iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Cevizli Mah, Zuhal Cd. No: 44 Kat: 1, Ofis:231 34846 Maltepe/İstanbul

Bağımlılık Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası

Bağımlılık Danışmanlığı Eğitimi Sertifikası

Bağımlılık danışmanlığı sertifikası programı, üniversiteler iş birliği ile uzaktan eğitim şeklinde yapılan programdır. Katılacağınız bağımlılık danışmanlığı eğitimi sonunda e devlette sorgulanabilen üniversite onaylı bağımlılık danışmanlığı sertifikası sahibi olunmaktadır.

Bağımlılık Danışmanlığı Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

Bağımlılık danışmanlık eğitimi, bağımlılıkların tanı ve terapisi alanlarında detaylı bilgi içeren bir eğitimdir. Bağımlılık beyinde meydana gelen bir rahatsızlıktır. Bağımlı olan kişiler zararlarına rağmen bağımlı olduğu şeyi yapmaya devam ederler. Madde kullanımı sonucu ortaya bazı sorunlar çıkmaktadır. Kişi bu sorunları bilir ancak kullanmaya devam eder. Dolayısıyla bağımlılığı ile ilgili zihinsel, davranışsal ve psikolojik belirtiler göstermeye başlar. Bağımlılık kişinin beyninde ciddi etkilere sebep olur. Kişi tıbbi ve psikolojik destek almadan bağımlılık yapan maddenin kullanımını bırakmaz.

Eğitim programında katılımcılar, bağımlılıklara yönelik koruyucu, önleyici, tedavi ve rehabilitasyon uygulamalarında danışmanlık becerileri kazanır. Bu anlamda hizmet veren kurum ve kuruluşlarda bağımlı olan kişilere yapılan sağlık ve sosyal çalışmalarda danışmanlık tekniklerini uygulamayı öğreneceklerdir.

Bağımlılık Danışmanlığı eğitimi sonunda sağlık, eğitim, sosyal hizmet alanı profesyonelleri, öğrencileri ve sivil toplum kuruluşu temsilcilerine madde bağımlılarına temel düzeyde danışmanlık becerisi kazandırmaktır.

Bağımlılık Danışmanlığı Nedir?

Bağımlılık, kişilerin sosyal, psikoloji ve biyolojik anlamda etkilenmesine sebep olan faktörlerdir. Bağımlılık danışmanlığı ise çeşitli madde veya davranışsal bağımlılara karşı sunulan danışmanlık hizmetidir.

Bağımlılık kişinin sosyal, akademik, iş ve aile ilişkilerinde sorunlara neden olur. Bağımlı kişiler bağımlılıklarının farkında olmayabilir ya da kendilerinin bu sorunla baş edeceklerini ve desteğe gerek olmadığını düşünürler.

Bağımlılıkla ilgili danışmanlık yaparken, bağımlılığın sebebi iyice araştırılmalıdır. Bağımlılığa neden olan kaynaklar araştırıldıktan sonra gerekli olan müdahalelerin yapılmaya başlanır.

Bağımlılık, madde bağımlılığı alkol bağımlılığı, kumar bağımlılığı olabileceği gibi teknoloji bağımlılığı, oyun bağımlılığı, internet bağımlılığı, alışveriş bağımlılığı ve ilişki bağımlılığı şeklinde olabilir.

Bağımlılık Danışmanlığı Eğitimi Kimler Alabilir?

Bağımlılık terapisi eğitimi katılımcıları şu şekilde sıralanmaktadır:

 • Psikoloji Mezunları ve Öğrencileri
 • Tıp Mezunları ve Öğrencileri
 • Psikolojik Danışmanlık Mezunları ve Öğrencileri
 • Sosyal Hizmet Mezunları ve Öğrencileri
 • Sosyoloji Mezunları ve Öğrencileri
 • Çocuk Gelişimi Mezunları ve Öğrencileri
 • Özel Eğitim Uzmanları
 • Konuşma Terapistleri
 • Duyu Bütünleme Uzmanları
 • Sınıf Öğretmenliği Mezunları ve Öğrencileri
 • Okul Öncesi Öğretmenliği Mezunları ve Öğrencileri
 • Hemşirelik Bölümlerinin Mezunları ve Öğrencileri
 • Kişisel Gelişim, Koçluk, Eğitim ve Sağlık Alanı ile İlgili Bireyler

Bağımlılık Danışmanlığı Sertifikası Ne İşe Yarar?

Bağımlılık danışmanlığı sertifikası eğitimi, madde bağımlılığı veya davranış bağımlılıkları (TV bağımlılığı, internet, oyun bağımlılığı, kumar bağımlılığı vb.) tanı ve terapisi alanlarında detaylı bilgi içeren bir eğitim programıdır.

Bağımlılık tedavisinde arınma dönemi sürecinde ilaç tedavisi ile birlikte bireysel terapilerde uygulanmaktadır. Bu terapiler esnasında bağımlı kişiler psikiyatrist ya da bağımlılık terapisti olan bir psikolog tarafından bireysel görüşmeler yapılarak tedaviye alınır. Ayrıca terapi grupları da bağımlılık tedavisinde kullanılmaktadır. Bağımlılık psikoterapisi, bağımlılıkların giderilmesinde, bağımlılıkları tedavisinde en iyi yöntemler arasında yer alır.

Bağımlılık Terapisi Eğitimi Sertifika programı Gri Danışmanlık ile Üniversite iş birliği ile hazırlanan eğitim programıdır. Katılacağınız Bağımlılık Danışmanlık Eğitimi sonunda Bağımlılık Terapisi Eğitimi Sertifikası alınmaktadır.

Bağımlılık Danışmanlığı Sertifikası Nasıl Alınır?

Bağımlılık danışmanlığı sertifikası almak için öncelikle bu alanda düzenlenen eğitim programlarına katılmak gerekmektedir. Eğitimi ve eğitim sonunda yapılacak bağımlılık danışmanlığı sınav sorularını başarı ile çözerek sertifika almaya hak kazanmak gerekmektedir. Sınav sonunda başarılı olan kişiler e devletten sorgulanan üniversite onaylı bağımlılık danışmanlık sertifikası almaya hak kazanırlar.

Bağımlılık Danışmanlığı Eğitimi Nereden Alınır?

Bağımlılık danışmanı sertifikası, alanında uzman tecrübeli eğitmenler tarafından hazırlanmış program sunan kurumlardan alınmalıdır. Gri Danışmanlık üniversite iş birliği ile deneyimli ve alanında uzman eğitmenlerle sertifika programı düzenlemektedir. Uzaktan online eğitim şeklinde yapılan programa internetin olduğu her yerden katılım sağlayabilirsiniz. Eğitim ve sınavda başarılı olanlar üniversite onaylı e devlette sorgulanan bağımlılık danışmanlığı sertifikası sahibi olmaktadır. Alınan sertifika üzerinde “uzaktan eğitim” ibaresi yer almamaktadır.

Bağımlılık Danışmanı Nasıl Olunur?

Bağımlılık danışmanı olmak için öncelikle bu alanda düzenlenen sertifika eğitimi programlarına katılmak ve başarılı olmak gerekmektedir. Kurumumuz tarafından düzenlenen bağımlılık danışmanlığı sertifika programına katılabilirsiniz. Katılacağınız eğitim programı sonunda yapılacak sınavlarda başarılı olarak bağımlılık sertifikası alabilirsiniz. Alınan bu sertifika ile bağımlılık danışmanı olarak çalışabilirsiniz.

Bağımlılık Danışmanlığı Eğitimi Fiyatları Nasıldır?

Bağımlılık danışmanlık sertifikası ücretleri ve ödeme koşulları hakkında detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerimizden eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız eğitim ücreti ve ödeme seçenekleri hakkında detaylı bilgi vereceklerdir.

Bağımlılık Danışmanlığı Sertifika Eğitim İçeriği Nasıldır?

 • Bağımlılık Nedir?
 • Bağımlılığın Nedenleri
 • Bağımlılık Kuramları
 • Bağımlılık Çeşitleri
 • Sigara ve Tütün Bağımlılığı
 • Sigara ve Tütün Bağımlılığı Tedavisi
 • Alkol Bağımlılığı
 • Alkol Bağımlılığın Tedavisi
 • Madde Bağımlılığı
 • Madde Çeşitleri
 • Madde Bağımlılığı Alt Kültürü
 • Madde Bağımlılığı Tedavisi
 • Damgalama ve Bağımlılık
 • Davranışsal Bağımlılık Nedir?
 • Teknoloji Bağımlılığı ve Tedavisi
 • Kumar Bağımlılığı ve Tedavisi
 • Alışveriş Bağımlılığı
 • Yeme Bağımlılığı ve Tedavisi
 • Bağımlılık Terapisi Uygulamaları

Bağımlılık Danışmanı Sertifika Eğitimi Uzaktan Eğitim Olarak Nasıl Alınacak?

– Kayıt işlemlerini tamamlayan kursiyere kullanıcı adı ve şifreleri sms ve mail yoluyla gönderilir.
– Kullanıcı adı ve şifreniz ile uzaktan eğitim platformuna giriş yapılır.
– Eğitim videoları, ders dokümanları ve sınavınız sistemde karşınıza yüklü halde gelir.
– Eğitim süresi boyunca dilediğiniz saatte giriş yapıp dersleri izleyebilirsiniz.
– Eğitim süresi dolmadan en geç 1 gün önce online sınavınızı gerçekleştirip eğitiminizi tamamlamış olursunuz.

Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Bağımlılık danışmanlığı eğitimi sertifika kursu, internet ortamında uzaktan eğitim yöntemiyle verilmektedir. Eğitim süresi 30 gündür. Eğitime ait videolar ve dokümanlar uzaktan eğitim sistemine yüklenmiş olup, katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 80 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan Eğitim Sistemi İle İnternet Üzerinden Video Ders (A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan Eğitim Sistemiyle, Çoktan Seçmeli Test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite Onaylı Sertifika

Eğitim derslerini kısa sürede tamamlayarak, sınava belirlenen tarihten daha önce girebilirsiniz. Sertifika işlemleriniz de daha kısa sürede tamamlanır.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Bağımlılık danışmanlığı eğitimi sertifika kursu hakkında eğitim danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza detaylı bilgi almak için Whatsapp ve iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilir ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız detaylı bilgi vermek için en kısa sürede sizleri arayacaklardır. Eğitime hemen başlamak ve sertifika almak için kayıt formunu doldurabilirsiniz

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın