Aile Koçluğu Eğitimi & Sertifikası

Aile Koçluğu Eğitimi & Sertifikası

Aile koçluğu eğitimi, aile koçlarına ailelerin ilişkilerini geliştirmelerine ve aile içi iletişimlerini artırmalarına yardımcı olacak becerileri ve teknikleri öğreten bir eğitim programıdır. Uzaktan eğitim şeklinde yapılan aile koçu eğitimi sonunda e devletten sorgulanan üniversite onaylı aile koçluğu eğitimi sertifikası alınmaktadır.

Aile Koçluğu Eğitimi Nedir?

Aile koçluğu eğitimi, aile koçlarına ailelerin ilişkilerini geliştirmelerine ve aile içi iletişimlerini artırmalarına yardımcı olacak becerileri ve teknikleri öğreten bir eğitim programıdır.

Aile koçu eğitimi, ailelerin güçlü yönlerini tanımlama, aile üyelerinin kişisel hedeflerini belirleme, aile içi çatışmaları çözme, etkili iletişim kurma, aile üyelerinin duygusal ihtiyaçlarını karşılama, sınırların belirlenmesi ve tutarlı disiplin uygulamaları gibi konuları kapsar.

Aile koçları, eğitimlerini tamamladıktan sonra genellikle mesleki sertifikalarını alırlar ve ailelerin yanı sıra bireyler ve çiftlerle de çalışabilirler.

Aile Koçluğu Nedir?

Aile koçluğu, aile ilişkileri ve dinamikleri üzerine odaklanan bir koçluk türüdür. Aile koçları, bireylerin aileleriyle olan ilişkilerini geliştirmelerine yardımcı olmak ve aile içi iletişim ve etkileşimlerini artırmak için çalışırlar.

Aile koçluğu, aile üyelerinin birbirleriyle etkileşimlerini anlamalarına ve iyi bir iletişim kurmalarına yardımcı olur. Ayrıca, aile üyelerinin güçlü yönlerini tanımlayarak, kişisel ve aile hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olurlar.

Aile koçları, aile içindeki stres, kaygı ve depresyon gibi sorunlarla da ilgilenebilir ve aileye destek sağlayabilirler. Ayrıca aile koçluğu, ailelerin genel olarak iyi durumda olduğu ve sadece belirli konularda destek almak istedikleri durumlarda da kullanılabilir.

Aile Koçluğu Eğitimi Kimler Alabilir?

Aile koçluk eğitimi, ailelerin ilişkilerini geliştirme ve aile içi iletişimi artırma konularında profesyonel olarak çalışmak isteyen veya bu alanda kendini geliştirmek isteyen herkes tarafından alınabilir.

Aile koçluğu eğitimine, aile danışmanları, psikologlar, psikolojik danışmanlar, sosyal hizmetler hizmet uzmanları katılabilir. Ayrıca, eğitim programına, ebeveynler, öğretmenler, danışmanlar, koçlar ve diğer profesyoneller gibi ailelerle çalışan kişiler de katılabilir.

Aile Koçluğu Sertifikası Ne İşe Yarar?

Aile koçluğu eğitimi, ailelerin ilişkileri ve aile dinamikleri üzerine odaklanan bir eğitim programıdır. Bu nedenle, aile koçluğu sertifikası alan kişilerin istihdam alanları da bu alanda olmaktadır. Bazı istihdam alanları şunlardır:

  • Aile Danışmanlık Merkezleri
  • Özel Danışmanlık ve Koçluk Hizmetleri.
  • Okullar ve Eğitim Kurumları
  • Kişisel Koçluk ve Danışmanlık

Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Aile koçluğu eğitimi sertifika kursu, uzaktan eğitim yöntemiyle internet ortamında verilmektedir. Online eğitim 30 Gün sürmektedir. Eğitime ait ders videoları ve pdf dokümanları uzaktan eğitim sistemine yüklenmiştir. Katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 400 Saatlik Sertifika

Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders (A-Senkron)

Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test

Sertifika Sınav Hakkı: 5

Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan

Belgelendirme: Üniversite Onaylı Sertifika

Eğitim derslerini kısa sürede tamamlayarak, sınava belirlenen tarihten daha önce girebilirsiniz. Sertifika işlemleriniz de daha kısa sürede tamamlanır.

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Aile koçluğu eğitimi sertifika kursu hakkında eğitim danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için Whatsapp ve iletişim numaramızdan iletişime geçebilir ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa süre de detaylı bilgi vermek için geri dönüş sağlayacaklardır. Eğitime başlamak ve sertifika almak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın