Bağlarbaşı Mahallesi. Atatürk Caddesi. Sakarya Sokak No: 35/42 Maltepe / İSTANBUL

Aile Dizimi Terapisi Eğitimi & Sertifikası

Aile Dizimi Terapisi Eğitimi & Sertifikası

Aile dizimi terapisi eğitimi, üniversite iş birliğinde uzaktan online eğitim şeklinde yapılmaktadır. Aile dizimi terapisi eğitimi sonunda e devlette sorgulanan üniversite onaylı sertifika alınmaktadır.

Aile Dizimi Terapisi Eğitimi Sertifika Kursu Nedir?

Hellinger tedavisi olarak bilinen aile dizimi terapisi, Alman psikoterapist Bert Hellinger tarafından geliştirilmiş bir terapi yöntemidir. Bu terapi yöntem, bireyin aile bağları içerisinde gezinerek, iç dünyasında ailesi ile barışmasını ve bu yolla aksayan, yıkılan, bozulan taraflarını onarmayı hedefler. Ailesi ile iyi ilişkiler kuramayan bireyler, sosyal çevreleri ve yardımcıları ile aralarındaki ilişkilerde olumsuzluklar yaşayarak başarılı olmadıkları gözlenmektedir.

Aile dizimi terapisi eğitimi ile katılımcıların aile dizimi modelini bireysel ve aile danışmanlığında kullanabilmeleri amaçlanmıştır.

Aile dizimi eğitimi sonunda bireyler, aile dizimi tekniğini nasıl uygulayacaklarını ve hangi materyallerle aile dizimini yapabileceklerini öğrenirler.

Aile dizimi terapisi eğitiminde katılımcılar, kendi aile dizimlerini yapmaları sağlanarak kendi aile süreçlerinden geçmeleri ve farkındalık kazanmaları da amaçlanmıştır.

Aile Dizimi Terapisi Eğitimi Kimler Alabilir?

Aile dizimi eğitimi kimden alınır sorusu cevabı en çok merak edilen sorulardan biridir. Bu eğitim alanında uzman deneyimli eğitmenlerden alınmalıdır. Hellinger terapisi eğitimine kimler katılabilecek meslek grupları ise şu şekildedir:

– Psikologlar
– Sosyologlar
– Psikolojik Danışmanlar
– Sosyal Hizmet Uzmanları
– Çocuk Gelişim Uzmanları
– Hemşireler (Lisans ve Yüksek Lisans Mezunları)
– Uzman, Asistan ve Pratisyen Hekimler
– Belirtilen bölümlerin son sınıf öğrencileri

Aile Dizimi Terapisi Eğitiminin Amacı Nedir?

Sistem dizimi yaklaşımını benimseyen aile dizimi eğitimi ile;
– Vefat etmiş aile bireylerimizin yaşadıkları, şimdiki hayatımız nasıl etkiliyor?
– Yaşanılan problemlerin kaynağı nereden geliyor?
– Geçmişte yaşanan aile içi travmalarla yüzleşebilmek mümkün mü?
– Geçmişimizin bizim üzerimizdeki olumsuz etkilerinden nasıl kurtulabiliriz?
– Üzerimizde baskı oluşturan rollerden ve yönelimlerden kurtulabilmemiz mümkün mü?
– Kendimizin dahi bilmediği ve farkında olmadığımız gerçeklerle enerji alanımızı nasıl yönetebiliriz?
Sorularının cevaplarına çözümler üretilecektir.

Aile Dizimi Nedir Nasıl Yapılır?

Aile Dizimi, karmaşık ilişki sistemlerinde ruhsal çatışmaların nasıl ortaya çıktığını ve geliştiğini anlamaya yarayan bir yöntemdir.

Aile dizimi, ailenin nesiller boyu birbirine görünmeyen bağlarla, derin bir şekilde bağlı olduğu anlayışına dayanır. Aile bir sistem olarak ele alınır. Aile de normalde görünmeyen dinamikleri görünür hale kullanılan bir yöntemdir.
Aile dizimi uygulama çalışmaları yapılırken kişilere, ailelerinden genetik kodlarla birlikte ruhsal mirasları da nasıl aldıkları gösterilir. Bu sayede kişiler yaşadığı ve anlamlandıramadığı bazı korku, kaygı ve ruhsal sıkıntılarının kaynağını fark etme imkânı bulur.

Tekrarlanan başarısızlıklar ya da yıllardır devam eden depresyonun nedeni hiç tanımadığınız bir aile üyesinden size kalan bir psikolojik miras olabilir. Bu teknikle sorunların kaynağı bulunarak çözülebilir hale gelmesi sağlanır.

Aile Dizimi Terapisi Eğitimi Nasıl Alınır?

Aile dizimi sertifikası nasıl alınır? Uzaktan online eğitim şeklinde, deneyimli ve uzman kadro tarafından üniversite iş birliği ile hazırlanan aile dizimi terapisi eğitimi programına katılabilirsiniz. Eğitim programına katılabilmek için kayıt formunu doldurmanız yeterlidir. Detaylı bilgi almak isterseniz hemen bilgi al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız sizlere detaylı bilgilendirme yapmak için en kısa sürede sizi arayacaklardır. Katılacağınız eğitim sonunda e devletten sorgulanabilen üniversite onaylı sertifika alabilirsiniz. Eğitimlere internetin olduğu her yerden katılım sağlayabilirsiniz.

Aile Dizimi Eğitimi Nereden Alınır?

Üniversite ile iş birliği ile Aile dizimi sertifika eğitimi programları düzenleyen kurumlardan eğitimi ve sertifika alınmaktadır. Eğitim üniversite iş birliğinde yapılmaktadır. Uzaktan eğitim şeklinde yapılan kurumumuz tarafından düzenlenen sertifika eğitimi programına katılarak üniversite onaylı e devletten sorgulanan aile dizimi terapisi eğitimi sertifikası sahibi olabilirsiniz. Eğitim sonunda alınacak sertifika üzerinde “uzaktan eğitim” ibaresi bulunmamaktadır.

Aile Dizimi Sertifikası Ne İşe Yarar?

Eğitim sonunda alınan aile dizimi terapisi sertifikası ile hem bireysel hem de aile danışmanlığında aile dizimi modelini pratik olarak kullanabilirsiniz. Aile dizimi tekniklerini uygulayarak aile dizimini gerçekleştirebilirsiniz.

Aile Dizimi Terapisi Eğitimi Fiyatları Nedir?

Aile dizimi terapisi fiyatları hakkında bilgi almak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız aile dizimi eğitimi sertifika kursu ücretleri ve ödeme seçenekleri hakkında sizlere detaylı bilgi vereceklerdir. Aile dizimi terapisi eğitimi sertifikası fiyatları hakkında detaylı bilgilere sahibi olacaksınız.

Aile Dizimi Terapisi Sertifika Eğitimi İçeriği Nasıldır?

– Bert helingerin hayatı
– Sistemik Aile terapisi
– Grup yönetimi ve kuralları ve teknikleri
– Aile dizimi kuramı
– Aile dizimi kuramı amaçları
– Aile dizimi ve Psikodrama
– Aile diziminde törepatik iyileşme
– Aile diziminden kimler faydalanabilir
– Aile dizimi oluşturmak
– Aile diziminde tek seans modu
– Aile diziminde vijdan ve değerler
– Aile diziminde Denge kavramı
– Aile diziminde Sosyal düzen ve Görgü kuralları
– Aile diziminde kollektif bilinç kavramı
– Aile diziminde toplumsal vicdan da aidiyet
– Aile diziminde denge yasası
– Aile diziminde sistem ve sistemin sağlıklı işlemesi
– Aile diziminde dışlanma
– Aile diziminde vaka örnekleri
– Aile diziminde düzen kavramı
– Aile diziminde ebeveyn ve çocuk arasında sevgi düzeni
– Aile diziminde Saygı kavramı
– Aile sisteminde düzen neyi ifade eder
– Aile diziminde öfke kavramı
– Aile diziminde Suçluluk duygusu
– Aile diziminde Suçlu ve Kurban
– Aile diziminde özdeşim

Aile Dizimi Terapisi Sertifika Eğitim Süresi ve Şekli Nasıldır?

Aile dizimi terapisi eğitimi eğitimi sertifika kursu, uzaktan online eğitim yöntemiyle internet ortamında verilmektedir. Eğitim 30 Gün sürmektedir. Eğitime ait ders videoları ve aile dizimi eğitimi pdf dokümanları uzaktan eğitim sistemine yüklenmiştir. Katılımcılar eğitim süresi içerisinde diledikleri gün ve saatlerde sisteme giriş yaparak eğitimlerini tamamlayabilirler.

Eğitim Süresi: 30 Gün / 120 Saatlik Sertifika
Eğitim Şekli: Uzaktan eğitim sistemi ile internet üzerinden video ders (A-Senkron)
Sınav Şekli ve Türü: Uzaktan eğitim sistemiyle, çoktan seçmeli test
Sertifika Sınav Hakkı: 5
Sertifika Sınavı Başarı Puanı: Minimum 50 puan
Belgelendirme: Üniversite onaylı sertifika

Nasıl Detaylı Bilgi Alabilirim?

Aile dizimi terapisi eğitimi hakkında eğitim danışmanlarından bilgi almak ve tüm sorularınıza cevap bulmak için Whatsapp ve iletişim numaramızdan iletişime geçebilir ya da Hemen Bilgi Al formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız en kısa süre de detaylı bilgi vermek için geri dönüş sağlayacaklardır. Aile dizimi eğitimi sertifikası almak ve kurs programına katılmak için kayıt formunu doldurarak başvurunuzu yapabilirsiniz.

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
Bize Ulaşın