu ve özel kurumlarda bilgisayar işletmeni olarak çalışabilirsiniz
– Bilgisayarı genel olarak kullanabilir, dokümanlar hazırlayabilirsiniz.

Eğitim İçeriği Nasıldır?

Bilgisayara Giriş
Windows
Word
Excel
Powerpoint
Donanım
İnternet uygulamaları
Virüs Antivürüs

Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Bilgisayar işletmenliği kursu sertifikası eğitimi, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Bilgisayar İşletmeni sertifikası kaç günde alınır sorusunu yanıtlamakla devam edelim. Eğitim süresi 30 gündür. Uzaktan eğitim sistemine eğitime ait ders videoları ve dokümanları yüklenmiş olacaktır. Katılımcılar tanımlanan eğitim süresince istedikleri gün ve saatlerde uzaktan eğitim sistemine giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler. 

Eğitim Süresi: 30 Gün / 160 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders ( A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite Onaylı Sertifika

Eğitim derslerini kısa sürede tamamlayarak, sınava belirlenen tarihten daha önce girebilirsiniz. Sertifika işlemleriniz de daha kısa sürede tamamlanır.

Detaylı Bilgi Nasıl Alabilirim?

Bilgisayar işletmenliği eğitimi sertifikası kursu hakkında bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerinden bize ulaşabilirsiniz ya da aşağıdaki hemen bilgi al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa sürede sizlere dönüş yapacak ve detaylı bilgi vereceklerdir. Bilgisayar işletmeni sertifikası almak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın