Bağlarbaşı Mah. Atatürk Cad. Sakarya Sk. No: 35 Kat: 1 Maltepe/İSTANBUL

Zeka ve Akıl Oyunları Eğitmenliği Kursu İzmir

Zeka ve Akıl Oyunları Eğitmenliği Kursu İzmir

Zeka ve akıl oyunları eğitmenliği kursu izmir, uzaktan eğitim ile verilen devlet üniversitesi onaylı akıl ve zeka oyunları sertifikası alabileceğiniz bir programdır. Akıl ve zeka oyunları eğitmenliği İzmir programına katılarak alacağınız akıl ve zeka oyunları sertifikası ile MEB’de, halk eğitim merkezlerinde ve tüm özel kurumlarda akıl zeka oyunları eğitmeni olarak çalışabilirsiniz. İzmir Akıl ve zeka oyunları sertifikası uzaktan eğitim programına, İzmir ili ve ilçelerinden katılabilirsiniz. İzmir akıl ve zeka oyunları eğitmenliği, MEB’de egzersiz açabileceğiniz, akıl zeka oyunları öğretmenliği yapabileceğiniz, akıl ve zeka oyunları sertifikası İzmir programıdır. İzmir akıl zeka oyunları eğitmenliği programına hemen başvurarak akıl ve zeka oyunları sertifikası alabilirsiniz.

Zeka ve Akıl Oyunları Eğitmenliği Kursu İzmir programı, çocukların ve yetişkinlerin strateji geliştirme, planlama, mantık yürütme-mantıksal bütünleme, görsel-uzamsal düşünme, yaratıcılık, dikkat – konsantrasyon, hafıza ve bellek alanlarında gelişimini sağlayan, aynı zamanda; ileriyi görme, planlama ve sabır, sebat, kararlılık, karar verme, yenilgiyi hazmetme, rekabet gibi tutum ve davranışları geliştiren, kinestetik alanda uygulamaya imkan sağlayan oyunların eğitimleri verilecektir.

Zeka ve Akıl Oyunları Eğitmenliği Kursu İzmir ile çocuklarda bu gelişimi sağlayan zeka oyunlarının eğiticisi ve uygulayıcısı olacak eğitmen-öğretmenlerin, çocuklarda oyunun önemi, geliştirdiği alanlara göre zeka oyunları konularında teorik ve uygulamalı eğitimlerle beraber, raporlama ve uygulama prensiplerine hakim olmaları hedeflenmektedir. Bu eğitimlerinde akıl ve zeka oyunlarının uygulamasında zenginlik katacak sıra dışı düşünme becerisi etkinliklerine de yer verilecek ve örnek etkinlikler paylaşılacaktır.

İzmir Akıl ve Zeka Oyunları Kursu Milli Eğitim Bakanlığı tarafından seçmeli ders olarak kabul edilen Akıl ve Zeka Oyunları Eğitimi Meb müfredatına uygun olarak yapılmaktadır. İzmir Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenlik Sertifika Programı, MEB’de egzersiz açabileceğiniz bir programdır. Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenliğini aldığınız bu kurs ile beraber MEB’de görev yapan öğretmenlerimiz egzersiz açabilir. Ayrıca akıl ve zeka oyunları seçmeli derse eğitici olarak katılabilir. MEB’de görev almayan eğiticilerimiz de özel kurum ve kuruluşlarda akıl ve zeka oyunları eğitmeni olarak çalışabilirler. Sertifikalar Üniversite onaylıdır

Bu Eğitime Kimler Katılmalı?

İzmir Akıl ve Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi Sertifikasını Kimler Alabilir ?

 • Okul öncesi eğitmenleri
 • Zeka oyunları dersi vermek isteyen öğretmenler
 • Yeni mezun öğretmenler,
 • Eğitim sektöründe çalışmak isteyenler,
 • Zeka Oyunları eğitmenliği yapmak isteyenler,
 • Çocuklarına daha yararlı olmak isteyen ebeveynler
 • Çocuklarla keyifli oyunlar oynamak isteyen herkes katılabilir.

İş İmkanları

İzmir Akıl ve Zeka Oyunları Sertifikası Ne İşe Yarar, Akıl Zeka Oyunları Sertifika Programı ile;

 • Akıl Zeka Oyunları Kurs Merkezlerinde Eğitici Olabilirsiniz.
 • Halk Eğitim ‘de gerekli şartları karşılamanız halinde Kurs Verebilirsiniz.
 • Okullar Hayat Modülü üzerinden Okullar Hayat Olsun Projesi kapsamında “ Kişisel Gelişim “ başlığı altında yer alan Zeka Oyunları başlığından Yaz dönemi ya da Öğrenim Döneminde kurs açabilirsiniz. Maksimum 120 Saat kurs açılabilmektedir.
 • Kreş, anaokulu vb. okul öncesi eğitim kurumlarında “ Akıl Zeka Oyunları Eğiticisi “ olarak görev alabilirsiniz. İş bulabilirsiniz.
 • Belediyelerin açmış olduğu etkinlik merkezlerinde görev alabilirsiniz.
 • Kendi yerinizi açabilirsiniz.
 • Etkinlik merkezlerinde çalışabilirsiniz.

İzmir Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmenlik Sertifika Programı Uzaktan eğitim Türkiye’nin her yerinden katılacağınız bir programdır. İnternet olan her noktadan derslere katılım sağlayabilir, Akıl ve Zeka Oyunları Eğitmen Eğitimi Sertifikasını alabilirsiniz

AKIL VE ZEKA OYUNLARI EĞİTMEN EĞİTİMİ  Sertifika Programına Katılmak İster misiniz? Başvurmak ve Ayrıntılı Bilgi Almak İçin TIKLAYINIZ

Ürün ve Hizmetlerimiz Hakkında Daha Fazla Bilgi Almak İçin Bizi Arayabilirsiniz:
× Whatsapp ile Görüşmeyi Başlat