iletisim mouse ev zar soru video kullanici pdf yildiz istatistik sozlesme destek1 telefon deney menu kampanya klasor urun ampul gulenyuz bilgi sunum bina kurumsal arti kalp yorum bilim duyuru sepet liste monitor takvim ceptelefonu whatsapp gazete foto ayar canta anlasma cuzdan saat para nakliye konum tamir alinti dunya elmas ok destek2
Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35 Kat: 1 34844 Maltepe / İSTANBUL

Aile Koçluğu Eğitimi ve Sertifikası

Ürün Fiyatı:
1390 TL 990 TL
Kampanya
Aile Koçluğu Eğitimi ve Sertifikası

Aile koçluğu eğitimi, üniversite iş birliği ile hazırlanan programdır. Uzaktan eğitim şeklinde yapılan aile ve koçluğu kursu sonunda üniversite onaylı e devlette sorgulanabilen aile koçluğu sertifikası sahibi olacaksınız.

Aile Koçluğu Sertifika Kursu Nedir?

Aile koçluğu, ailelerin daha iyi yaşamaları ve yaşam kalitelerini arttırması için hem ülkemizde hem de dünyada ihtiyaç duyulan bir meslek adına geldi. Aile ve ilişki koçları, aileyi oluşturan bireyler arasındaki iletişimin daha sağlıklı olması adına çalışmalar yapar.

Bireyler, zor ve sıkıntılı döngülerinden kurutulabilmek adına önemli değişimlere ihtiyaç duyarlar. Koçlar, aile oluşturan bireylerin birbirlerine yardım edebilmeleri için yapıcı yollar bulmalarına yardım ederler. Her bireyin sıkıntısı aile sistemi içinde değerlendirilir.

Aile koçu, ailelerin iletişim sürecine odaklanır ve onların kaliteli bir süreç geçirmesi için çalışır. Danışmanlık sürecinde aile koçları, ailelerin köken aileleri hakkında da bilgiler edinerek çiftlerin iletişim şekillerini ortak bir paydada buluşturur. Her aile, bireylerinden farklı bir sistemdir. Birey aile yaşantısından etkilenir ve bunu yaşantısının her alanına yansıtır.

Eğitim programı ile aile danışmanlığı alanında teorik bilgiye sahip, uygulama becerisi yüksek, deneyimli, eğitimli koçlar yetiştirmektir. Aile danışmanlığının ihtiyaç duyduğu eğitimli, uzman açığını karşılamaktır.

Aile ve evlilik danışmanlığı alanında ihtiyaç duyulan, yetişmiş aile ve evlilik koçu eksikliğini ortadan kaldırma adına uzaktan eğitim sistemi ile üniversite iş birliği ile aile ve ilişki koçluğu eğitimi programı hazırlandı.

Aile Koçluğu Nedir?

Aileler ve çiftler arasındaki değişim ve gelişimi sağlamak adına yakın ilişkinin çalışıldığı koçluk programına aile koçluğu denir. Kişilerin rolleri, ruh sağlıkları ve duygusal doyumları adına, ebeveyn, çocuk, eş gibi kişilerle kurulan yakın ilişkilerde ve diğer insanlarla kurdukları ilişkilerde önemlidir.

Kişilerin sıkıntılı ve zorlu dönemleri olabilmektedir. Böyle zamanlarda aile ve evlilik koçları, yaşanan çatışmaların çözülebilmesi ve tüm aile bireylerinin sağlıklı değişim ve gelişmeleri adına çalışmalar yapar. Hem aile içindeki ilişkilerin, durumların ve diğer insanlarla ile ilişkilerin düzenlenmesi hedeflenir.

Aile ve evlilik koçu, aile bireylerinin değişiminden ziyade daha çok aile yapısını ve aile içindeki bireylerin birbirleri olan iletişim biçimlerini değiştirmeyi hedefler. Aile ve evlilik koçları problemlere aile bireylerinin problemi olarak değil, sistemin problemi olarak bakar.

Aile ve evlilik koçları kişilerin iletişim kurma biçimlerini inceler. Birbirlerini nasıl dinledikleri, birbirleriyle nasıl konuştukları ve birbirlerine olan davranışları üzerine çalışılır.

Aile Koçu Nasıl Olunur?

Aile koçu olabilmek için öncelikle aile koçluk sertifikasına sahip olmak gerekmektedir. Üniversite iş birliği ile hazırlanan aile koçluğu sertifika programına katılarak üniversite onaylı sertifikanızı alabilirsiniz. Alınan bu sertifika ile koçluğu yapabilirsiniz.

Aile Koçluğu Eğitiminin Kazanımları

– Aile koçluğu eğitimi ile İç ve dış krizlere karşı ailenin dayanıklılığını artırmak,

– Bireylerde algı ve diğer duygusal problemler için aile üyeleri ile iş birliği kurulması,

– Aile koçluğu eğitimi ile Aile arasında etkili iletişimin kurulması ve kullanılması,

– Geniş ve çekirdek aile içerisinde ki kişiler arası ilişkilerin ışığında kaygı ve çatışmaların giderilmesi,

– Aile koçluğu eğitimi ile Aileyi değerlerine ve sağlığa doğru yönlendirilmeleri,

– Aile fertlerine problem çözebilme yeteneği, becerisi ve yolları göstermek,

– Aile koçluğu eğitimi ile köken aileden çekirdek aileye nesiller ve cinsler arası ilişkilerin artırılması, düzeltilmesi sağlar.

Aile Koçuna Kimler Başvurur?

Özellikle aile ve çift ilişkilerinde problem yaşayan herkes ilişki koçluğu yönteminden yararlanabilir. Aile ve çift koçluğunun çok geniş ve yaygın bir kullanım alanı vardır. 

– Aile ve evlilik problemleri, Boşanma

– Çocuk, ergen ve yetişkin ruh sağlığı, davranış bozukluğu ve okul problemleri

– Yeme içme bozuklukları, Alkol ve madde kullanımı

– Kronik ve fiziksel rahatsızlıklar

– Yas, kayıp ve travmalar

– Duygusal istismar, ihmal ve şiddet

– Aile yaşamında değişiklikler, iş değişikliği, taşınma vb.

– Anksiyete ve depresyonu da içeren duygusal bozukluklar

– Ebeveynlik becerileri

– Üvey bireyi bulunan aileler destek, Evlat edinme, üvey ebeveyn / çocuk ilişkileri

– Psikoseksüel zorluklar

– Kendine zarar verici davranış

– Travma sonrası çocuk, genç ve yetişkinlere destek

– Göç eden ailelere destek

– İş stresi, Ekonomik problemler

– Diğer psikoterapi yöntemlerinin analiz ve tedavisinde aile ve evlilik terapistleri yardımcı olabilirler.

Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Aile koçluğu sertifika programı, uzaktan eğitim yöntemiyle internet ortamında verilmektedir. Online eğitim 60 Gün sürmektedir. Eğitime ait ders videoları ve pdf dokümanları uzaktan eğitim sistemine yüklenmiştir. Katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 60 Gün / 400 Saatlik Sertifika
Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test
Sertifika Sınav Hakkı: 5
Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan
Belgelendirme: Kamu üniversitesi onaylı sertifika

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim? Eğitime Nasıl Katılabilirim?

İlişki ve evlilik koçluğu eğitimi hakkında eğitim danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için Whatsapp ve iletişim numaramızdan iletişime geçebilir ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa süre de detaylı bilgi vermek için geri dönüş sağlayacaklardır.

Sertifika almak ve kurs programına katılmak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp